Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L - potrošnja ulja

Recommended Posts

Pre će biti da na blicanje pali follow me home ako ga ima :)

Nije problem namestiti dijagnostikom servisni interval kako hoćeš, samo ne znam da li bi našim ovlašćenim servisima i ovo smetalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Follow me home radi - meni je korisno dok zaključam garažu...
Imaš pravo, u našim ovlašćenim servisima svašta mogu da zamere i ukinu garanciju, srećom osim konsultacije kod zamene ulja, i vrata što su mi pritegli, nismo se baš družili - a i ne žalim zbog toga:D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam citao temu,ali da kazem nesto ,mozda korisno za sve koji kupuju 500l,taj auto ne svaki ,ali dosta njih dodje sa uljem na pola meraca i ispod toga,tako da nemojte to da vas vara,opet za utehu,manje trose nego punto klasik,na vama je samo da proveravate ulje redovno i da ako mzete odete malo ranije prvi put na servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Inače, čudno da naši serviseri nisu skratili interval pošto mi ovo prilično dugo deluje za benzinca u našim uslovima. 

 

Skratili su ga. :) Servisni interval za 500L je 30.000 kilometara ili 2 godine.

U Srbiji je skraćen na 20.000 kilometara ili godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inače, na ovoj mojoj kilometraži ulje je sasvim lepo, žuto, ne miriše na paljevinu, naoko dovoljno gusto

 

Pošto sam na 7500 km, morao dosipati ulje, juče sam nakon 11000 pređenih km odradio proveru. Evo kako kod mene izgleda merač:

 

cxcb6915.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre nego što sam dosuo je bio na samom minimumu, pa sam dosuo do maximuma na 7500 i sad je ovo stanje na 11000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam bio u servisu, rekli su mi da je normalno za ovaj motor da između servisnog intervala (1 god ili 20000km) ode litra, ali ne i preko toga. Baš zato i pratim kolko sipam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Inače, na ovoj mojoj kilometraži ulje je sasvim lepo, žuto, ne miriše na paljevinu, naoko dovoljno gusto

 

Pošto sam na 7500 km, morao dosipati ulje, juče sam nakon 11000 pređenih km odradio proveru. Evo kako kod mene izgleda merač:

 

cxcb6915.jpg

 

 

Tako nekako je i kod mene - da li je bas ta nijansa, ko ce ga znati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto sam na 7500 km, morao dosipati ulje, juče sam nakon 11000 pređenih km odradio proveru. Evo kako kod mene izgleda merač:

cxcb6915.jpg

Pa koliko si ukupno dodao ulja do sada?

Ja sam negde na blizu 8.000km i sada sam na max na meraču a sipao litar do sada.

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ne bi trebali toliko da se opterecujemo oko ovoga. OK da prekontrolisemo na svakih par hiljada, a da li je milimetar gore ili dole nije bas bitno. Uostalom, ako bi ne daj Boze, i doslo do minimuma, mislim da je ugradjen senzor za nivi ulja koji bi nas obavestio o tome. Taj senzor se ugradjuje u automobile zadnjih 20 godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako. Kupiš litru ulja, držiš u gepeku dok se ne upali lampica. Kad se upali sukneš 0,5-0,7l i cepaš dalje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na puntu npr kad upali lampicu, to je vec kasno jer ona govori da nije postignut potreban pritisak

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja kontam da nevalja ići do lampice, jer za šta nam onda koristi merač nivoa ulja???

Niko se ne opterećuje nego čisto kontrolišemo kako ide potrošnja, baš kako je u uputstvu i preporučeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na puntu npr kad upali lampicu, to je vec kasno jer ona govori da nije postignut potreban pritisak

 

To je obavestenje o prtisku, a ja govorim o obavestenju o nivou ulja. Na stilu iz 2004 godine to obavestenje ide pri svakom startovanju motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravite me ako gresim, ali zar dolivanje ulja i ostalih tecnosti u garantnom roku nespada u obavezu proizvodjaca tj. Fiat-a.

Naravno radi se ako ulje dodje do minimuma.

Ja u Linea-i imam slabiju verziju 1.4 motora sa 8 ventila i meni izmedju servisa nivo sa Max spadne na polovinu.

Jedino je pre prvog servisa ulje palo ispod polovine.

Ulje koje se preporucuje je Selenia K.P.E. 5w40, dok 20k je polusintetika koja ide u Punto Classic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...