Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
neshaoct

F1: Monza 2013.

Recommended Posts

Trijumf Fetela u Monci
 
monza.jpg
 
Vozač Red Bula Nemac Sebastijan Fetel trijumfovao je na čuvenoj stazi Monca, na kojoj je vožena trka za Veliku nagradu Italije. Fetel je nastavio sa dominacijom u ovogodišnjem šampionatu Formule 1, a do šeste pobede u sezoni, a 32. u karijeri došao je u vremenu 1:18:33.352 sata. Drugi je bio Španac Fernando Alonso iz Ferarija sa 5.4 sekunde zaostatka, a treći Mark Veber iz Red Bula (+ 6.350). Nemac sada ima 222 boda, 53 više od drugoplasiranog Alonsa, dok je treći u generalnom plasmanu Britanac Luis Hamilton (141), koji je u Italiji bio tek deveti.
Naredna trka u šampionatu biće vožena za dve nedelje na stazi ''Marin bej'' u Singapuru.
 
Rezultati trke za VN Italije:
 
1. Sebastijan Fetel (Nemačka) Red Bul 1:18:33.352 sata
2. Fernando Alonso (Španija) Ferari + 5.467
3. Mark Veber (Australija) Red Bul + 6.350
4. Felipe Masa (Brazil) Ferari + 9.361
5. Niko Hilkenberg (Nemačka) Zauber + 10.355
6. Niko Rozberg (Nemačka) Mercedes + 10.999
7. Danijel Rikardo (Australija) Toro Roso + 32.329
8. Roman Grožan (Francuska) Lotus + 33.130
9. Luis Hamilton (Velika Britanija) Mercedes + 33.527
10. Dženson Baton (Velika Britanija) Meklaren + 38.327..
 
Generalni plasman vozača:
 
1. Fetel 222 boda
2. Alonso 169
3. Hamilton 141
4. Kimi Raikonen (Finska) Lotus 134
5. Mark Veber 130
 
Generalni plasman konstruktora:
 
1. Red Bul 352 boda
2. Ferari 248
3. Mercedes 245
4. Lotus 191
5. Meklaren 66
 
Fetel: Timska pobeda
 
Vozač Red Bula i aktuelni prvak Formule 1 Sebastijan Fetel blistao je od sreće posle pobede na trci za Veliku nagradu Italije voženu danas na stazi u Monci istakavši da se jasno vidi razlika u atmosferi u odnosu na onu kada trijumfuje vozač domaćeg Ferarija.
''Jasno može da se primeti razlika kada ne pobedi vozač u crvenom bolidu, ali to samo znači da ste svoj posao odradili dobro i da ste pobedili domaćeg takmičara. Bila je ovo odlična trka za nas, timska pobeda. Imali smo malo problema sa menjačem u finišu trke, ali je na kraju sve ispalo dobro za nas'' - rekao je Fetel, koji je posle ove trke dodatno povećao prednost u generalnom plasmanu u odnosu na drugoplasiranog Fernanda Alonsa koji je i današnju trku završio iza Nemca odnosno osvojio je sedam bodova manje.
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što mogu da urade da Fetelu daju titulu, a ostale puste da se trkaju. Inače ima da upropaste prvenstvo.

Ops već je upropašćeno / dosadno i zna se pobednik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najdosadnija trka koju sam gledao...Ispred mene na tribini sedeo neki matorac sa Red Bul zastavom..ubio me...doslo mi da mu je nabijem u .... :censored:  :censored:

Edited by Goran Zemun

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ide mi da su toliko dominantni. Ko McLaren sa Senom i Prostom. Da li su svi stali sa razvojem i spremaju se za veliki preokret sa turbo motorima ?

Silenci, ja sada navijam za sve samo da nije RedBull.  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakom pogledu su za mrvu ispred ostalih. Uštinu sekundu u boksu, par sekundi na taktici, par sekundi jer imaju najbrži bolid i odlične vozače - to je sve zajedno poprilično sekundica. :-) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...