Jump to content
Nikola1978

Fiat Nuova Croma 1.9 MJet - ASR, ESP, Hill holder greške

Recommended Posts

Gorane hvala...ali sam ga se odmah resio..nisam hteo po Grckoj da vozikam akomulator(stanje trenutne nervoze i nerazmisljanja)...

Dovoljna ce ovaj put biti garancija i racun....mozemo toliko da pomognemo. Dodji i donesi papire...vraticemo ti novac. :):)

Gorane,

bio sam kod tebe u radnji u petak, rekli su mi da sacekam da dodjes sa puta pa sutra da navratim.

Hvala puno u svakom slucaju!

Posted (edited)

U toku voznje od 20km/h u gradu, odjednom ASR, ESP, Hill holder izbacio greške.Na sred semafora.Motor trese ceo auto.Odmah sam otisao kod dijagnosticara.Kaze treca dizna ne radi.Obrisao je greske sve na dijagnostici.Startujem odmah auto,odmah isto,trese kao lud i vraca greske na dijagnostici.Sta da radim,vec 2 dana bez auta.Zena trudna,treba mi.Molim vas za savet.Ako moze neko i na telefon 

0694051986

20190506_191200.jpg

Edited by neshaoct
spojeno

Pa ništa strašno. Odeš u servis,ustanove do čega je. Ako je dizna,uradi je,ali skini sve 4 da očiste i pregledaju ostale. Ja sam dizne radio u servisu Dmitrović na Galenici (Pera BOSCH)

@Darko3011

Dok ti tako trese motor, sijaju greške, pipni konektor na trećoj dizni. Gurni ga malo prstom, ne znam kako drugačije da ti objasnim. Ako sve tada postane ok sa radom motora i bude tako dok ne skineš prst sa konektora, smisli način da nekako fiksiraš taj konektor...npr. nekom vezicom, ili malo izolirke ili sl. Onda tako idi do servisa da zamene konektor.

Problem sa konektorom na trećoj dizni je poznat na 1.9 MJet sa 150 konja.

Može. Ako dizna ne radi,voziš na tri klipa...Iskreno,nisam siguran da je dizna crkla. Vidi sa nekim krštenim majstorom.

2 minutes ago, neshaoct said:

@Darko3011

Dok ti tako trese motor, sijaju greške, pipni konektor na trećoj dizni. Gurni ga malo prstom, ne znam kako drugačije da ti objasnim. Ako sve tada postane ok sa radom motora i bude tako dok ne skineš prst sa konektora, smisli način da nekako fiksiraš taj konektor...npr. nekom vezicom, ili malo izolirke ili sl. Onda tako idi do servisa da zamene konektor.

Problem sa konektorom na trećoj dizni je poznat na 1.9 MJet sa 150 konja.

Izgleda da nije na svakoj Cromi. Moja prešla 383.000km i konektori još fabrički...

Kao sto ti je Nesa vec rekao, 99% konektor.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Sve isto kao i kod mene, ista situacija, nemoj dizne slucajno skidat prije nego provjeris konektor.

Meni je izbacivao iste greske, abs-esp-hh

Zamenjen senzor sa glavcinom, stavljen polovan..greska i dalje stoji, testiran senzor radi (stari je crko), zamenjena instalacija i sad posle 4 meseca mi je cudno sto mi ne gori lampica.. senzor sa glavcinom i zamena instalacija sve ukupno 30e+3500 din+500 cast za majstora