Jump to content
FAS Goran
Nikola1978

Fiat Nuova Croma 1.9 MJet - ASR, ESP, Hill holder greške

Recommended Posts

Gorane hvala...ali sam ga se odmah resio..nisam hteo po Grckoj da vozikam akomulator(stanje trenutne nervoze i nerazmisljanja)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovoljna ce ovaj put biti garancija i racun....mozemo toliko da pomognemo. Dodji i donesi papire...vraticemo ti novac. :):)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gorane,

 

bio sam kod tebe u radnji u petak, rekli su mi da sacekam da dodjes sa puta pa sutra da navratim.

 

Hvala puno u svakom slucaju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U toku voznje od 20km/h u gradu, odjednom ASR, ESP, Hill holder izbacio greške.Na sred semafora.Motor trese ceo auto.Odmah sam otisao kod dijagnosticara.Kaze treca dizna ne radi.Obrisao je greske sve na dijagnostici.Startujem odmah auto,odmah isto,trese kao lud i vraca greske na dijagnostici.Sta da radim,vec 2 dana bez auta.Zena trudna,treba mi.Molim vas za savet.Ako moze neko i na telefon 

 

0694051986

 

20190506_191200.jpg

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ništa strašno. Odeš u servis,ustanove do čega je. Ako je dizna,uradi je,ali skini sve 4 da očiste i pregledaju ostale. Ja sam dizne radio u servisu Dmitrović na Galenici (Pera BOSCH)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Darko3011

 

Dok ti tako trese motor, sijaju greške, pipni konektor na trećoj dizni. Gurni ga malo prstom, ne znam kako drugačije da ti objasnim. Ako sve tada postane ok sa radom motora i bude tako dok ne skineš prst sa konektora, smisli način da nekako fiksiraš taj konektor...npr. nekom vezicom, ili malo izolirke ili sl. Onda tako idi do servisa da zamene konektor.

 

Problem sa konektorom na trećoj dizni je poznat na 1.9 MJet sa 150 konja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može. Ako dizna ne radi,voziš na tri klipa...Iskreno,nisam siguran da je dizna crkla. Vidi sa nekim krštenim majstorom.

2 minutes ago, neshaoct said:

@Darko3011

 

Dok ti tako trese motor, sijaju greške, pipni konektor na trećoj dizni. Gurni ga malo prstom, ne znam kako drugačije da ti objasnim. Ako sve tada postane ok sa radom motora i bude tako dok ne skineš prst sa konektora, smisli način da nekako fiksiraš taj konektor...npr. nekom vezicom, ili malo izolirke ili sl. Onda tako idi do servisa da zamene konektor.

 

Problem sa konektorom na trećoj dizni je poznat na 1.9 MJet sa 150 konja.

Izgleda da nije na svakoj Cromi. Moja prešla 383.000km i konektori još fabrički...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto ti je Nesa vec rekao, 99% konektor.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je izbacivao iste greske, abs-esp-hh

Zamenjen senzor sa glavcinom, stavljen polovan..greska i dalje stoji, testiran senzor radi (stari je crko), zamenjena instalacija i sad posle 4 meseca mi je cudno sto mi ne gori lampica.. senzor sa glavcinom i zamena instalacija sve ukupno 30e+3500 din+500 cast za majstora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi od pre dvana sam vlasnik krome 2010 imam ove probleme redovno kad ode u 6 brzinu ili ga zustrije vozim, javi esp,abs i hill holder pokusao sam da resim problem ali nikako pobrisem greske one se opet manje vise vrate... sad je postalo ozbiljnije pre ugasim auto upalim proradi, a sada kad god upalim esp i abs odma iskljuci a potom javi mi hill holder i zadrzi ga da li u 2 ili u 4 brzini i treperi mi menjac... neko iskustvo pomoc? Non stop mi je prisutna greska na menjacu p1720 selektor brzina, od danas mi je upalio i check engine, imam osecaj da je ova kroma nocna mora i da sam se dobro zajebo oko nje... jer tu nije nikako kraj to je samo pocetak ima jos al nisu ova tema.... iz ns sam ako ima koga za pomoc posle praznika nek se javi u poruci....

 

20220422_200813.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Monster

 

Uvek je korisno pročitati šta se sve pisalo pre tvog posta u temi na kojoj smo, jer se tako dobije bolja slika šta sve može da bude razlog problema. :thumbup: 

Npr. evo OVDE je čovek napisao sve isto kao i kod tebe:

 

On 8/17/2013 at 8:38 PM, Nikola1978 said:

...na putu ka grckoj u Bujanovcu od jednom i je poplio greske ASR/ESP/Hill holder/automatcki menjac i check engine...

 

I, evo kako je rešio:

 

On 8/19/2013 at 8:05 AM, Nikola1978 said:

...konektor trece dizne je gubio kontakt i kada se to desi ukljuce se sve greske koje sam nabrojao...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sve gore proverio sve, proverio sa multimetrom (imam ih nekoliko i analogni jer sam elektricar) proverio diagnostikom elm327 koju imam jos od stila samo azurirao pa zato znam greske, proverio diznu svaku cak sam i naspricao kontakt sprejom a ne wd40 ko sto su neki naveli, ne savetujem nikome na forumu sa wd40 ili slicnim da sprica kontakte u dzekovima i na elektronici vec sa kontakt sprejom ili po elektronici sa specijalnim kontakt silikon sprejom. Pisao sam bas zato jer sam  to vec probao sve po postovima i sa akumulatorom cak al ne dobijam nikakav rezultat, cak sam kod akumulatora skidao sve sa osiguracima cistio i ponvo spojio proverio zice i kontakte, opet isto sve....

 

ja nemam problema sa tresenjem motora i radom na tri klipa niti sa diznama, dizne su dobre ocitavanja dobra kao i ubrizgavanje tj naponi preko dijagnostike i instrumenata. Lep i miran rad je sve vreme sem gresaka i menjaca samog.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Monster

 

Vezica. B)

Taj konektor na trećoj dizni pravi problem ne i smislu da ga treba očistiti (zato nije bio promene posle prskanja kontakt spreja), već u smislu da postane labav/klimav. Motor radi, dizel je i vibracija još kako ima... a konektor labav i eto opisanih problema.

Za prvu pomoć može da se reši vezicom, ali suštinski se rešava stavljanjem drugog.

 

Na 159-ki sam imao isti problem na istom motoru, video u servisnoj dokumentaciji da je prvobitno rešeno vezicom na konektoru treće dizne, ali je posle nekog vremena i to popustilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sumnjam da mi je to problem jer kad skinem bilo koji konektor sa dizne u radu oseti se proble, da je problem na konektoru radio bi na 3 cilindra, drugi povezan problem mi je kad ugasim cromu i stoji u P on mi pisti na tabli i treperi P kao da ga ne registruje da je u parkingu a kad ocu da upalim sve cool normalno.... elem znam da auto nije u top stanju upleo sam se u zamku dosao je iz BG od preprodavca ja sam vec koja ruka.... auto je plivao i bio lupan haos a da ne govorim da nema comp od airbagova itd....ni radio ne mogu da sredim kod vec moram da ga otvaram da dekodiram jer je nema nalepnice.... odo da probam sad vezicu imam ih tonu al ne verujem da je to problem kod mene.... vise mi lici na senzor neki kao i senzor brzine jer pri punom gasu ima prilikom saltanja dugu zadrsku kvacila i cak  kazaljka za km sat se dvoumi kolko raste pa odjednom skoci na datu brzinu.... javljam jesam uspeo sa vezicom lako mi je zamenuti konektor znam slabu i jaku struju ovu oko kola se delimicno razumem elektricar automaticar sam ovo mi nije nepoznato niti procitati bilo koju semu elektro...

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Monster

 

Ok, ti onda nemoj staviti vezicu. :thumbup: 

Taj konektor zna duuuugo da zeza, ali ne u smislu da uopšte ne radi... već za trenutak ne radi i tada auto izbaci sve te greške, ali već u sledećem momentu radi. Tek u poslednjoj fazi kada ti prekidi u radu budu znatno duži, dolazi do rada na tri cilindra, pojačanih vibracija motora, promene u zvuku rada motora jer radi na 3... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavljam upravo ali nemam neku nadu iskreno jer dnevno predjem zbog posla izmedju 150 i 200 km najmanje  sa svakim autom i za dva dana ni jendom nisam primetio cudan rad sem more gresaka i brljanja elektronike kao da ima gremline male pa se aktiviraju kad ne treba vecinom ti problemi mi se pojave kad radi auto dugo u pocetku a sad stalno i cak razvije temperaturu da ventilator radi ko lud ali radna temperatura ne mrda van granica i dobijem cak neki moris cudan :D kad zvrsim ovo kacim dijagnostiku idem da se vozam i probam pobrisem greske pa cu videti ....  a kad sam ga uzeo pao sam na guzicu kad sam saznao istoriju o autu i video da ima 50 gresaka prosto sam se pokajao sto sam pozurio da uzmem kola.....

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao sto sam i mislio i reko vezica nije pomgola, kod mene nije problem sa konektorom na dizni, ali izgleda da sam resio problem. Pa da podelim i moje iskustvo iako 2 dana ga vozim i nemam vise problema ni gresaka.

Naime sta sam sve imao problem i kako sam resio delimicno mi je pomoglo sa foruma iskustvo i savet admina:

1> skinuo sam sve dzekove sa dizni naprskao unutra elektro kontakt sprejom (u radnji me kostao oko 850 dinara, uzeo sam suvi ne onaj sto masti vec isusuje obavezno taj...) naprsko kontakte na diznama i to dobro da malo iscuri, posto je bio vidno zagrejan morao sam staviti krpu da ne kane na motor jer je zapaljivo.

2>pojavile su se razne greske koje sam ocitao pored ovih iz naslova upalio mi je i motor, mal mal menjac u problemu, alternator i u nekom momentu i samu lampicu volana. Resio sa DELPHI  dijagnostikom sve zapisao i pobrisao i ne pojavljuju se (cak kad su se pojavljivale u leru su sijale a kad krenem dok ne pobrljavi ili od truckanja verovatno ne popali ih odma opet...), skinuo sam klemne sa akumulatora obe uzeo smirglu i osmirglao kleme i na akumulatoru kontakte. Prilikom raskacinjanja primetio sam da je plus labav i klimav iako je stegnut do maximuma, naspricao sam i tu kontakt sprej. Odvrnuo sam matice sa srafova od minusa sve ocistio gde je bilo rdje pospricao kontakt sprejom i vratio, isto to sam uradio i na plus klemni stim da je ispod nekih matica bilo rdje (moguce da je i ona doprinela problemu, ocistio sam skroz da nema ni trunke) jedan sraf i maticu od jednog osiguraca sam cak zamenio jer je bas bio u losem stanju. Na plus klemu posto je imala lufta uzeo sam bakarnu zicu 0,75mm2 oblankovao tipa 10;15cm upleo savio dva puta i uglavio izmedju kemne i kontakta na akumulatoru,dobro zatego da ne moze da se pomeri.

3> sve sklopio lepo vratio pobrisao sve greske i za sada se ne pojavljuju sem odredjenih a to moram kopati po forumu verovatno ima negde te teme povremeno se javi prekid C - Can bus prekid konekcije na odredjenim modulima cak mi se modul od air baga uopste nikako ne odaziva ni na pretrazi ni direktno.... elem i moram sve prozore naci kako da kalibrisem jer automatski se spuste al nece da se podignu kao i kad na daljinac zakljucam ili otkljucam ne spusta ih niti dize.... automatski se spuste na prekidac al nece da se podignu automatski... 

4> kad sa sve to sklopio i uradio upalio sam auto provozao polako provozao zustrije sa punim gasom i nista nema ni jedne greske niti lampice niti brljavi i dalje...

5> nisam jedino jos vratio poklopac plasticni motora mada cu to ovih dana pa cu videti oce mozda onda brljaviti ako to uradi onda je do temperature pa cu kopati sta se pregreje da brljavi ali za sada radi perfektno bez gresaka i problema...

6> jedini problem koji imam ali nema greske je da kad sam ga nacepio sa punim gasom od mrtvog starta jednom je menjac pobrljavio i na saltanju izmedju prve i druge ostao je u neutralu i dok nisu pali obrtaji nije ubacio  u drugu brzinu, ali nije javio gresku jedino sam se zabrinuo kad je tad ubacio ili pustio kvacilo cimnuo ga je naglo i imao je kao udar.... usudio sam se da probam opet ali se nije ponovilo jedino me nervira i brine jer nema greske pa da me uputi gde da ceprkam da smanjim obim posla...

 

eto to je sve sto se ovog problema tice, nadam se da ce nekome pomoci ako ne nek se javi za pomoc ako je blizu ns ili ako je iz bg ili pak u prolazu.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...