Jump to content
FAS Goran
pavaobg

Fiat 500L - skidanje zvučnika / rad zvučnika

Recommended Posts

Ljudi, postoji li neko servisno uputstvo ili nešto slično iz čeka bi se videlo šta je i kako potrebno skinuti da bi se zamenili zvučnici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram :D  Menjaću ih pre ili kasnije. Za sada prikupljam informacije. Čak mi je i Fiat potvrdio da ne moram da idem u ovl. da mi menjaju zvučnike. Čovek je prokleta zverka. Naviklo uvo na muziku iz Punta. Užasno mi smeta. Samo me interesuje da li se skida samo maska sa zvučnika ili mora ceo tapacirung da se skida.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zna li neko koliko je dubok prostor u vratima odnosno mesto gde su zvucnici.da libi stali zvucnici koji su duboki 61 mm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima nešto drugo, Ja bih rado dodao visokotonske zvučnike u zadnja vrata, silno sam se razočarao kada sam video da pozadi postoje samo širokopojasni zvučnici u donjem delu vrata a umesto visokotonaca samo prazne mrežice (da li je i kod ostalih tako?). Neverovatno mi je da je FIAT štedeo i na takvim stvarima - par visokotonaca koji sigurno nisu najviše kategorije, kolika li je ušteda? Još je i veeeelikoseriska nabavka. Da li je neko razmišljao na tu temu?

Pozdrav,

Goran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prikupljam informacije koje zvucnike da montiram,naravno dvokomponentne u prednja i zadnja vrata,samo ne znam dubinu.Ne bih da skidam tapacirung kako bih izmerio dubinu pa onda potraga za zvucnicima...Zvuk koji daju ovi fabricki zvucnici je vise nego ocajan SRAMOTA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nijedan nema zadnje visokotonce (mozda oni sa Beats by Dre ozvucenjem,nisam siguran). Da bi se skinuo zvucnik,mora tapacir da se skine,mrezica ni ne moze odvojeno koliko znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prikupljam informacije koje zvucnike da montiram,naravno dvokomponentne u prednja i zadnja vrata,samo ne znam dubinu.Nebih da skidam tapacirung kako bih izmerio dubinu pa onda potraga za zvucnicima...Zvuk koji daju ovi fabricki zvucnici je vise nego ocajan SRAMOTA.

I ja ću menjati zvučnike samo čekam lepše vreme. Ja idem na http://www.vitez.rs/index.php?pg=artikal&artikal=5:15:933 Imao sam u puntu iste takve samo normalne dubine i to je za moje pojmove sviralo odlično. Ako ne planiraš pojačalo moja preporuka su ovi jer su najosetljiviji koje sam našao pa najlepše rade, a ako ćeš i ojačalo onda ti je izbor vrlo širok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/23/2013 at 4:39 PM, pavaobg said:

Ljudi, postoji li neko servisno uputstvo ili nešto slično iz čeka bi se videlo šta je i kako potrebno skinuti da bi se zamenili zvučnici?

Nevezano za ovo, ako su izbacili, pronadji npr. Fiatov eLearn za njega. Objasnjeno je sve do u detalje - specifikacija auta, servisne procedure, opis i testovi komponenti, ozicenje, otklanjanje kvarova...

Koliko vidim na brzaka u Eper-u (koji je dosta manje detaljan po tom pitanju jer sluzi za druge stvari), isto kao i na Stilu - integrisane mrezice u tapacire (osim tweeter-a), a tapaciri na imbuse i zabice (Fiatove zabice :) ):

 

500l z001.jpg 500l z002.jpg 500l z003.jpg 500l z004.jpg

 

Serijski brojevi i kompatibilnost prednjih i zadnjih OEM zvucnika (za pribavljanje informacija, ako se nesto uporedjuje sa aftermarket):

 

500l z005.jpg 500l z006.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razlika između Hertza i Poneera je u osetljivosti. Hertz je osetljiviji i samim tim ga bolje tera HU. Tih 3 dB razlike u osetljivosti može u praksi da bude drastična razlika. Imao sam u puntu Hertz koje je terao onaj bazični Alpina HU koje smo masovno pokupovali za Punta zbog narandžastog osvetljenja i ako i u L-u bude slično ja sam više nego zadovoljan.

 

@ Ivan

 

Hvala na slikama. I ovo je dovoljno da se čovek snađe. Čekam proleće da se bacim na radove, samo još da odlučim da li ću tapacirati vrata u kožu kad ih već kupusam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu. A u svakom slucaju se raspitaj za eLearn ako ga ima, izuzetno korisna stvar, drugarska preporuka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko planira da menja zvucnike da zna da nazad nemogu da se stave visokotonci.Mesto za visokotonac je samo imitacija,uopste nema rupe.Mala mrezica se skida veoma lako malim srafcigerom.Gledano na mrezicu srafcigerom se pristupa sa suprotne strane od rucice za otvaranje vrata.Kada se mrezica skine iza nje se nalazi jedan inbus sraf koji drzi tapacirung.ne znam samo da li se vadi ona rupa za ruku gde je prekidac od elektropodizaca stakla?Pokusao sam ali je jako,jako cvrsto pa nisam mogao.Neverujem da samo jedan sraf i zabice drze tapacirung a da stoji tako cvrsto.

Edited by peteroberts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas sraf bas u toj rupi gde su prekidaci,skine se poklopcic i ispod je sraf...ako sam dobro razumeo sta te muci :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a koja 6 zvucnika onda imamo? 4 obicna u vratima i 2 napred visokotonca?

komso, pavaobg, ajd kad budes radio zamenu ili slikaj ili zovi da slikam i  pomognem  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da to su tih 6. Slikaću svakako kad budem radio i napisaću uputstvo.

I sumnjao sam da pozadi nema mesto za visokotonac. U suštini najbolje bi bilo staviti napred nove zvučnike, a pozadi baciti elipse na policu, ali mi se ne seče polica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

500l z007.jpg 500l z008.jpg

 

Mucim se dva sata da izvadim onaj deo gde je prekidac za prozor a da ga ne polomom. Bukvalno je nemoguce. Odustajem za danas.

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte nisam ubeđen da se prekidači podizača skidaju nezavisno od tapacirunga.

Da li si izvadio šraf koji se krije ispod maske u onoj rupi koja se nalazi u nastavku prekidača?

 

Gledam ovu sliku zadnje pozicije za visokotonac i siguran sam da bi se dalo namestiti i tu iz obradu tapacirunga. Ako skineš zadnji tapacirung uslikaj ga s obe strane.

Edited by pavaobg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mi zalepismo nalepnicu i zvuk je neuporedivo bolji  :yes

 

500l z009.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio sliku na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...