Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
marko987

Fiat Punto mk.1 - problem sa centralnim nosačem menjača

Recommended Posts

Pozdrav!

Kada sam kupio auto majstor mi rekao da treba da zamenim centralni nosač menjača, da je pukao. I jeste. Imam lufta u rucici menjaca, levo-desno zbog njega. Zamenio sam i stavio nosač marke Kortego.

Medjutim, sa tim novim je haos bio. Sušti auto, stenje, vibracije na volanu, menjac tesko salta...kao da vozite auto bez ulja u menjacu, kao da je isti otisao. Kupim nosac od drugog proizvodjaca, ali isto.

Na kraju vratim stari. nema tih vibracija, suštanja, auto se ne cuje...ali ipak mora da se menja.

 

Odem kod drugog majstora i objasnim mu. On mi opet stavi Kortego. Sada je malo bolje ali se opet cuje. Vidim da ga je postavio nekako malo ukrivo, zato je i bolje.

Nije mi jasno u cemu bi mogao da bude problem kada mi je i bivsi, prvi vlasnik (inace bliski rodjak koji mi je prodao auto) rekao da je i on imao problema sa istim, da je pokusao da ga zameni ali da je bila ista stvar pa ga je vratio. Imam osecaj kao da je menjac napet, podignut pa se zato cuje...da li je to moguce?

 

Da li bi mozda mogao da stavim podloske izmedju nosaca i karoserije pa da ga spustim malo? Inace, auto je u veoma dobrom stanju, 100.000 km presao, nije izraubovan, nije jako udaran, samo cuknut malo.

Izvinite sto sam ovako oduzio ali drugacije ne bih mogao da vam objasnim.

Hvala na pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je cista fizika koja definitivno se mora resavati na licu mesta jer kao sto si i sam rekao nije normalno da se ponasa losije sa novim nosacem

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci da ti je rodjak uvalio K..rac i to tezak  nije udaran djavola taj ti je udaaran pa nije dobro izvucen I sad ne mozes da upasujes nosac...vidi to malo doteraj brusilicom I cekicem ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se da sam i ja menjao taj donji nosac, posle zamene mi je bio nekako ukrucen (motor) i imao sitne vibracije na volanu i menjacu, posle je smeksalo i bilo kako treba :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na postovima momci:)auto je samo cuknut,definitivno nije udaran jace,znam posto sam veoma bluzak sa covekom koji mi ga je dao..problem u svemu tome je sto ne znam nikoga ko bi hteo da se cima sa tim..da ga budzi pa da proba da vidi da li se cuje..svi samo sto pre da zavrse.a jel sme njemu motor onako da lupi kada mu se malo jace da gas ili kada se malo naglije pusti kvacilo a da nije idealan odnos u popustanju kvacila i davanja gasa?ovaj majstor mi rekao da sme malo da se cuje..ali ovo je po meni opet jako.taj nosac je zamenjen i ovi ostali su ok ali se opet cuje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ marko987

 

To znaci da negde jos imas lufta... ima jos dva nosaca menjaca/motora levi i desni ... taj desni se lako menja mozes i sam samo moras da poturis nesto pod motor da ne padne,odvnes 4 srafa na motoru i dva na sasiji dok za levi ne mogu bas da tvrdim ... a to sto lupi osim nosaca motora moze da bude i luft u krstu poluosovina, u homokinetickom zglobu a cak moze da se desi da auspuh udari u sasiju ako su popustili gumeni nosaci auspuha jer su oni konstantno bili nategnuti jer ti donji nosac motora nije radio posao pa sad kada si stavio nov nosac oni su ostali istegnuti.

 

Ja kada sam zamenio taj nosac ( uz mnogo muke morao sam da grejem sraf da bih ga odvio ) i gumeni nosaci auspuha su omlitavili pa sam i njih menjao da mi izduvna cevka ne bi tukla u nosac branika kada pustim gas. Te gumene nosace ako ne valjaju zameni u auspuh servisu lako se skidaju ali mnogo je zeznuto namestanje treba sila da se upotrebi pa bez kanala ce to ici jako jako tesko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,moguce je da je luft u krstu poluosovine i homokinetickom..to cu proveriti a i ovo za auspuh..nateracu na kanal pa cu da vidim najbolje jer ovako da nagadjam je smesno.A sto se tice ovog nosaca da ne poverujes kakve muke imam sa njim :mail: Aj sto jace vibrira,nova guma pa da je malo kruce dok ne popusti..to je i normalno ali ovaj zvuk..cuje se kao kad se cuje diferencijal,onako onaj grub zvuk..pogotovo u nekoj vecoj brzini na malom gasu..kaze majstor da to mora da se cuje..a ja mu kazem da se ne cuje sa starim nosacem..al ne vredi,gleda me kao ludog. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...