Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav svima, ja sam Veljko iz Zemuna. Predstavljam vam moj auto koji sam sklapao ove godine, a to je Fiat Tipo sedici valvole (2.0 16v 147ks) prepakovan na turbo.

 

DSC_0972.jpg  Image545.jpg  IMG_2895.jpg

 

Vise o istoriji i sklapanju auta mozete videti na ovom snimku koji sam napravio u medjuvremenu

 

Naravno prvi put se susrecemo sa ovim motorom i bilo je dosta komplikacija, prepravki, zezanja mnoogo, ali na kraju smo uspeli da osposobimo auto da radi. Ostale su jos neke sitnice da se auto zavrsi u potpunosti i da leti po putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interkuler je od Iveco Daily-a i ima krajeve pod uglom. Mora stajati tako, ne mogu da ga ubacim blize unutra jer mi udara u vezni lim..

Share this post


Link to post
Share on other sites

:unworthy:  :unworthy:  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima snimak od pre neki dan, samo mala proba.

 

 

Uskoro: Fiat Punto 3 sa 1.9jtd 16v motorom iz nove alfe, i turbom od bmw 530d. Sve ukupno planirano 260 hp i 550 Nm. 

Sportski pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Ne mogu ga testirati jos, nije registrovan, ovo je samo po kraju. Imam jos probleme sa benzinskom pumpom, ove od coupe-a mi slabo rade, pa sam ubacio eksternu od forda, ali opet mora tu da se budzi, a trenutno nemam ni vremena ni novca.

Hauba mi se otvorila pa mi je pukla soferka. Sad imam neku ruznu haubu, al stajling sad nije toliko ni vazan.

Bio je na prodaju, jer je bio u safe modu i vise nisam znao sta da promenim da bi to radilo, ali sad kad sam provalio sta je kvar, hmmmmm :D

 

Sutra krecemo u zavrsnu realizaciju Punta, evo jedna slika za najavu

 

cxca40290.jpg  cxca40291.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff punto ce biti zver. Ima jos jedan jako lepo sredjen tipo turbo na furomu, decko ga vozi vec dugo i bukvalno je fabrika pa vidi sa njim ako imas neke nedoumice. Kakvi su ti planovi, 402m trke ili samo zadovoljstvo za svoju dusu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sada bi trebalo da bude za ulicu i za trke, ful enterijer je, videcemo. Skontali smo danas da je menjac od Sedici atmosferca, pa su brzine krace i ocekujem da ce puci

Zakazujemo testiranje na Knaufu, iza Metro-a kod batajnickog druma, sad za vikend (subota ili nedelja), pa cemo da vidimo kako ide Tipo, verovatno i Punto, par Coupe-a... Bice snimka, a bicete obavesteni ako zelite da dodjete da vidite i uzivo.

Velika ergela stize iz Torina :)



Imamo i saxo vts, mozda najbrzi kod nas, pa da se potegnes malo sa tom xsarom ovamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bili smo sad u nedelju na knaufu, bilo nas je dosta, mislim preko 100 automobila. Teralo se pun gas, Tipo brzi od najnovijeg siroka 2.0 tfsi 230 konja kako kaze, kupe, saxo isto su iza.

Na kraju posle dosta potezanja, pukla je treca brzina, i malo sinhron na drugoj. sredice se...

 

Evo slika iz nase ekipe, sa kolima za klasu 13,14 i 15 :)

 

cxca57270.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio i ja video tipa pa je nestao...bas sam se pitao sta je...a onaj ludi jugo plavi, na sta ono ide :D

I da, korsa ona pistava sabija, ko zna sta je pod haubom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da tako smo se slozili. Saxo je isao u Osijeku 15,4s bez slikova - sad je oko 15,0, poradili smo malo na usisu i diznama. Tipo ide brze naravno.

A Corsa je isla 12,5! U njoj je motor c20xe (atmo 150hp + 100hp nitro) sa lexmaul usisom i 650kg. Evo snimka od srede uvece sa knaufa kad je bilo okupljanje skupih automobila "Klub M" (sebe zovu klub milionera) Corsa vs Impreza 

 

 

Ludi plavi jugo ima motor od lancie 1.6 16v ja mislim da je 100ks i ima nitra ne znam tacno koliko. Kida se sa saxom, tu su..

Bio i ja video tipa pa je nestao...bas sam se pitao sta je...a onaj ludi jugo plavi, na sta ono ide :D

I da, korsa ona pistava sabija, ko zna sta je pod haubom...

 

Tipu je rikno menjac, danas je gotov, sutra auto ide na probanje

 
cxca58001.jpg
 
...i Corsi je riknula poluosovina ali to je sredjeno do srede, da se odere impreza

 

cxca58002.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...