Jump to content
FAS Goran
milanpazova

Montiranje pragova

Recommended Posts

On 25. 08. 2014. at 6:45 PM, Zvezdo said:

Lepak za soferku i nikakvi tiplovi ili sl nije potrebno!!!

Podrazumeva se pre lepljenja sve bezprekorno ocistiti i prebrisati razredjivacem ili slicnim. Pre upotrebe pozeljno je lepak zagrejati u toploj vodi.

Netko spominje i prajmer prije ljepila....da ili nije potrebno?...majstor koji montira ššajbe kaže da bi bilo dobro proći prajmerom prije nanošenja ljepila...e sad..??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam na kakav prajmer mislis, licno nisam kod sebe prelazio prajmerom.Oprao sam auto, odmastio sam povrsinu, presao akrilnim razredjivacem malo, suvom krpom i zalepio posle lepkom za soferke. Evo na kolima je vec par godina, jos ivek stoji.

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako! nikakvi prajmeri! dobro ocistiti i odmastiti i nema problema!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, pragovi stigli prije par dana ...obojani i lakirani, spremni za montažu.

 

Ima jedna stvar koja mi neda mira, koliko daleko od ruba nanijeti ljepilo a da se ne preljeva  van praga nakon montaže,...pa molim tko je radio da javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 30. 05. 2017. at 5:35 PM, Angell said:

Ne znam na kakav prajmer mislis, licno nisam kod sebe prelazio prajmerom.Oprao sam auto, odmastio sam povrsinu, presao akrilnim razredjivacem malo, suvom krpom i zalepio posle lepkom za soferke. Evo na kolima je vec par godina, jos ivek stoji.

 

 

 

 

 

evo tu se spominje prajmer: 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Bravo ili stari Bravo? Za stari imaš sigurno negde na otpadima + vrlo je moguće da ima neko da ih izliva kao što rade za Stila. 
Ako hoćeš za novog, onda teško da će ti i otpadi pomoći jer ih retko ko rastura..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz drustvo.Razmisljam da postavim pragove na Punta.Da li pragove moram lijepiti sa ljepilom sa šoferšajbe ili mogu zašarafiti? Da li postoji mogucnost da ce mi truhnut lim zbog sakupljanja soli i hamelja ? Vise me to brine nego kako cu ih montirati.Evo slika pragova 

 

pragovi.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako dobro zalepiš neće voda moći ulaziti ali za svaki slučaj izbuši rupe na dnu spojlera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li bi se nekako moglo sa punta mk2 dvoja vrata na punta sa 4 vrata ustimati pragovi? Ne znam kolika je duzina punta sa dvoja vrata :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne zaboravim da napisem mozda nekom zatreba.Sto se tice hgt pragova od fiat brava i stavljanja na obicnog po meni lepak nije zavrsavao posao jer je jako tanka ivica praga koja gotovo da gornjom povrsinom milimetraski dodiruje metalnu povrsinu.Ne znam kako je na drugim autima ali od brava hgt-a gotovo da je nemoguce uraditi trajno a da ne busis rupe.Upravo iz gore pomenutih razloga. Jednostavno nema dovoljno "mesa" da se nanese lepak i da drzi jer je jednostavo napravljen tako da zabicama dole i na sredini sajtne drzi ceo prag.Mozda bi to i drzalo ali izgleda mnogo jadno koliko je tanak taj deo praga koji treba zalepiti na "sajtnu" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam pragove od sportinga originalne, pošto na mom fale. Dole na autu imaju ove rupe sa čepovima, a na "spojleru" postoje i žabice - a kuda sa njima? :huh:

@Kuvalja jel na njih misliš kad si pominjao bušenje sa boka? 

IMG_20200407_155741.jpg

IMG_20200407_155651.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,hteo bih da uzmem za mog grande punta pragove i spojler na gepeku kao sto ima sporting model,koliko se odprilike krecu i kako se kace na auto ima li neko iskustva sa tim?

Jel treba nesto da se busi,lepi oko karoserije ili se jednostavno na klik postave? Hvala

 

xM-179_600x600.jpg.pagespeed.ic.nAtfrnVGUE.jpg

51ddMcy1ylL._AC_SY355_.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...