Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L - potrošnja ulja

Recommended Posts

Ne znam vas ali po meni bi bio maksimum da potroši 300-500g na 10000 km. tj od menjanja do menjanja ulja. I ja ne bi dolivao ulje kada bi bila ta potrošnja. Sve preko toga je za mene mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vam je za utehu i Mercedes trosi uJe dok je nov, oko 2.5l za 30.000 do prvog servisa. Sad je drugi na redu i to na 40.000 od zamene i potrosio je oko 1.5l. Mora bre da trosi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam vas ali po meni bi bio maksimum da potroši 300-500g na 10000 km. tj od menjanja do menjanja ulja. I ja ne bi dolivao ulje kada bi bila ta potrošnja. Sve preko toga je za mene mnogo.

Isti slučaj, potpuno se slažem sa tobom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Troši svaki benzinac ulje, ali nije to tako drastično. Pa ja na Astri nikada nisam dosuo ni kap na 10 000km. Jednostavno proverite jednom mesečno nivo ulja da se ne bi desilo da slučajno curi negde i to je to, nikakav problem ta mala potrošnja ne predstavlja.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne možeš, Astra je bolja  :rofl:


Meni je pao nešto malo nivo ulja samo kada sam prešao ~1500km na oko 4500 obrtaja. Ali opet ne ispod pola šipke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskreno ne znam da li mi je ikad padao i koliko (naravno da mislim na nivo ulja). 

 

Samo kada sam kretao na duži put proveravao sam stanje, ali nikad nisam znao koliko je u servisu pri zameni bilo nasuto tako da sam samo znao da li ima dovoljno ili nema. 

 

Sada češće idem na duže relacije pa ni ne gledam uvek nivo... pogledam negde na polovini intervala tj. oko 7-8 hiljada i cepaj dalje. Čemu služi lampica za ulje ako ću ja stalno da virkam u nivo :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na novom autu (nije fiat) nikada nisam ni gledao ulje. Pa valjda ima neke senzore pa ce prijaviti da nesto nije OK. Evo 8 godina nije bilo problema. Sada opet vozim nov auto i dalje ne gledam ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je to vama normalno ali ta potrošnja ulja koju pominješ je za mene zastrašujuća.

 

Nista strasno,veruj mi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo što sam naveo su vozila koja su već prešla u rasponu od 40000 - 60000km i motor je već prošao period razrade koju Fiat pominje. A potrošnja koju sam naveo je normalna ali to nije moj lični stav nego činjenica bazirana na zvaničnim podacima Fiata i našim iskustvom kao serviserima. 

Po stavovima pojedinih kupaca koje sam imao prilike da upoznam stvar je sledeća: "Idealan nov automobil je onaj na kojem se ne treba otvarati hauba nikada osim na servisu svakih 20000 km." Što je naravno apsolutno  - POGREŠNO.

Edited by GULIVER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na novom autu (nije fiat) nikada nisam ni gledao ulje. Pa valjda ima neke senzore pa ce prijaviti da nesto nije OK. Evo 8 godina nije bilo problema. Sada opet vozim nov auto i dalje ne gledam ulje.

 

Ajde molim te predstavi auto ako je u pitanju ecoboost. Mnogo me zanima da čujem nešto o tom motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igor - brat fordaš

Potrošnja uJa je potpuno očekivana kod svih 16v benzinskih motora. Ne radi se o lošem kvalitetu, već o konstrukcijskom rešenju.

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što volim da se citiram  :laughing:

 

Neće nikad trošiti više od fabričke deklaracije :) Ono što fabrika propiše je na granici za generalnu u 90% slučajeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam pojma, nisam gledao, ako crkne onda cu se tuzim, odo momci, brz put je predaa mnom  :scooter:

Ako ti do Grčke ne sprži ulje, a vozićeš na višim obrtajima onda si miran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki motor mora da troši ulje, da ne troši baš ništa ja bih se zabrinuo. Ako je podmazivanje dobro - jedan mali deo ulja ostaje stalno na zidovima cilindra i jednostavno izgori tokom taktova i rada motora. No na drugu stranu 3 ili 4 litra na 10.000 km je opet previše, tu se i fabrika teško može opravdati da je to normalno (iako to očigledno rade). U mog Puntića ide 2.8 litara ulja, kad bih ga onda uopšte i menjao? Ako se toliko dosipa praktično stalno voziš na novo i sveže ulje, nema ni potrebe za zamenom. Inače, moj motor spusti od zamene do zamene (na 15.000 km) sa maksimuma na šipci na otprilike polovinu, tako da ne dosipam ništa (prešao je inače 60.000 km, 3.5 godine star).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...