Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L - potrošnja ulja

Recommended Posts

Da vam kažem ja nešto :) Jedan poznanik vozi Pro C'eed 1.4 i nikada nije ispustio ulje,a auto ima oko 80 000km i odmah je prekinuta garancija. Za 20 000km potroši oko 2-3l, dosipa ulje kada se upali lampica i to je to. Kada smo ga pre neko veče pitali da li je normalan kaže da je mislio da to tako treba  :laughing:

Ako je njemu i dalje dobar motor sa 80 000 vama koji menjate ulje mora da pređe 300 000 barem, a ko će od nas toliko preći sa jednim automobilom?

 

Opustite se. Jednostavno mora da troši ulje, gorivo i tečnost za stakla, to je to auto. Kome smeta neka proda 500L, uzme jtd i stavi višak para u džep i još nećete imati probleme na uzbrdicama.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do sad sam imao 4 Stila , sva 4 jtd ,ni jedan nije trošio ulje da se to može primetiti na šipci, moji imaju zastavu 10 koju ne odzavaju nikako jer sada ima 165000 km i za toliku kilometrazu sam ja 3 puta menjao ulje I to samo kada sam ja trebao da idem na neki put a oni su mozda zamenili 2 puta. I nije čak ni taj auto trošio. Imao sam I punto 1.2 16v sa kojim sam prešao 3000km odjednom i a ukupno 20000 km isto bez potrošnja ulja. Mada njega kad sam uvezao nisu radili svi hidropodizači pa sam se lepo novčano izuo dok sam ga sredio.Za komšiju sam uvezao pandu sa 1.3 mjet motorom i ona takodje ne troši ulje. Tako da je meni to da mi NOV auto troši 200,300,400 grama ulja na 1000km neshvatljivo a možda i NEPRIHVATLJIVO.

Share this post


Link to post
Share on other sites

...i još nećete imati probleme na uzbrdicama.

Nemaš ti pojma

Pre neki dan sam šestom uzleteo uz Bregaljičko brdo...

Naravno prećutaću da sam pre toga vozio 150 a da na kraju uspona je išao 110, i da sam na stotinku pustio gas, ili ne daj Bože pipnuo kočnicu, morao bih da "vratim" u treću da postignem bar stotku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

moji imaju zastavu 10 koju ne odzavaju nikako jer sada ima 165000 km i za toliku kilometrazu sam ja 3 puta menjao ulje I to samo kada sam ja trebao da idem na neki put a oni su mozda zamenili 2 puta. I nije čak ni taj auto trošio.

E vidiš, a meni je Z10 trošila ulje

Malo preterujete sa tim "neprihvatljivo" i slično... Ništa to nije čudno i nemoguće, niti ima veze sa proizvođačem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gde nije... Mondeo 3 benzinac ga guta, svi Focusi sa 16v motorima ga takođe troše, više ili manje...

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovo prvi auto koji troši ulje pa mi je malo neobično (osim jednog krša koji sam kupio kao klinac, trošio litar na 50 km).

Ovo mi je treći novi lični auto, a pre toga sam sa nekoliko ćaletovih automobila prešao ozbiljne kilometraže, bio sam i vozač u vojsci. Prelazio ozbiljne kilometraže. Prvi put merim ulje svakih par hiljada km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj mi, ništa neobično. Što se tiče onih krckanja i zveckanja, tu vas sve podržavam 100%, jer mene te stvari izluđuju i u 10 godina starom autu, a kamoli u novom... Ali ovo što se tiče ulja je široko rasprostranjeno kod svih proizvođača, i to uglavnom kod benzinaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ovo prvi auto koji troši ulje pa mi je malo neobično (osim jednog krša koji sam kupio kao klinac, trošio litar na 50 km).

Ovo mi je treći novi lični auto, a pre toga sam sa nekoliko ćaletovih automobila prešao ozbiljne kilometraže, bio sam i vozač u vojsci. Prelazio ozbiljne kilometraže. Prvi put merim ulje svakih par hiljada km.

 

Na Pug 607 (ne mogu se setiti koji je motor bio u njemu) čovek je dolivao bukvalno 5-6 litara na 15 000km (koliko je bio servisni interval) i po specifikaciji proizvođača to je bilo normalno i na malom servisu se menjao samo filter ulja (naravno i drugi filteri), a ulje se uopšte ne menja. Sećam se da je bilo neko 0-30 ulje retko kao voda... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kapiram što se digla frka. Motor mora da troši neku količinu ulja i ja tu ne vidim problem. Recimo da bi meni bilo sasvim prihvatljivo da između dve zamene nivo padne sa MAX na MIN.

Mnogo skuplji automobili troše ulje. Meni je nov Subaru Forester trošio ulje. Drugu su za Boxter uvek davali i litar ulja na malom servisu. Čak su imali i namensku brendiranu vrećicu za bocu ulja. Ima primera milion.

 

Problem vidim u načinu kako se proizvođači štite ostavljanjem jako velike margine potrošnje. Nije to smislio Fiat. I ostali su slični ako ne i gori.

 

Ne razumem kako neko može da ne proveri nivo godinu dana i da smatra da tako treba. Ne treba.

Ja proveravam pred svaki malo duži put kada iskontrolišem nivoe svih maziva, antifriza... jedino pritisak u gumama kontrolišem češće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga proveravam bar jednom nedeljno, a usput bacim pogled i na nivo antifriza. Navika...   :)

 

Btw, kolegi se na novom Avensisu 2.0 D4D upalila lampica za ulje i ja mu kažem stani na prvoj pumpi da kupimo ulje i dospemo. On se razmišlja, vidim da mu se ne kupuje kantica (cca 700-800 din, ako se ne varam), kao ide ionako za 2-3 dana na (prvi) redovan servis, pa će oni tamo da promene celo ulje. Auto od 24.000 eur, jedva tri meseca star. Jedva ga nagovorih da kupi j...no ulje i da dospe. Dakle, ima nas raznih...

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lampica za ulje se ne pali kada malo padne nivo ulja, nego kad pritisak ulja padne a to je vec ispod minimuma, znaci skoro da nema ulja, i uopste mi nije jasno kako ti motori ne zaribaju a i nisu mi jasni ljudi koji cekaji lampicu da bi dolili. Ne zezajte se sa tim i ne cekajte lampicu da se upali, veoma lako da je tada vec kasno i da dolazi do ostecenja unutrasnjih sklopova motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crvena lampica kada se upali to je vec kraj za motor! Ne zezajte se nego redovno proveravajte nivo ulja. Nista ne kosta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Terate me da idem i proverim ulje posle 700km dobre voznje!!!!

Vožnja na visokim obrtajima duže vreme koja je karakteristična za auto put je najpogodnija za trošenje ulja. Ako sada nije potrošio ništa onda si miran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...