Jump to content
FAS Goran
daredevil011

Novo ili polovno za iste pare? / amortizacija novog auta

Recommended Posts

Pa nismo svi isti po pitanju ukusa. Meni je Lybra SW lep auto, Alfa 159 SW. A u 500l sedim ko buva na k***u. Ne volim tu klasu vozila, nit smrdi nit miriše.

Aj malo da se vratim na temu. Kod nas Bogme ne bi kupovao nov auto, samo bi se sekirao da li će neka ćurka da ga odvali vratima na parkingu, da li će da ga ukradu, izgrebu, pa onda plaćaj kasko, pa dranje u "ovlašćenim" servisima. A gde je čipovanje, budženje i ostalo. Ovako znam na čemu sam, i zdravo mi se **be. Evo, sreo sam FantomX-a pre neki dan u gradu, bio je iza  mene parkiran. Kada sam zabo pun gas samo što nije iskašljao pluća na šoferku od dima :D

To sa 500l ne možeš ni u ludilu (dok je nov i u garanciji) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni ako se ima para naravno nov auto , novi swift glx se za 10000e i miran sam 10god. Moj punto 2002god  vredi manje ili oko 2000e, klasik punto je oko 4000 i pada cena. Kilometraze od 25000 do 50000km to je skoro nov auto. To je moja dilema, ali tek dogodine ostvariva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko, prestani da offujes i dopisi se u klub ljubitelja lika i dela Virgilia Fernandeza :) : http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=53251&p=912008

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelj sa posla kupio novi Peugeot 207 1.6 dizel u sport opremi.Bilo je to 2007 godine i platio ga skoro 18 000 eurica! Do sada je presao sa njim 85 000km. Koliko taj auto vredi danas vidi se u oglasima.

A tko jednog dana kupi takav ili slican auto imat ce odlican auto za smesne pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, to je bilo vreme gde jos nije bilo vidljivih naznaka svetske ekonomske krize, sa naduvanim cenama automobila. Ko je tad kupio auto, debelo se zaje*ao, ukljucujuci i mene  :laughing:  . Platio sam tada 4 godine star Stilo preko 8 000 EUR, pitanje je koliko bih uzeo sada, procentualni gubitak vise nego evidentan :stuart: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam naveo punto klasik kao primer jer sva vozila koja su kupljena kod nas prelaze mnogo manje kilometara nego u inostranstvu. Naravno postoje izuzeci od pravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo neke moje računice. Bio nam je potreban auto i, naravno, gledamo domaću Zastavu. ~8-9 hiljada evra. Nekako bismo se i nategli za to, podigli kredit i da liJuga, ali gldamo auto i vidimo da je  250l gepeka i 1.2 motor od 60 konjića  nedovoljno za petočlanu porodicu. Ajde da vidimo mjet, on je 11300, malo lepše ide, manje troši, ali opet se muči sa 5 ljudi i ljudi u njemu.

 

Tako usput naletimo na VB-leasing i Astru Classic 1.4 sa 87000km, redovno servisirana i 3god stara za ok pare. Unutra i previše prostora, 1.4 sasvim fino radi u odnosu na 1.2 i nije bilo teško odlučiti.

Nakon toga gledam auto i hoću nešto čime mogu da odem do Italije i vozim ga na autoputu normalno, a da mu ne bude duša u nosu(ne bih da izazovem ovim buru reakcija, samo smatram da je dizelu preko 3000 obrtaja već mnogo da toliko drži 3 sata). Naiđem na jtd koji ide kao blesav i malo troši, opet jako lak izbor.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

Namerno sam napisao u prvom postu da slobodno ljudi porede auta van klase, jer to je realnost u Srbiji.

@gusar

ako kupiš garsonjeru za 17k moći ćeš da je izdaš za 50E, pa tako možeš da kupiš z101 sa nižim nivoom opreme i više km na satu. Mislim da je ipak punto classic nacionalna klasa

@marko.jovanovic

nije slučajno auto Kole pored zastupništva za škodu uzeo i fiat, jer i kada se pravio u zastavi fiat je bio mnooogo bolji auto od shkode. Zato gledaj Čehinje, batali škodu.

Još nešto - Pomeranje guze iz tačke A u tačku B jedino ne košta kada to rade noge, a što se lagodnije i komfornije to radi - više košta t.j. vi prenosite vrednost vaših auta da bi vam život bio luksuzniji i bogatiji. Ko ne veruje nek napravi test, nek se odrekne auta na mesec dana, pa će shvatiti o čemu je reč.

Edited by daredevil011

Share this post


Link to post
Share on other sites

veruj mi da gresis sto se izdavanja tice...


mada sa te ija malo vise pecnuo sto se tice garsonjere pa si poceo da se preispitujes...


Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi. Uđi u 500L i videćeš da ima prostora kao u nekoj garsonjeri.

Btw ovaj thesis je stvarno autina, nema šta. :unworthy:  :unworthy:  :unworthy:

Pridružujem se balavljenju nad ovim youtube snimkom.

Edited by daredevil011

Share this post


Link to post
Share on other sites
nije slučajno auto Kole pored zastupništva za škodu uzeo i fiat,

Kole više nije zastupnik i ovlašćeni servis za Škodu, ali je nastavio uporedo sa Fiatom da ih servisira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi. Uđi u 500L i videćeš da ima prostora kao u nekoj garsonjeri.

 

Zato i ne mogu da se popakuju za more, nego bacaju pola na krov.   :laughing:  :scooter:

 

Svako ima svoju filozofiju. Tabor koji je kupio nova vozila ima svoju filozofiju i nje se drži (mada biće čupavo kada mi upadnemo u krizu).

Tabor koji kupuje razrađene polovnjake ima svoju filozofiju i neopterećeno uživa u svemu.

I švabe su imale svoju dilemu 1986. god u AMuS, nov Golf II 1,3 ili polovna Mečka 280 SE W126.

 

120.jpg 126.jpg 

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je Srbija, ne bih da 11000€ za Zunta nikada. Sada ste vi najpametniji što vozite nove automobile. Neko reče hoće pouzdan auto, pa vozi nov. Znači auto star 10-15 godina ne može biti pouzdan??? Pa ne može ako se održava po principu servisiram ga ako baš stane illi ako je život direktno ugrožen. A šta je sa Bax-om i njegovim puntom? Pa zapalio bih taj auto 100 puta. Više mu je stajao nego što je vožen. Dobro, možda je čovek malo specifičan, ali kupio je nov auto.

Ovo pišem ako već teramo mak na konac.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije tema šta bih ti kupio za moj novac. Inače kad si već pomenuo Bax-a, Bax je kupio auto koji je stajao pune dve godine na nekoj livadi nepomičan i ne paljen.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bax je kupio nov auto za 3000 e ispod cene dobro je znao šta kupuje iako je savetovan da ne kupuje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je Srbija, ne bih da 11000€ za Zunta nikada. Sada ste vi najpametniji što vozite nove automobile.

 

Kolega jel bih bio voljan da mi objasniš kakve veze ima ovo je Srbija sa kupovinom bilo čega?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne znaš. Pa Srbija je kriva što je u Feliciju ugrađivan 1,9D inače najgori motor u istorji :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim na životni standard kod nas, i na to da pare mogu pametnije da potrošim. Ali 11000€ za Zunta mi ne ide u glavu. Znam znam, ako ćemo da tako razmišljamo ne bi trebali ništa da kupujemo, ali opet, to je Zunto.

@Dovla:

Jel to malo poprckuješ, kao u Leskovačkom Matrixu :p

Ja nisam od onih kojima je kriva država, vlast....

Mala ispravka, najgori dizel motor u istoriji, da ne poželiš nikome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim na životni standard kod nas, i na to da pare mogu pametnije da potrošim.

 

Pa životni standardi se razlikuju i u Srbiji kao i u drugim zemljama. Ne možemo na ličnim primerima zaključivati činjenice, jer kad pogledaš koliko se automobila proda samo na jednom sajmu, to ne kupuju stranci nego Srbi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih sto volite da cepidlacite i zakukuljujete recenice...

Saglasan sam sa .jovanivicem, dati 10k-11k eura za novo je ludost, moze misljenje, jes novo ali kao sto neko rece na prethodnoj strani (da ne trazim sad ko je) novo je novo, novo je bezbedno, kao da se auto star 5 ili 10 godina raspada i zadnji desni tocak mu se vuce po ulici, molim vas, ne bih menjao libru staru 12 god ni za 2 nova punta klasika, a ima sigurno 80% ljudi koji dele moje misljenje. (ne mora libra da bude reper, ima danas brdo dobrih automobila za relativno male pare)

 

Ima milion primera, prijatelji su kupili novog yuga 2008. cini mi se, da,  vozili su se bezbrizno i bez kvarova evo vec punih 6 godina i natukli 90.000 km, ali su se sve to vreme vozili u jednoj obicnoj kanti koja ne moze da pretekne, sedista tvrda i neudobna ... i sada taj yugo ne vredi vise od 1200 eura, za 4000 eura tada su mogli da biraju kola stara 5 godina i da se voze kao gospoda i da ga danas prodaju za vise od 1200 eura sigurno... ali, to je samo moje vidjenje stvari, njihove pare, njihov izbor... moj se razlikuje :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ptice na grani naucise pricu za Skodu Felici-u 1.9D...

I treba da nauče i vrapci, i ševe, i golubovi, i sva ostala pernata družina, da se ne bi prešli kao ja, i kao drugi koji su kupili to smeće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam 2007 kupio 3 godine starog stila, plaćen 7500e, sad ga vozi moj otac, mogao bih za njega da uzmem sad 2-2500e. Ali nema lepseg osećaja kad ti prvi sedneš i prdnes u novom autu sa pređenih 4 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...