Jump to content
FAS Goran
PharaohMaster

Grande Punto - pokvaren elektro podizač stakla

Recommended Posts

U pitanju je caletov Grande Punto 2006 godiste. Fabricki poseduje samo prednje elektro podizace stakla, dok su na zadnjoj klupi rucni podizaci stakala.

 

Sa vozaceve strane je pre neki dan crkao podizac stakala. Dijagnostikovano je da je crkla stampana ploca koja se nalazi u rukohvatu gde su i komande.

 

Problem mi je sto sad nigde ne mozemo da pronadjemo ovaj rezervni deo. Zvali smo dosta otpada i niko nema.

Na kraju smo otisli i do Stojanova koji su nam rekli da ovaj deo nemaju nego da mora da se poruci iz Italije.

Kazu da jedino moze da se naruci taj ceo rukohvat sa komandama sa cenom od ~150e  :thumbdown:

Nadam se da neko moze da pomogne gde konkretno moze da se nabavi ovaj deo po povoljnijoj ceni. Tnx

 

Fotografija0276.jpg
 
Fotografija0277.jpg  Fotografija0278.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

TV servis, auto elektroničar (sitna lova teško da će da petljaju) i na kraju e Bay, Amazon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pišite kontakte odmah na temi jer će tako svima moći da pomognu. Ako se šalju na PP slaba korist celokupnoj zajednici na forumu od toga... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si ali ja imam jedan komplet prekidaca viska tako da samo jedan clan moze imati koristi od toga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

:unworthy:  :clap:  :thumbsup:

Bez brige! radit ce! Bitno je da se moze popraviti.

Daj neki kontakt tog majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kraju je ispalo da nije stampana ploca bila u pitanju nego neki drugi spoj. Iskreno ne znam tacno sta je bilo, a ni majstor nije bio preterano deskriptivan.

Ako neko zeli kontakt majstora moze na PM, mada sam vec u temi autoelektricara napisao svoje skorasnje iskustvo. Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam imao da ima ovo na temi, ali imam problem sa elektronskim podesavanjem sedista. Nece da mi rade ona dva dugmica za podesavanje sedista na Grande Puntu koja se nalaze ispod naslona za ruku... Hvala...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak pogledaj konektor ispod sedista. Ako je sve na mestu proveri da li dobivas napon (12V) kada pritisnes taster. (predpostavljam da si pregledao osigurace?)

 

Ako imas napon problem je u elektromotoru unutar sedista odnosno najverovatnije njegovim krajnjim prekidacima. u svakom slucaju taj motoric mora van da se rastavi. Imas patent zatvarac na presvlakama, otvoris ga i otkacis sta treba i lepo se dodje do tog motorica a ako nisi siguran sta radis najbolje ti je da proveris odmah kod njega dobiva li napon!

 

Obrati paznu!!!! ispod sedala (ovisno o opremi) imas konektore za vazdusni jastuk on ima 3 zice i ne pipaj i ne diraj ga ni slucajno!!! pored njega se nalaze jedan ili dva sa dve zice. Ta dva su (sa 2 zice) jedan za namestanje lumbalne podrske a drugi za grejanje sedista ako ga imas ugradjen u sediste.

 

Ukoliko imas bocne vaz jastuke :nuke:  (3 zice) nemoj da otkacujes konektor :nuke:  dok je ukljucen kontakt jer ce ti se upaliti lampica na tabli! :wallbash:   Dakle nasigurnije je da proveris kada odvojis presvlaku iza naslona sedista direktno na el motoru.

 

Drugi puta kada pises o problemu onda ga TACNO definisi! :question:  :question:  :question:  Napisao si da ti ne radi el podesavanje SEDISTA!! a u stvari ti ne radi podesavanje lumbalne podrske u NASLONU sedista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju svrhu?

Ako se nalaze na (ispod) naslona za ruku onda imaju svrhu kao sto je i obelezeno ispod tastera dakle podesavanje lumbalne podrske na naslonu samo vozacevog sedista.

Imas Sporinga pa je tako i kod tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Sportinga ali nemam te dugmice. Jeste, ima dugmic levo desno za podesavanje lumbalnog dela i dva dugmica za grejace sedista. Ja nemam nista od toga u Sportingu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem! 

Imas li ili nemas dugmice?

Ako imas dugmice onda imas i sve ono za sta sluze a ako ti to ne radi onda je druga prica.

Ne verujem da bi stavili prekidace a da nemaju funkciju.

Ukoliko imas prekidace a nista ti ne radi odmakni sediste skroz unatrag i ispod njega imas zastitnu plastiku, skini je i videt ces "plasticni okvir" u kom se nalaze (trebalo bi) 3 konektora. Jedan sa tri zice to je za air bag,i druga dva sa dve zice, motoric naslona i grejaci. 

Obavezno iskljuci kontakt!!! Na "nosacu" povuci plasiku (obicno je u nekoj zivljoj boji) i odspojit ces konektore. Onda pogledaj ispod na podu auta kolio imas zica odnosno imas li ih u sva tri. 

Ali ponovo kazem ne verujem da bi bili prekidaci a bez funkcije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Za vikend cemo da proverimo sta je, kad budem imao vremena. Juce je na kratko proradio, sad ponovo nece. Inace u pravi si dugimice sluza za el podesavanje lumbalne podrske...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima, u pitanju je suvozacev podizac, cas radi cas ne radi, nema pravila.
Sta prvo da pretresam?

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da na njih. Bar su lako dostupni. Drugo možeš skinuti tapacir vrata i videti šta se događa kod elektromotora i uopšte mehanizma, proveriti elektromotor i elemente mehanizma i elektroinstalaciju kroz auto (unimerom npr). To je dostupno u ličnoj radinosti, maltene bi to uradio i električar. Baci pogled i na osigurač čisto da i on nije negde malo prekinut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...