Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L - potrošnja ulja

Recommended Posts

On 9/10/2013 at 11:07 AM, LeoPP said:

 

Imam samo jedno pitanje oko ulja. U prospektu koje se dobija uz vozilo poše da motor troši ulje, a i moj zet mi je rekao da njegov Grane Punto (gotovo nov) troši ulje. Ne mnogo, ali ipak troši. Ja sam otišao i kupio Selenija PE 5W-40. kako piše u prospektu (1300 din/l). . Nudili su mi SELENIA 20K ali to nije isto kao Selenia PE ( drugo je 500 din skuplje po litri). Proverio sam ulje pre puta, kada sam stigao na more, i kada sam se vratio (2700 km ). Uvek je bilo ne promenjeno.

Interujene Vaše mišljenje i vaša iskustva sa potrošnjom ulja.

 Pozdrav svima

 

Ja sam juče dosuo pola litre ulja jer mi je nivo pao ispod minimuma. Prešao sam do sad 7500 km. Konsultovao sam servis za svaki slučaj... kažu da je normalno da motor, pogotovu ako se vozi dosta npr. na autoputu (pri velikim brzinama i broju obrtaja) da troši ulje. Ja sam uzeo PE 5W-40 koje se i preporučuje u uputstvu.

 

cxca44206.jpg

 

 

Edited by neshaoct
split Topic / popravio sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

uuuuu pa ja onda moram pod hitno da pregledam/sipam , samo da me popuste ledja :-(

i sa pola litre ti je sada gde? ako je pre bio ispod minimuma?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja platih u servisu 1 litar 1400kinti... Sad sam posle par stotina pređenih kilometara proverio, sve je i dalje na maximumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Imam samo jedno pitanje oko ulja. U prospektu koje se dobija uz vozilo poše da motor troši ulje, a i moj zet mi je rekao da njegov Grane Punto (gotovo nov) troši ulje. Ne mnogo, ali ipak troši. Ja sam otišao i kupio Selenija PE 5W-40. kako piše u prospektu (1300 din/l). . Nudili su mi SELENIA 20K ali to nije isto kao Selenia PE ( drugo je 500 din skuplje po litri). Proverio sam ulje pre puta, kada sam stigao na more, i kada sam se vratio (2700 km ). Uvek je bilo ne promenjeno.

Interujene Vaše mišljenje i vaša iskustva sa potrošnjom ulja.

 Pozdrav svima

 

Ja sam juče dosuo pola litre ulja jer mi je nivo pao ispod minimuma. Prešao sam do sad 7500 km. Konsultovao sam servis za svaki slučaj... kažu da je normalno da motor, pogotovu ako se vozi dosta npr. na autoputu (pri velikim brzinama i broju obrtaja) da troši ulje. Ja sam uzeo PE 5W-40 koje se i preporučuje u uputstvu.

 

Gde ste u uputstvu našli koje se ulje preporučuje? Vidim samo da se preporučuju Selenia ulja, ali nigde ne nalazim konkretno koje za koj motor. Nivo ulja mi je na minimumu (prešao 2500km) pa ću morati da dospem što pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ulje je Selenia K pure energy SAE 5w-40 dadoše mi u servisu za 1.4 bnz.

Samo, nemoj da se zaletiš kao i ja već izmeri nivno ulja ujutro - kada je auto potpuno hladan.

Tačnije u servisu mi proverili nivo na vrućem motoru, dolili 250ml pa mi je sada u gornjoj četvrtini kada je motor hladan

Tptk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u bloku u BeoCar-u nemaju Pure energy 5w-40, prodavac nije ni cuo za njega, nudio mi neku drugu seleniu. Gde ga imaju u Beogradu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u bloku u BeoCar-u nemaju Pure energy 5w-40, prodavac nije ni cuo za njega, nudio mi neku drugu seleniu. Gde ga imaju u Beogradu?

:smoke:

Kupio u ponedeljak u BeoCar-u pakovanje od 2 litre za 2230din. I prodavac me odmah pitao da li je za Fiću ili velikog Fiću. Što bi rekli ameri "Go figure"

Share this post


Link to post
Share on other sites

U AS Radulović u Vušnjičkoj sam kupio danas ulje, da lisu mi SELENIJU 20K SAE 10W-40???

Kažu to je u njemu???

Šta mislite da li da sipam ili ne???

U uputstvu ne piše tako...

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne. Vrati im. Traži da ti daju SAE 5W-40 ACEA C3 (SELENIA K P.E.).

 

Ako nemaju, ok.

Ako te ubeđuju da treba SAE 10W-40 (Selenia 20K), traži ime tog gospodina iz servisa koji te ubeđuje, da ga onda prijavimo gde treba. :thumbup:

Bilo bi dobro da zamoliš da ti i šef servisa da svoje mišljenje treba li da se sipa Selenia 20K u 500L sa 1.4 16v motorom, ili ne...čisto da ne bi posle mogli da prebacuju na običnog servisera.

Idealno bi bilo da ti daju papir sa njihovim pečatom u kome će napisati da za tvoj auto ide Selenia 20K, opet kako ne bi posle mogli da kažu da nisu oni rekli da treba Selenia 20K. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da im se ............. sad moram opet da idem za Beograd da bi se žalio.

E neće to na dobro da ih izađe. Već su oni mene upoznali dok sam čekao isporuku automobila...

U pravu si nešo, sutra ih zovem i ima da se "ispričam" sa njima.

 

P.S. Pa jeftinije mi je da u Pančevu kupim K P.E. nego da idem za Beograd :), a danas mi je bilo usput i reko ajde oni su "ovlašćeni"

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve fino, kulturno.  :thumbup:

Zatražiš imena, ako potvrde (i šef servisa) usmeno da treba Selenia 20K, traži da to stave i na papir. Ako neće da stave na papir, zamoli da to urade jer ne vidiš problem da pretoče na papir ono što ionako pričaju.

Samo ti fali da sutra izgubiš garanciju na motor jer si eto...sipao ulje neodgovarajuće gradacije i ostalih karakteristika.

 

Onda ćemo tražiti pojašnjenje, pa ćemo videti. Ko zna, možda Fiat kaže da može i Selenia 20K, iako tako ne piše. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK.

Zvaću sutra ujutru CAO Fiat da pitam da li može 20K, a posle ću "Radulović"...

Nešo, ti si naš glas razuma :)

 

P.S. A ja lepo njima kažem da je u knjizi SELENIA K P.E. kažu oni meni "ma jok ovo ide u njega, taj P.E. je za plin"

I na SLENIJINOM sajtu piše ono što piše u uputstvu i na svim on-line inostranim prodavnicama je K P.E.

Edited by etibor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon ovakvih izjava, stvarno treba da stavimo prst na čelo i zapitamo se koliko je stručno osoblje kod ovlašćenih domaćih servisera. Ali to je druga tema...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam takođe dosuo pure energy, i kupio sam ga u Raduloviću u servisu, koštalo je oko 1350 din oko nove godine.

Doduše tražio sam baš pure energy, lik me pitao jel oću bas p.e. ili 20k. Kad sam mu rekao da oću p.e. doneo mi je, nije me ubeđivao ništa.

Moguće da nisu imali p.e. pa su ti uvalili "ono što se sipa u fiat".

Pitaj boga šta sipaju kad rade redovni servis, da li se drže preporučenog od fabrike ili je po onoj našoj staroj narodnoj sipaj šta imaš na lageru, ili jos gore ono "ma oni će mene da uče šta da sipam". Verujem da ne propuštaju da naplate koje god da je skuplje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sto vam troskaraju motori po malo ulja bice samo dok legnu delovi u motoru  gde treba mislim na karike i klipove  a to je do nekih 20 000 km dotle se smatra razrada  novog motora  posle toga necete imati  potrebe da dosipujete ulje  ja meni kupujem selenijina ulja ali samo u limenke i to od 1L jer u flasice i one od 2L limenke  sumnjam jer mogu da se falsiraju dok o 1L limenke je tesko falsirati  to je neko moje misjenje .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao sam Radulović, serviser tvrdi da je 20K sipano u servisu, kaže da pogledam nalepnicu na haubi. Nije problem, pogledaću nalepnicu. Kada sam pomenuo da li imaju napismeno od Fiata za 20K, kaže mi skoro bezobrazno "pogledajte nalepnicu na haubi".
Zvao sam Bogunović, kaže serviser samo K P.E., ne sme drugo.
Zvao sam CAO FIAT čekam odgovor, proveriće pa će mi javiti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...