Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L - potrošnja ulja

Recommended Posts

Nole6, za maltretiranje koje si imao, adekvatna "nadoknada", čestitam i da sa ovim nemaš baš nikakve probleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Madra, bila je to stresna godina. Pogledao sam dokumentaciju prva reklamacija posle 12 dana upotrebe vozila i posle još 9 u toku godine, praktično skoro jedan put mesečno. Kupio sam novo auto samo da ne bih morao da se petljam sa majstorima i servisima a imao sam petljancije i preko glave. Međutim sve je završeno dobro. Meni model 500 L potpuno odgovara prostran, udoban sa dovoljno džidža bidža tempomat, limitator brzine ...

 

Još samo kada bi Fiat ponudio produženu garanciju, ali mislim da od toga neće biti ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno za dž, nije to bilo malo maltretiranje. Da je bilo sreće u servisu sam trebao da se pojavljujem jednom godišnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomoc prijatelja....da dignem temu.

Evo me u Gr...od servisa prosao 6000 km ulje negde na pola na sipci. Posto sam stao na nizbrdici pogledam ulje na minimumu. Stanem ravno opet na pola. AJDE da uspem jedno 300 ml, linem i, zeznem se 500 ml. Zaboravim daje po uputstvu izmedju min i mac 1000 ml a u praksi 600 ml, sad imam jedno 2  mm preko max na sipci...popizdeo, Sta ciniti, nemam neki alat da pustam na karter a cev kos meraca je duga i nemam pribor. Molim admine za neki savet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@drzarkod

 

Nije strasno ako je 2mm al ako te kopka svrati do nekog servisa pa nek ti izvuku tih 200gr :) A sad ce i Zorz u gr oa moze on da ti resi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@drzarkod

 

Ako imas neku apoteku u blizini,kupi sistem za infuziju i spric od 20ml. Iseces nastavke na sistemu,dobices crevo,mislim da bi ono moglo da prodje kroz merac pa izvuci visak. Mada kao sto rekose ovi gore,nije to nista opasno ,nema potrebe da se cimas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne brigaj brige nego uzivaj u odmoru

Stisni ga kad se vracas pa do MK bice taman na pola :D

Da je opasno preko max napisali bi DANGEROUS

B)

I koj moj molis admine

Hahahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi 10 coveka ostalo ovde :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je utešno, meni redovno u servisu naliju 3.5 umesto 3.2 i bude nešto preko max (oko 100 ml). Prosle godine sam rekao da mi naspu 3 , umesto 3.5 litre i bilo je nešto preko pola, a ove zaboravio da kazem... Prethodnih godina sam ga vadio spricem od 50 ml, i silikonskim crevom od 2-3 mm, pa se namucim dok izvucem 3 dl,  a ove me bas briga, pa nek bude šta bude, nešto ne vidim da su pocrkavali svi motori koji sipaju ulje u servisu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da izvestim,  nigde na ostrvu nema seta za infuziju, ali sam nasao neke male cevcice za navodnjavanje, i sa spricem od 2 ml izvlacio  ulje, to se zove strpljenje...znaci praksa i servisna knjizica su opet kontradiktorne...tako  da pazljivo pri dolivanju. Autoput i obrtaji stvarno vare i ulje.

IMG_20170706_191725.jpg

Edited by drzarkod

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo meni posle 50,000km, od BG do Grcke i nazad nije pomerio ulje sa sredine sipke 1800km......izgleda da je leglo gde sta treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao sam do sada 5000km i ulje je na 1/4 izmedju min i max, merio ujutru pre paljenja auta... 

Kupio sam 1l Selenia k.p.e. da dodam malo.

Da li da dodam do max... ili neke sredine meraca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je najlepse kad vidim ulje da je  zilet ispod maksimuma tako da je to vise stvar do toga kako se tebi svidja.

Bitno je da je ulje u tom rasponu  izmedju minimuma i maksimuma i odradjuje  posao identicno  i ako je blizu minimuma i ako je na maksimumu.

S obzirom da 500L hoce malo da popije ulje da ne bi razmisljao bolje je  da ga uspes do maksimuma pa da budes miran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...