Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L - potrošnja ulja

Recommended Posts

Kada drugi pisu gluposti,a nemaju 1.4 500l, sto ne bih i ja koji imam taj auto. :-) Necu da kupim 1.4 jer trosi ulje. :-D Trosi i gorivo. Euro 6 je motor, kako da ne trosi ulje i gorivo? Pitam se. Zato kupiti novog polovnog Golfa dvojku sa BIH 2 standardom motora. Dizel naravno. Crveno I.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ga zbog toga ne razumeš  :laughing:

 

Ne znam zašto vas brine potrošnja ulja kod benzinca. Troši svaki ulje, ali ne toliko da ostane bez ulja već nešto malo na 10 000km. Ja da sam kupio nov auto ne bih otvorio haubu prve 3 godine osim zbog dospianja tečnost za pranje stakala.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, nov auto da troši ulje, LOL. To se gleda kod polovnog automobila, kod novog ako troši ulje više nego što je fabrika propisala aktiviraš garanciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće nikad trošiti više od fabričke deklaracije :) Ono što fabrika propiše je na granici za generalnu u 90% slučajeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, nov auto da troši ulje, LOL. To se gleda kod polovnog automobila, kod novog ako troši ulje više nego što je fabrika propisala aktiviraš garanciju.

Tako je. Trosi ulje zato sto je Shell a ne Selenia. Ma kako da ne. Trosi zato sto ne valja ili zato sto nije normalna eksploatacija, npr.vozite auto svaki dan 200km 180kmh u 5toj brzini. Tada bi trosio ulje, ali vrlo malo. Sve drugo pravac kanal ili u kanal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako, osim objasnjenja da trosi shell a ne Seleniu, objasniti to da je nov dizel motor (presao 12.000 km) poceo da trosi ulje odmah posle promene ulja - nije puno, oko 1 mm na hiljadu kilometara, ali pre toga za 12.000 nije potrosio ni milimetar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, nije mnogo, ali se vidi razlika... zamislite da menjamo ulje na 20.000 km po specifikaciji, ili cak na 35.000?

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da taj 1mm se ne moze sa sigurnoscu tvrditi da je potrosio ili je negde ostalo da se ne slije ili prosli put nisi dobro umocio ......sipku...... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opelov motor 1.6 koji stavljaju u astru H troši oko 600-700g ulja na 2000km. Ima je I moj drug. Ista priča. Meni je to previše.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci 3-3.5 l na 10 000 Km.Pricamo o potrosnji na novom autu?

Mom komsiji kad je tako nov Golf 5 benzinac trosio,otisao je u salon,vratio auto i uzeo svoje pare(a ne drugi auto).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da Vas obavestim čisto da znate, imali smo priliku, tačnije nekoliko da radimo druge i čak treće servise na 500L-u i potrošnja ulja se svela na minimum. Ništa neuobičajeno, sve u okvirima potrošnje ulja na motorima novijih generacija. ( 1 - max 1,5l na 10000km)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti slučaj, i meni nije normalno da između 2 servisa (20k km) troši 3l.

Inače, do prvog servisa sam dolio cca 1l a do sada sa pređenih 27k km od servisa sam dolio nekih 150ml a nivo je negde 2mm iznad minimuma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...