Jump to content
FAS Goran
milanpazova

Montiranje pragova

Recommended Posts

Lepak za soferku i nikakvi tiplovi ili sl nije potrebno!!!

Podrazumeva se pre lepljenja sve bezprekorno ocistiti i prebrisati razredjivacem ili slicnim. Pre upotrebe pozeljno je lepak zagrejati u toploj vodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na bočnim stranama lepio, a dole sam probušio male rupice na sajtnama na mestima gde su originalne rupe na spojleru. Nisam stavljao tiple nego šraf ide direktno u metal

IMG_20140727_060450.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

:thumbsup: Ovo mi izgleda dobro napravljeno. Jedva čekam slike kada se skinu učvršćivači praga.

Auto izgleda super.

Hvala, vaš je mnogo lepši, baš sada gledam ove poslednje slike. Ja sam merkao te borbet felne mesecima i umalo da ih uzmem pre vas :)

IMG_20140727_061943.jpg IMG_20140727_062109.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje je ispalo od fabrike, jer kod svakog fabričkog ima više ili manje lufta, kada se zalepi toga nema

Share this post


Link to post
Share on other sites

a jel su postajale tu lajsne ,jer imaju zabice pa na njih da stavis.. jer ako stavis lepak pomiri se lakim skidanjem u slucaju farbanja vrata...

Edited by stefankmn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju zabice, na lim ide. A vrata su farbana pre mesec dana i nadam se da ih ja vise necu farbati

Znam da lepak drzi dobro, al bojim se da lajsne ne otpadnu ako stavim duplex traku... Big dilema

Edited by Lj_ubica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad videh i ovu temu pa reko ajde i ovde da pitam, pazarim danas orginal fabricke pragove od sportinga za punta mk2b. Koliko sam razumeo dakle pragove mogu da zalepim tim lepkom za soferke, da bas ne busim auto?! 

 
Inace sam pitao i ovde al vidim da dugo tamo niko nije pisao:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/61120-montiranje-spojlera-i-pragova/?p=1178533

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da samo lepkom za soferke a pogledaj za svaku slucaj da vec nemas rupe u sajtnama sa donje strane predvidjene bas za pragove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je punto ceo u sporting opremi samo nema pragove. Sad sam nasao te fabricke pa treba da ih ofarbam i postavim, al nikad nisam to radio. :)   Koliko sam razumeo neko ima rupe ali se one ne gadjaju sa rupama na pragovima, onda samo da dodatne rupe probusim na samom pragu da bi se gadjale sa sajtnama, da li i tada ipak da dodam lepak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu kod mene lepiti samo lepkom za soferke, necu nista busiti, imam 2 drugara koja su to uradili, jedan pre god. Dana, drugi pre 3 i idalje stoji kao juce montirano...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene su se gadjale sa rupama na pragovima. Videces, najmanji je problem da izbusis prag na dodatnim mestima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drug!

 

Ja uzimam pragove sa mk2a  i  hocu da montiram  kod mene na mk2b, verujem da je to isto, da bi trebalo da se rupe gadjaju ako postoje na autu kod mene. Negde sam procitao da se nekom nisu poklapale ali otom potom, treba da vidim kada skinemo sa tog punta da li su ti tiplovi ili kako se vec zovu osteceni da mi ne otpadnu pragovi negde hehe 

 

Ako se klati dodacu taj lepak , takodje ako bude bilo lufta na ivicama stavim malo lepka da uhvati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te rupe u pragovima se nikako ne poklapaju sa rupama na spojleru, čak ni broj rupa nije isti, osim toga mnogo su veće tako da moraju tiplovi koje je te teško naći i postaviti. Ja sam probušio male rupice  u pragovima sa donje strane i šrafove direktno u njih, to je najčvršće i najsigurnije rešenje.

 

A što se tiče lepka za šoferke, sa njim treba biti posebno pažljiv jer je jako gust i teško se skida ako iscuri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te rupe koje ti imas nisu bile predvidjene za pragove. Nisam rekao da svaki auto ima mesta predvidjena za kacenje pragova ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam gledao imam neke rupe u kojima su kao neki tiplovi tj cepovi. Mogu da se izvade verovatno su te rupe bile fabricki namenjene za pragove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam gledao imam neke rupe u kojima su kao neki tiplovi tj cepovi. Mogu da se izvade verovatno su te rupe bile fabricki namenjene za pragove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam gledao imam neke rupe u kojima su kao neki tiplovi tj cepovi. Mogu da se izvade verovatno su te rupe bile fabricki namenjene za pragove.

To su te rupe što ima u moj, u njima su gumeni čepovi. Mislim da te rupe ima svaki Punto. Moj je isto bio Sporting bez pragova.

Tako je gumeni su al nisam se mnogo saginjao da pogledam. Bedak ako to nije to imas pravo deluje mi da rupa bas nije mala, al opet cemu onda sluze te rupe Sa cepovima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga lepim lepkom cime da ga zalepim dok se ne osusi taj lepak za soferke? Da li ce obicna krep traka to da drzi jer ja moram da se dovezem od zemuna posle do vidikovca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obična krep traka je slaba, ja sam koristio DUCT traku, i još sam sa unutrašnje strane zalepio tanku obostrano lepljivu traku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...