Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
goranar

THESIS 2.4 JTD problemi

Recommended Posts

     Pre neki dan sam kupio Thesisa, auto je ipak limuzina za Lybru koju sam do sada vozio. Ima nekih problema, pa ako neko ima iskustva i zeli da pomogne, unapred zahvaljujem.

 

     1. Greska usmerenosti farova, u dokumentaciji se vidi da ima neke potencimetre pozicije ali ne shvatam tacno kako to radi.

     2. Greska nivoa motornog ulja, senzor nivoa je neodgovarajuci, pokusao sam da ga prespojim ili odspojim, ali nisam eliminisao gresku, bez obzira sto je dvozicna veza. U dokumentaciji se pominje kao K032, ali ga nema u semi pa ne znam gde je vezan, trebalo bi da je body racunaru.

     3. Na vozackim vratima ne radi taster za otvaranje, nego se iskljucivo otvaraju mehanicki.

     4. Ekran CONNECT-a povremeno treperi, da li ima neka fora sa losim elektrolitom kao kod lybre.

     5. Na malom displeju za trip kilometrazu na instrument tabli, povremeno se prikaze tekst "EOL failture". Da li moze biti jos neki uzrok, sem prekida CANBUS komunikacije body-tabla.

     6. Navigacija ne radi, trazi disk, da li neko zna konkretnu proceduru ako se ima disk.

     7. Parking senzori prednji su aktivni stalno, verovatno zato sto ih je neki znalac farbao debelim slojem farbe. Da li je moguce otkaciti ih sasvim. Gde se fizicki nalazi "racunar" za parkiranje.

     8. Da li sklop za grejace ima proveru struje svakog grejaca, u smislu indikacije ako jedan prekine.

     9. Da li se sme prici 13. pinu OBD2 direktno sa KKL ili ELM.

   10. Koji je maksimalan pritisak usisne grane, citan MAP-om.

 

     Zahvaljujem za pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne.

Ne može sve što te zanima u jednu temu. Ne može da se pravi ''kupusara'' od teme.

Svako pitanje ide u posebnu temu. Ako takva već postoji, nastaviš da pišeš u njoj. Ako ne postoji, otvaraš je.

 

Mora tako kako bi se olakšala pretraga foruma ljudima koji će tražiti nekada odgovore upravo na pitanja koje i ti imaš. Cilj foruma je da svima pomogne, a ne samo pokretaču teme.

Džabe forum ako je njegov sadržaj nepregledan. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...