Jump to content
FAS Goran
silenci

F1: VN Belgije 2013. Spa Francorchamps

Recommended Posts

Na stazi spa ,jednoj od najboljih i najlepsih staza u kalendaru F1,juce je pobedio sebastian fetel,zaista je najbolji,iako je hamilton imao pol poziciju, al ekipa mercedes jos nema tempo kakav ima redbul, fantasticnom voznjom,al i strategijom,sa 9og mesta na startu, dosao je do druge pozicije fernando alonso ,a treci je kroz cilj prosao luis hamilton

 

mislim da ce vetel po 4ti put postati sampion sveta kako sada stvari stoje, jedini pravi rival mu je alonso, kimi je dobar, al nije konstantno dobar, juce je i odustao zbog kvara na kocnicama, a hamilton dobro vozi, koliko je bilo dobro sto je presao u mercedes, jer je mclaren dosta slabiji od vodecih ekipa

 

http://www.gpupdate.net/en/standings/178/2013-formula-1-standings/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema Kimi auto za pravu borbu oko titule. Iako je završavao sve trke, nije bilo rezultata kojima može pratiti tempo osvajanja bodova od strane Fetela.

Alonso tek nema auto, iako sada izgledaju bolje... Kvalifikacije loše, onda na trci pokušava da spasi šta može, ali i kada spasi, ustvari nije ništa ''spasio'' jer je Fetel ispred njega na cilju, tako da se razlika povećava i povećava.

Mercedes previše kasno za ovu sezonu izgleda ima dobar auto iz trke u trku, a ne samo na blic.

Zbog toga, po mene nažalost, Fetel ima otvoreni put to još jedne titule, sve od njega i tima zavisi. Ostali ne utiču da li će on osvojiti titulu ili neće.

 

A, loše je da šampion postaje čovek koji na svaki nagoveštaj borbe (kad ne zasedne na prvo mesto od starta) odmah kuka u radio i traži da se kazni ovaj ili onaj ispred jer je eto ''kraljica'' umislila da mu se nije sklonio onaj ko je trebao po njemu da se skloni ili šta već... U prvim godinama sam bio neutralan kad je on bio u pitanju, sad već ne volim kada pobedi, pogotovo ne kada trke izgledaju kao ova juče u Belgiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi jedini koji ga ne voli. On je jedan od razloga zbog kojih sve manje pratim F1. A tek njegove izjave za medije o drugim vozacima... :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si ozbiljna publika, ne bi odustao od gledanja zbog jednog vozača. Kako god okreneš, vredi gledati.

Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da si ozbiljna publika, ne bi odustao od gledanja zbog jednog vozača. Kako god okreneš, vredi gledati.

Tapatalk 4

Potpuno se slazem. Po mom misljenju Sena je bio poslednji pravi vozac F1, posle njegove smrti  nije se pojavio ni jedan vozac takvog kvaliteta i stila ali to nije razlog da prestanem da pratim F1 i ne samo trke vec i sta se desava van staze. Da ne idemo dalje u off, to je samo moje misljenje.

Spa je fenomenalna staza i uvek je zanimljivo gledati trku na njoj. Ako izuzmemo prvu poziciju bilo je tu lepih obilazenja i trkanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ponavlja se prica sa Schumacherom. Covek dobro vozi a ima i dobar auto i dobar tim a i konkurencija pomaze koliko je neozbiljna!

Onaj ko je navijao za Schumia, kao npr ja, trke su mu bile extra, dok drugima....

Polako se sad to ponavlja. Navijam za Fetela mada daleeeeko od onog kako sam za Schumachera.

Ko prati aktivno f1 kao ja npr oko 20-22-24godine zna dobro da u godini postoje 2-3 trke u kojima se pobednik resava na stazi direktnom borbom. Sve ostalo je dosadno ko god pobedio. I da svaku trku pobedi drugi vozac na nacin kako je pobedio fetel u spa - dosadno do bola!

Zato ne gledajte pobednika, gledajte trku, u spa je bilo toliko dobrih poteza i kimija i grozana i hamiltona pa i ovih iza sa force india-ma. Ne mora biti spektakl samo ako ga prave vodeci, zato ih i ima 22-24....zato sam i voleo vozace tipa kobajasi-a ili takuma sato-a. Rezultata nigde ali se trkaju ko blesavi i prave gluposti ali i show

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno koliko različite poglede na F1 imamo. Fetel i Šumaher se kolju po antipatičnosti, iako ih poštujem, i u svakoj trci nađem nešto zanimljivo, ne samo 2-3. Krljanje po stazi koje pomenuti smotani Japanci vole da rade, nikad nisam voleo. Jedno je dobro i rizično preticanje, a nešto sasvim drugo svesno ugrožavanje nečijeg života.

Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene Fetel i Sumaher bili prosecni F1 vozaci i mislim da ima mnogo boljih vozaca od njih. Bili su u pravom trenutku na pravom mestu i samo su se u tom trenutku isticali i upali u tim koji se posle pokazao superiornijim od ostalih. Npr Sumaher kad se vratio nije se nesto pokazao.

 

Inace navijam za Alonsa, ako se to tako moze reci, ajd da kazem da mi je najsimpaticniji trenutno, navijao sam bas kad je vozio u Renou... Kubica mi je postajao simpaticniji ali je na zalost doziveo nesrecu. U svakom slucaju gledacu trke jer kakva god da je, uvek ima barem jedan trenutak koji je prilicno uzbudljivo i sigurno je bolje od drugih zabavnih programa kakvih kod nas ima sa farmama i slicnim sranjima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onaj ko je navijao za Schumia, kao npr ja, trke su mu bile extra, dok drugima....

Polako se sad to ponavlja. Navijam za Fetela mada daleeeeko od onog kako sam za Schumachera.

 

+1

 

Ko malo duže prati F1, seća se šampiona po glupostima - Ukyo Katayame  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da svako ima svoj pogled,f1 je sport kao i svaki drugi pa neko voli ovako a neko onako.

Sto se tice prosecnosti vozaca - ne mogu da se slozim ali nikada sa tim! Svaki vozac F1 koji je barem 2 puta postao sampion ne moze nikada biti prosecan! E sad da li je bolji Schumi ili Vettel ili Alonso to je vec nesto drugo, ali reci da je neko od njih prosecan???

U losem timu niko nece biti sampion (cuj vise od jednom)

Sa losim vozacem ni jedan tim nece biti sampion!

Sa prosecnim vozacem moze biti sampion jednom i nikad vise (desilo se slucajno)

Sampioni po 2 i vise puta su odlicni timovi i odlicni vozaci.

Takodje ne sme se zaboraviti da najvise utice konkurencija. Schumi je bio odlican vozac, a Ferrari od 2000. odlican tim. Bilo je tada jos odlicnih vozaca! I koliko je to uticalo da dominiraju, jos toliko je uticala konkurencija koja se uspavala i nije ni blizu umela da odgovori i isprati Ferrari.

Nemojmo se zavaravati, nije ni Partizan ovoliko dominantan u domacem fudbalu jer je mnogo jak, vec drugi ne mogu da ga isprate. Ali na kraju kako god pobedili, pisu se pobede pamte se uspesi i sampioni.

Svi smo vec zaboravili na Edi Irvina, Gerharda Bergera i mnoge druge....zaboravicemo i Massu i Coutharda....

Sampioni se pamte bili dobri ili losi, o njima se pise, o njima se prica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj ovako, kad bi zamenili Fetel i Alonso npr mesto, mislim da bi Fetel zaostajao vise za Alonsom ;) Kad sam rekao prosecan, nisam mislio kao neki ovi vozaci u malim timovima koji su kupili svoje mesto kroz sponzore. Ja ne kazem da sam bolji od njih i da nemaju pojma ali da Fetel i Sumaher svoje sampionske titule vise duguju superiornosti svojih timova u datim trenutcima nego svojoj sposobnosti u voznji da im niko od vozaca nije mogao parirati ili voziti cak i bolje. Niti ja trenutno bas mnogo gotivim Alonsa npr jer mislim da ne vozi onako kako bi trebalo i da je prosecan. Mozda mene sad vec secanje vara i mozda sam onda bio klinac i manje objketivno sagledao, ali mislim da kad je bio u Renou da je bio na samom limitu svojih mogucnosti dok mi se sad cini da nekako samo kalkulise u voznji. Da stavimo u istu formulu Sumahera ili Fetela da se takmice protiv nekih vozaca koji su bili u sampionatu kad su oni uzimali titule, garantujem da bi bilo vozaca koji bi bili bolji od njih. Zavisi ko kako posmatra, ali ako vozi njih tu 20-24 te trke, onda ne mozemo gledati da je prvih 10 super a ovi ostali da su prosecni... To je mozda 2-3 super, ostali prosecni i 2-3 ispod proseka koji su kupili svoja mesta. I mislim da i u vreme Sumahera i sada ima 2-3 vozaca koji bi bili bolji od njih da imaju jednake formule kao sampioni. Mislim ono sto ja hocu da kazem, da broj titula nije merilo kvaliteta vozaca, nece me niko ubediti da je Sumaher bolji od Sene jer ima vise nego duplo titula ili Fetel koji ce verovatno isto tako nesto da postigne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

vetel je sjajan vozac,al pomalo je razmazen,a i ima auto koje je trenutno najbolji,kao i sam tim redbul,koji ima sjajne inzinjere,a i finansiski su jaki,al ja,od kad pratim F1  navijam za ferarri,pa bilo ko da vozi u tom timu,a od vozaca,naravno navijam za alonsa,al pomalo i za kimija,jer je fantastican vozac ,al lotus nije konstantno dobar kao redbul i volio bi da kimi sledece godine predje u ferarri,al to je tesko

a naravno da sam navijao za sumija,dok je vozio u ferarriju,jer je bio u top formi,a i samu ekipu ferari je digao iz pepela,takoreci,

ako sledece godine danijel rikardo predje u redbul,bas bi volio da potuce u dvobojima vetela,pa bi videli samu reakciju tima i samog kristijana hornera sefa tima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da me neki nisu bas razumeli. Nisam ja prestao da pratim F1 vec ne pratim kao pre i nije Fetel jedini krivac za to. Sto se tice "prosecnosti", daleko od toga da je i jedan vozac koji vozi F1 prosecan, svi su oni iznad proseka jer inace ne bi bili tu gde jesu. Sumahera mozete voleti ili ne ali niko ne moze reci da je on prosecan vozac. Setite se malo njegovih voznji, pri tom ne ulazim u njegovo ponasanje... Naravno, bilo je i drugih koji samo nisu imali uslove i tim. Sto se tice Fetela, za mene je on prakticno robot ili programiran vozac bez emocija i zara za pobedom, kada ima dobru poziciju i dobar bolid on to "odradi" kako treba i to je to. Alonso je slican, kao sto neko rece dok je vozio u Renou nesto je i pokazivao, sada samo radi posao. Moj omiljeni vozac je Kimi i mislim da jos nije pokazao sve sto zna. Montoja je bio na jako dobrom putu ali... Mnogi ste vec zaboravili Djankarla Fizikelu koji je po meni bio odlican ali nije imao srecu da ima tim i bolid. Medjutim, kako narod lepo kaze, lepota je u oku posmatraca a ukusi su razliciti... :ball:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad kazem prosecan vozac ne mislim prosecan vozac u saobracaju, nego prosecan vozac za nivo vozaca formule jedan. Milos Pavlovic se takmicio sa mnogim vozacima formule jedan i bio je brzi od njih i tesko da mi neko moze reci da je on gori vozac od njih jer nije usao u formulu jedan, on nije usao jer nema sponzora za to, ne zato sto su trenutni vozaci formule 1 bolji od svih ostalih. Ako, lupam, 1000 vozaca ima F1 licencu, siguran sam da sadasnjih 20 i kusur vozaca koji voze nisu najbolji od tih 1000, nego ima sigurno i boljih samo nemaju sponzore i sigurno ima onih koji bi isto tako taj Redbul mogli da doteraju do titule nekoliko puta zaredom.  Takodje bih voleo da Rikardo predje u Redbul i da pobedi Fetela, ali mislim da ako predje da ce mu biti jasno naglasena titula drugog vozaca u timu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 ali mislim da kad je bio u Renou da je bio na samom limitu svojih mogucnosti dok mi se sad cini da nekako samo kalkulise u voznji.

Iz godine u godinu se menjaju pravila, tako da F1 odavno nije puko gaženje auta do krajnjih limita.

Naravno da sad treba i kalkulacija u vožnji - čuvanje guma, štednja goriva...

Taktike iz godine u godinu imaju sve veći udeo u trkama. A kad smo već pomenuli kalkulacije, kralj istih je bio Prost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve jedno. Gledam i volim f1 kao sport i zanimaciju i razbibrigu. Stvarno nikada nisam imao volje pa ni sad da se bavim politikom, zaverama, sta bi bilo kbb....

Lep je sport, lepo je gledati, neka ostane na tome...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niti ja trenutno bas mnogo gotivim Alonsa npr jer mislim da ne vozi onako kako bi trebalo i da je prosecan. Mozda mene sad vec secanje vara i mozda sam onda bio klinac i manje objketivno sagledao, ali mislim da kad je bio u Renou da je bio na samom limitu svojih mogucnosti dok mi se sad cini da nekako samo kalkulise u voznji.

Eto, a meni se čini da je Alonso tada vozio proračunato, a da je sada daleko agresivniji. S druge strane, rekao bih da je ovaj novi Kimi počeo malo da misli i da računa, kao da su Alonso i on zamenili uloge. E sad, druga je stvar što sam ja subjektivan, pa kad je Alonso proračunat kažem da je pi*ka, a kad Kimi računa on je mudar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mini je Alonso nekako u fazonu kao na trci u Spaniji ako se ja ne varam gde je vozio pun gas neprekidno i menjao dosta guma pa je pobedio i taj agresivan nacin voznje ja mislim da bi imao mnogo vise uspeha od sadasnjeg nacina da se vozi malo sporije i ustedi mozda jedna zamena guma...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...