Jump to content
FAS Goran
kissellii

Fiat Nuova Croma - pukla pedala kvačila / tvrdo kvačilo

Recommended Posts

Kao sto naslov kaze pukla mi je pedala kvacila i sada izgleda treba da menjam ceo taj pedal box koji nov kosta suludih 43000 dinara.

Da  li je neko imao ovo iskustvo tj ima savet kako da se ovo najpovoljnije resi?

 

 

Edited by neshaoct
update naslova

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima polovno po otpadima... il vidi kod nekog bravura da ti napravi od gvojze...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tip se zove Zeljko, 

 

063/7352201

 

Nazovi ga i dogovori se  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, pukla mi je predala/ papucica kvacila fiat croma jtd 2007. Zamenio sam papucicu. Majstori ne znaju zašto je puklo, čude se... Kažu tvrdo kvacilo treba ceo set kvacila da se menja. Ljudi, auto ide kao lud, menja, vuče, sve u fullu, znam kako se ponašaju automobili kad treba set da se menja. Ne znam šta da radim, kvacilo jeste tvrdje ali sve ostalo je ok. Šta predlažete? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da voziš tako ako nemaš nikakvih problema sem malo veće tvrdoće. 

Toliko da bude tvrda da pukne pedala nema mi logike. Pre bih pomislio da je eventualno imala neko oštećenje tj defekt u proizvodnji i da je zato stradala na taj način.

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate to preko tastature kako da izmerimo koliko je tvrdo? Ako je ta pukla zbog toga puci ce i druga budi siguran. Nama na kombijima je to bilo ko dobar dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Kažu da fiat croma ima taj problem u proizvodnji do 2008, posle su rešili. Jeste neverovatno, ali pukla je papucica, plastična je. Ova druga tera, ali uvek razmišljam šta da uradim da ne pukne i ona, mislio sam da ima neka fora ali nema, ili da menjam set ili da teram ovako, nema gde nisam bio, svi se čude

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cao drugari imam fiat cromu 2007 pukla mi je papuca kvacila,nabavio sam drugu. Da li mora da se ovo sve rasturi i vani zameni ili moze samo ona da se zameni na licu mesta...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno & formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Luis

 

Kao što kaže @alfini0507, nisi ništa trajno rešio ako ti je tvrdo kvačilo (jer je za zamenu), pošto će ti i ta druga pedala opet pući zbog pretvrdog kvačila.

Kad sada (nakon spajanja tema) pročitaš i sve ranije napisano, videćeš da kad dođe do pucanja pedale to je onda baš baaaaaaš mnogo tvrdo kvačilo...

 

Možeš da pogledaš proceduru u eLEARN-u, uradi sve kako je ovde objašnjeno, samo kad dođeš do izbora modela - izaberi novu Cromu.

 

Screenshot_19.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala drugari,zamenio nekako pedalu nego sad nece da upali posto sam otkacinjao sve oko volana i akumulator izbacio mi je katanac...jel je imao neko takav problem

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Luis said:

...nece da upali posto sam otkacinjao sve oko volana i akumulator izbacio mi je katanac...jel je imao neko takav problem

Klik na:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/72273-fiat-nuova-croma-mjet-paljenje-code-ključa/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovako nesto kod Crome ne pije vodu pretpostavljam jer nije ista konstrukcija ako se ne varam...

https://arcs.org.rs/forum/viewtopic.php?t=64521

 

Postoji li nesto slicno sto se moze uraditi na racun omeksavanja papucice kvacila?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

1)Druk lager je popustio (stisni do kraja i stavi neku ciglu da drži preko noći, pa ako ima barica ispod kola i opadne nivo za kočnice, on je procureo)

2) Gornji cilindar kvačila (onaj u kabini)

3) Podmazivanja osovinice papučice kvačila

 

 

Pod 1) možeš još proveriti ako ;nadrukaš; kvačilo pa ubaciš u brzinu, ako lakše ulazi, do njega je.

 

Tako je kod mene očvrsnula papučica i teže ubacivao u brzine, posebno u 1. iz mesta. Epilog - druk crkao, ceo set sam menjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je menjan druk u kompletu sa setom kvacila ukljucujuci plivajuci ali je posle par dana opet otvrdla papucica... Ne kao pre zamene ali jeste... Nisam primetio da gubi ulje u sistemu...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...