Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

 

 Mada kaže mi jedan drugar, mehaničar, da hoće puntići 1.2 i slični prdavci da dižu temperaturu kada su ekstremne vrućine i pri velikom opterećenju.

 

Hoće i moja Astra malo da pogidne temperaturu u špicu kada su velike vrućine. Ali par promena brzina na preko 3500 obrtaja i već je na pola :)

Inače, što se neuništivog tdi-ja tiče, seo sam juče u 1.9 tdi koji ima pravih 140 000km, kupljen u Srbiji i imao jednog vlasnika do sad. Nije gažen uopšte koliko ja znam. Pali se jako mirno, radi mirnije od jtd-a po zvuku u kabini(mada spolja više skakuće), ali čuje se ono zvec od koga se naježimo svi pri gašenju i baš se dobro strese. Pitam čoveka šta mu je i kaže mi da je 99% samo zamajac i da se već planira zamena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima da otera i mene i mog Stila u..  :laughing:

 

Inače, taj Passat je jedan od najbolje očuvanih koje sam video. Nigde ogreban, koža na sedištima kao nova, volan se vozi sa presvlakom od kad je kupljen (gori nego ćebe preko kožne fotelje) i stvarno se auto maksimalno pazi, ali opet je nekako stradao zamajac jako brzo. I moram da priznam, kada se sedne onako duboko i koža svuda oko tebe, veliki cajger i mala ručica menjača, stvarno ostavi utisak vrhunskog vozila. Mada džabe mu sve kada nema naslon za ruku  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto sam čitao po onom provagenovskom forumu - cars.rs/forum, da stvarno na tdi-jevima ode zamajac na tim kilometražama, tipa 140000. Onaj taksista kojeg sam pominjao je na Toledu 1.9 TDi od 105ks zamenio zamajac, tj stavio fiksni na nekih 120000km ako se ne varam. Baš ću ga pitati kada ga vidim na taksi stanici kod Maksija u Mirijevu, često je tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je baš rano u poređenju sa jtd-om, mada opet zavisi do vozača i do puta kojim ide. Džabe mu sve ako je po ceo dan u BG-u. Inače, od jtd-ovaca znam samo da su VladaNS, Zof79, Fantom i Kole menjali zamajce i to je Zofov poplavljen na ~250 000km, Vladin je došao loš, a Fantomov i Koletov su imali razloge da odu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nekad postavio ovaj post. Lybra mi je bila san ali evo kupio sam cromu 2010. 1.9 mjet.

Imam cromu godinu dana i imam same pohvale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je ovo najbolji Passat ikad?

 

179632-vw passat.jpg

 

Jedan od najpopularnijih polovnjaka u Srbiji je VW Passat B5.5. U pitanju je peta generacija popularne nemačke limuzine (proizvodila se od 1996. do 2006.). Početkom veka, tačnije 2001. ona je doživela veoma uspešan fejslifting i dobila, sada već legendarnu oznaku, B5.5. U odnosu na original, nova verzija je dobila moderniji izgled zahvaljujući novim prednjim i zadnjim svetlima, branicima i hromiranim elementima. Najjača i najluksuznija verzija je pod haubom imala 4-litarski W8 motor, koji je razvijao 275 konjskih snaga uz 370 Nm obrtnog momenta. Za pogon je bio zadužen 4Motion sistem prenosa na svim točkovima.

Do stotke mu je trebalo 6.5 sekundi, a maksimalna brzina je elektronski ograničena na 250 na sat! Impresivno, zar ne? Ako vam se sve ovo sviđa, a imate tetku u Americi, zovite je brzo jer je jedan takav primerak, u karavanskoj verziji, prodaje ovih dana. Vlasnik tvrdi da je ovaj modele retka zverka u Americi, jer je prodata u manje od 100 primeraka. Opremljena je 6-stepenim ručnim menjačem, ima predivne 17-inčne fabričke BBS alu-felne i dva para izduvnih cevi.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

testautomobila.jpg TestAutomobila video: Polovni VW Passat B7 2.0 TDI 140 KS DSG

 

VW Passat B7 karavan verzija, model iz 2013-e sa motorom 2.0 TDI snage 140KS i automatskim DSG menjačem:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Zvezdo said:

Sveta junica dolazi za 15 dana i biti će predstavljena. 

Sta si uzeo?

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 hours ago, Ivan BG said:

Sta si uzeo?

 

IMG-e80b6534e17144dd40c1fab3493fbd15-V.jpg IMG-dc446a4c9037bb3a2cd6611062391995-V.jpg IMG-50a102170b5299faf7868176a45fe073-V.jpg

 

Trebao bi da dođe u Srbiju za nedelju dana. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se naviknem na njega bit će na prodaju za 10 godina pod uslovom da poživim toliko.  

Možda se nismo razumeli. Ja nisam trgovac odnosno jesam propali trgovac jer mi posle ovog iskustva ne pada na pamet da nešto uvezem i prodam. Ovo sam naručio za sebe i ako se skrasim u njemu  ostaje duuugo kod mene. Ne menjam aute često.  Mada priznajem jedan BMW jedinica  mi golica maštu. Sport sa troja vrata ali sedi se na patosu. Gimnastika za ući i izaći! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, Zvezdo said:

Ako se naviknem na njega bit će na prodaju za 10 godina pod uslovom da poživim toliko.  

Možda se nismo razumeli. Ja nisam trgovac odnosno jesam propali trgovac jer mi posle ovog iskustva ne pada na pamet da nešto uvezem i prodam. Ovo sam naručio za sebe i ako se skrasim u njemu  ostaje duuugo kod mene. Ne menjam aute često.  Mada priznajem jedan BMW jedinica  mi golica maštu. Sport sa troja vrata ali sedi se na patosu. Gimnastika za ući i izaći! 

Potpuno sam te razumeo, znam sa nisi trgovac, nego mi se svidja ovako nesto, samo je B8 jos uvek preko cifre koja je meni prihvatljiva da je dam za auto. U mom slucaju to je max 7000e, jer mi auto stoji na parkingu, gde ga udaraju drugi nemarni vozaci, klinci koji se igraju, pa sunce, grad, sneg....a i sama voznja po gradu ostavlja "oziljke" na ekserijeru....tako da ces ti mozda izgustirati B8 taman dok on "spadne" na meni prihvatljivu cenu kola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene buni samo veličina. Jer realno apsolutno nemam potrebu za tolikim autom. Jedino ako nastavim sa pečalbom u Holandiji pa za putovanje ali avion je daleko povoljniji tako da će verovatno biti osuđen da čami u garaži. 

 

Boja? Ma nebitno mi je kakva je bitno je samo da nije tamna.  Jednom crn auto i nikada više!!! Ne želim da budem rob pranja.  Ovaj B6  je isto bio taman i imao je više pranja za mesec dana nego punto za dve godine!  

Svaka čestica prašine se vidi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Zvezdo said:

Ako se naviknem na njega bit će na prodaju za 10 godina pod uslovom da poživim toliko.  

Možda se nismo razumeli. Ja nisam trgovac odnosno jesam propali trgovac jer mi posle ovog iskustva ne pada na pamet da nešto uvezem i prodam. Ovo sam naručio za sebe i ako se skrasim u njemu  ostaje duuugo kod mene. Ne menjam aute često.  Mada priznajem jedan BMW jedinica  mi golica maštu. Sport sa troja vrata ali sedi se na patosu. Gimnastika za ući i izaći! 

Kome ne treba prostora,serija 1 je pravi izbor. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Zvezdo said:

Mene buni samo veličina. Jer realno apsolutno nemam potrebu za tolikim autom. Jedino ako nastavim sa pečalbom u Holandiji pa za putovanje ali avion je daleko povoljniji tako da će verovatno biti osuđen da čami u garaži. 

 

Boja? Ma nebitno mi je kakva je bitno je samo da nije tamna.  Jednom crn auto i nikada više!!! Ne želim da budem rob pranja.  Ovaj B6  je isto bio taman i imao je više pranja za mesec dana nego punto za dve godine!  

Svaka čestica prašine se vidi. 

Što bi bio rob, moj nije video sapunicu od kada sam ga kupio. Samo stakla oribam, očistim brisače i to jednom mesečno kad točim gorivo. Ništa mu ne fali samo malo brže i sve otpadne.

Jedino što prži leti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...