Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L - potrošnja ulja

Recommended Posts

Po fabričkom uputstvu piše max potrošnja 400g na 1000km. Sada sam proverio kod mene. Dosuo sam oko 300g, a toliko je i potrošio za 5000Km od servisa. Sad je opet na 2/3 šipke...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali takodje i stoji crnim velikim bold slovima potrošnja ulja zavisi i od načina i režima vožnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponude u inbox(kada mi Neša odobri više prostora za poruke pošto je sada na 100% :) )

 

Ja sam davno kolegama predložio zamenu za Stila :)

Ne troši ni gram ulja, ide kao lud, manje troši od 500L, nema gremline i još ne moraju da se plaše da čačkaju sve živo jer su rezervni delovi bukvalno džabe.

 

Čisto da znate sada je i veliki servis odrađen i biće maska bez znaka za koji dan.
Gde će te bolje od toga :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  1. Nisam moderator :)
  2. Ja sam ozbiljan za ovo. Koliko ja vidim kolegama su trn u oku potrošnja ulja, letva volana, zveckanje, potrošnja goriva i snaga. Ukoliko je samo to bitno na automboilu zbog čega onda zamena za Stila nije realna?

    Naravno očekujem neku doplatu, ali o tome ćemo u inboxu :laughing:

Uglavnom poenta moje priče je da se ne hvatate za sitnice jer ako vam je samo to bitno niste trebali ni da kupujete nova kola. Po meni 500L ima mnogo kvaliteta i ne treba se hvatati sad za ulje kao da je to nešto strašno. Uživajte u kolima kada ste već uzeli nove automobile, a kome ove sitnice smetaju ja sam mu predložio alterativu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad u stilu ata. Najveću grešku su napravili oni što su se zaletili pa kupili dizelaša. Em zimi ne pali, em skuplje gorivo, em se stalno nešto kvari na tim dizelašima, stalno neki ventili, filteri grejači, plivajući ronjeći zamajci. Najbolje su prošli oni koji su kupili 1,4 benzin. JER SU TAKO HTELI. I briga ih što je tebi super tvoj 1,3. Super je i moj 1,4 meni. Na minus 40 ja sednem i upalim i vozim, a ti trči po aditiv.

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

@drzarkod

Mislim da su vecina ljudi koji su se pokajali oni koji su kupili benzinske motore. Mnogo njih koji nisu dovoljno dobro proucili model su se zaleteli i kupili benzince, a sada se pokajali. Ko je makar malo analizirao ponudu motora pre kupovine lako je mogao zakljuciti da je bez obzira na predjenu kilometrazu bolji 1.3 dizel (jer auto tek tada moze lepo da se vozi), a narocito 1.6 (ko bas prelazi dosta km.)

Sto se tice polovnih - nije nikakvo cudo da se prodaju automobili od 2-3 godine. Zna se da Fiat ni ne spada u grupu automobila koji drze cenu. Najvazniji razlozi sto su se odlucili za njega su bili - Nacionale popust i "jeftini" subvencionisani kredit, koji je vazio jedino za 500L u tom trenutku... a mi smo poznati kao neko ko lako naseda na propagandu...

Iskren da budem, ja ga nikad ne bih uzeo da nije bilo Nacionale popusta i subv.kredita... Po punoj ceni i da nije bilo subvenc. kredita pre bi uzeo Hyundai ix35. Da sada imam viska para sa kojima ne znam sta bih i ja bih prodao svoj i kupio ix35 - moje misljenje je da se zbog toga nadje i neki dobar 500L u ponudi... covek je prokleta zivuljka - na dobro se lako navikne. Ili nekome trebaju hitno pare (za otplatu kredita u svajcarcima npr.... )

Sto se ulja tice... u svakom zitu ima kukolja.

Na ovaj post se misli. Velika količina proizvoljnih zaključaka izvedenih ni iz čega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bogami, kako se cuje na prvom paljenju taj 1,4 ne znam sta bi mu se desilo da zavergla na -20c :D

Pa meni se ne čuje ništa. I šta sad ja da radim? Ja sam medju većinom kojoj se ništa ne čuje. Jer gledajući brojke, od nekoliko hiljada prodatih u Srbiji nekoliko njih se žali na lupanje pri palenju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovaj post se misli. Velika količina proizvoljnih zaključaka izvedenih ni iz čega.

 

Kako ni iz cega? :D ata je pristrasan a drzarkod izvodi zakljuce iz njegovih analiza.I pri tom generalizuje da svi misle isto kao ata :D

Razradio je atinu tezu do krajnjeg extrema :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda i jesu pristrasni komentari, ali forum je samo mesto gde svako iznosi svoje misljenje, kao wikipedija, gde nijedan komentar nema naucnu ni pravnu vrednost na koju se neko moze pozvati.

Da bi izvor bio relevantan mora biti ili naucno proveren kao rezultat istrazivanja zasnovanog na proverljivim i ponovljivim rezultatima. Ako neko citira neki izvor u smislu dokazivanja svoje tvrdnje, treba da stavi i link prema izvoru, da bi se mogao proceniti njegova relevantnost.

Bez toga mogu izjaviti "misljenje je kao du.. svako ima svoje" ;)

(i za svoje i za sve ostale komentare bez dokaza porekla...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja evo opet krenuo da vozim 500L i vozio i na otvorenom i  palim ga svaki dan vise puta u raznim rezimima i ja apsultno ne primecujem nijedan detalj o kom govorite. Merio sam i ulje da proverim jel trosi i ono je pri samom vrhu na meracu.

To se nesto izgleda desilo nekim vlasnicima i onda  brze bolje  ajde da pravimo famu oko necega sto se desi i na najskupljim automobilima. Al ovde se ima prednost   jer ovo je nas auto  pa ajde da ga ispljujemo koliko mozemo i sto vise mozemo.

Srpska posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule, prividno je to sve. Na forum će uglavnom doći čovek sa problemom. Na forumu će uglavnom pisati ljudi sa problemom. Oni koji nemaju problem neće pisati o tome :) Proizvede se preko 150 hiljada 500L-a godišnje i sigurno bi postojao veliki opoziv da je problem bitan i masovan. U tehnici se dozvoljava (u nekim slučajevima) čak i 10% škarta što na 150 hiljada znači čak 15 hiljada vozila za nekim problemom. U Srbiji je koliko znam prodato oko 3-4 hiljade 500L-a, a ovde na forumu se pojavilo možda svega 10-15 ljudi sa problemom... neka ih ima još 10x više koji nisu došli na forum pa je opet sve u dozvoljenoj toleranciji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...