Jump to content
FAS Goran
vucko186

Fiat Multipla 1.6 BiPower - izduvna grana, katalizator

Recommended Posts

Skinuo sam izduvnu granu i katalizator multipla bipower 1.6 jer je prdeo kao traktor :harhar: bas sam se namucio nego da predstavim problem.Na mojoj multipli katalizator odvojen od grane tj srafi se idu 5 srafova zvao sam sve oglase :book:  (katalizator nema keramiku pa mi prijavljivao gresku pa menjam sve u kompletu) niko nema za moj tip multiple neverovatno :veryangry:  po otpadu mi preporucuju izduvnu granu od stila jer i on ima 2 sonde jedna na izduvnoj grani a druga na katalizatoru kao kod multple :D kazu da su im vec uzimali za multiplu i da se niko do sad nije zalio razlika je sto je katalizator fabricki zavaren za izduvnu granu ( multipli katalizator odvojen od grane) sta raditi? :wallbash:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj to od stila dal radi, zbog sondi samo, ovako ne verujem da moze da joj smeta nesto, ako fizicki moze da stane naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam stavio od stila,sve pasuje ali moras u auspuh servis da ti povezu sve to sa ostatkom auspuha.I obavezno izvadi katalizator,znas kako leti multipla.....a i izduvna grana ce ti trajati mnogo duze jer se tako manje greje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mislis ''obavezno izvadi, da ga ne vraca uopste? Ja imam isti problem, mesecima ne mogu da nadjem granu (Multipla CNG)

Znaci sa stila moze? Koji model, sta tacno da trazim?

Hvala, pozdrav.

Sent from my HTC Desire 530 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmi od stila 1.6,Nesa iz Indjije zna o cemu se radi i tako ce ti i poslati.Prvo ides u auspuh servis da ti izvade katalizator onda granu zamenis kod svog mehanicara i onda nazad u auspuh servis da ti vezu auspuh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa ljudi napravih ja moju multiplicu, nasao sam originalnu granu, posle meseci trazenja, i to za 2 soma din. Onaj u kid servisu mi 100 evra trazio. Ne preporucuje niko to budzenje, original deo je original deo.

Sent from my HTC Desire 530 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

On 13.10.2016. at 10:19 AM, niksovac said:

Kako mislis ''obavezno izvadi, da ga ne vraca uopste?

Tako je, mislio je da ukloniš katalizator ako hoćeš da ti ta grana potraje. Zbog njega se u njoj stvara veća temperatura i zato strada. Meni je Marea s istim motorom stigla iz Nemačke sa granom koja je duvala. Nije smeo Švabo da skida kat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze neko da mi preporuci mehanicara u Bg-u ili okolini koji ima iskustva sa budzenjen katalizatora i grane od 1.6 stila na 1.6 bipower multiplu?

Koliko sam informisan postoji tu i problem sa nosacem katalizatora koji nije isti pa ako se dobro ne namesti javljaju se vibracije pri voznji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napomenem da Goran Altina ima prvi slobodan termin 3 septembra a ja sam od 2 na moru tako da mi to nazalost ne odgovara ali bio je moj prvi izbor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta se ustvari dobija skidanjem katalizatora, covek je u prvoj poruci napisao da mu katalizator nema keramiku pa izbacuue neku gresku. Kako onda da se izbaci katalizator? Neko je vadio i keramiku iz katalizatora tako sto ga isece, izvadi pa ponovo zavari. Da li je to sad problem zbog tehnickog pregleda? Pretpostavljam da bi motor radio lakse ali da li bi se kompjuter bunio?

 

Edited by ivanmagd

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav, imam problem sa katalizatorom i multiplom, 1.6 cng 2007. naime kat te propao i izvađen je, i do sada je prijavljivao grešju p0420, sad prijavi i p0140. 

Dešava se sledeće, kad upalim odmah prebaci na metan, posle 200m prebaci na benzin, nakon kilometra verovatno kad se grana ugreje prebaci na metan i nema problema, kad se ohladi opet 1km i vrati na metan, PROBLEM je kad komp odradi te svoje cikluse i na recimo 800 1000km skonta nece da prebaci na metan, dok se greške ne obrišu. orig kat je 77400din, ima li neki zamenski da radi posao, ima li neko iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta znace te greske? Imas sondu ispred i iza katalizatora? Ako je tako onda mora druga sonda da se izmesti, sada kad je prazan katalizator cita nenormalne vrednosti. Mozda moze da se resi problem stavljanjem onih univerzalnih katalizatora, ili nekog polovnog...

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, MS PK said:

Sta znace te greske? Imas sondu ispred i iza katalizatora? Ako je tako onda mora druga sonda da se izmesti, sada kad je prazan katalizator cita nenormalne vrednosti. Mozda moze da se resi problem stavljanjem onih univerzalnih katalizatora, ili nekog polovnog...

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
 

šta konkretno znači da se sonda izmesti?

ima obe sonde samo je kat prazan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druga sonda sluzi da prati rad/stanje katalizatora, kada njega nema, ocitavace previsoke vrednosti i upalice gresku. Izmestanjem druge sonde, uz pomoc nekog distancera, dalje od gasova, se zavarava ocitavanje. Sve u cilju da ne izbaci gresku ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
46 minutes ago, horvat said:

Druga sonda sluzi da prati rad/stanje katalizatora, kada njega nema, ocitavace previsoke vrednosti i upalice gresku. Izmestanjem druge sonde, uz pomoc nekog distancera, dalje od gasova, se zavarava ocitavanje. Sve u cilju da ne izbaci gresku ... 

da li mi je najpametnije rešenje tražiti u nekom auspuh servisu, pre nego kod mehaničara, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...