Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L - potrošnja ulja

Recommended Posts

mi jurcamo trazimo PE i sta jos od tih slova da ise na ulju  a u ovlascenom servisu sipnuli obican 5W-40 i ajd teraj :thumbdown:  ......kakve specifikacije i Q ..palac.....kada sam ja hteo da dolijem to obicno ulje UUUUUUU nemoj u garanciji ti auto....to je lose ulje za taj motor ...... ma idi mi bezi.

Prvi i zadnji redovni servis odradjen u "ovlascenom", dosta od mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja sam rekao da ne bih da menjam ni ulje ni filter ulja. Nešto mi glupo posle 3000km. Sada je pitanje samo koliko je viskoziteta izgubilo za godinu dana. 

Jel postoji neki precizni metod za proveru viskoziteta ako izmumemo srednji prst? :)

 

http://www.labcheck.com.au/labcheckKit.asp

 

 

cxcb46070.jpg

 

Nisam ni znao da postoji ovako nešto. Hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a gde su oznake za min i max na šipci za merenje nivoa ulja?

ne vidim nigde da eksplicitno piše min/max, pa pretpostavljam da je to onaj spljošteni nareckani deo na vrhu šipke?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi i zadnji redovni servis odradjen u "ovlascenom", dosta od mene.

Ček, ček... Zar ne mora i sl godine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sacekajte da izadjete iz garancije i sipajte nesto bolje od te Selenie. Neki Motul, Castrol, Mobil 1, kad vec terate interval 20k km. Mada da sipate i bilo koje 10w40 ulje to ce super raditi posao u prvih 300k km, a dotad cete valjda promeniti vozilo. :D Nema potrebe uopste da se tangirate koje ulje, samo proveravajte da li ima dovoljno i dospite po potrebi. Ukoliko znate da cete preci sa autom preko 300k km, tipa pola miliona ili vise, onda sipajte najbolje a to nije Selenia.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Stojanovu su mi potvrdili da ce biti produzetak garancije uz doplatu. Vec je sve dogovoreno, ceka se samo aplikacija da stigne. Ne znam cenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Stojanovu su mi potvrdili da ce biti produzetak garancije uz doplatu. Vec je sve dogovoreno, ceka se samo aplikacija da stigne. Ne znam cenu.

Biće naravno prodaja servisnih ugovora, čekaju se još detalji oko podešavanja aplikacije a cene će se prema dosadašnjim saznanjima kretati od 105 do 535 eura.

U servisu sam dobio informaciju da je u granicama normale da 1.4 troši do 1l ulja u međuservisnom intervalu. Ja sam nakon 6000 km dosuo pola litre i od tad se potrošnja ulja svela na minimum, tj nivo je uvek na nešto više od polovine merača.

Po Fiatovim standardima za novi 500L je normalna povećana potrošnja ulja u prvih 5000 - 6000 km u periodu razrade motora nakon toga treba da se svede na minimum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako mi je uopste promakao ovaj problem koji je imao kolega Etibor. Elem 26.11.2013. sam i ja bio u Radulovicu i pogodite dolili su mi 20k Seleniu (imam racun). Ja sam tako vozio 6 punih meseci i onda sam odradio mali servis i sipali su mi pure energy. E sad me interesuje ako ima neko strucan da mi kaze da li je to moglo ostaviti posledice na motor? Ne mogu da verujem da nisu znali tu osnovnu stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, samo ukoliko se različita ulja mešaju u karteru može doći do problema, nakon kompletne zamene ulja i filtera za ulje ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^  Izvini sad tek vidim: "dolili"... treba svakako pratiti potrošnju ulja i na vreme reagovati. Ne bi trebalo biti problema jer je gospodin uradio mali servis. Nakon pređenih 5000km od malog servisa izmeriri potrošnju, ako je u okvirima dozvoljenog sve je u redu. Izvinite kasno je i nisam dobro video post.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam proveravao nivo ulja na svom 1.4 500l i nije nista potrosio. Nivo je na 2/3 izmedju minimuma i maksimuma
Auto je presao 10000km od decembra

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa sad.... imao sam vise automobila koji na 5000/ 6000 km koliko sam vozio od menjanja do menjanja nisu trosila ulje tj.nisam mogao da primetim to na meracu a to znaci da ako trose ,trose veoma malo .imao sam punta sa 1,3 mjet motorom ali ga nisam vozio dovoljno dugo da vidim da li trosi ulje. malo mi unosi nervozu ta potrosnja ulja kod 500l 1.4 ,mada nisam ni razmsljao o kupovini 500 l sa tim motorom vec sa 1.3 mjet.zbog toga i pitam

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mom ima malo vise od maximuma, tako ga vozim vec 9000km u nadi da ce pasti malo, ma jok, ono stoji kao da sam juce sipao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat dizeli novije generacije skoro da ne troše ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi I od vrste ulja. 1.3 Seleniju mi nije trosio ni malo, al na shellu se vec posle 2.000 primeti razlika. Cenim da ce izdrzati 10-15.000 pa ce se taman spustiti do minimuma - taman za promenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se nivo ulja u 1.6 mjet-u nije pomerio za 10.000 km, al to ne znači da ne troši ulje. Postoji podmukli DPF koji kad ne dovrši proces prinudne regeneracije ubaci neku količinu dizela u ulje tako da u stvari i ne znaš koji je tačan nivo ulja. Šta, kako i zašto može da objasni neko ko je tehički pismeniji od mene.

 

Drug je na novoj Korsi sa 1.3 mjet od 95ks radio prvi servis na 7000km jer je komp prepoznao da je ulje suviše razređeno dizelom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...