Jump to content
FAS Goran
daredevil011

Novo ili polovno za iste pare? / amortizacija novog auta

Recommended Posts

Dakle, auto od firme, koji je redovno održavan, ima servisnu istoriju itd. je daleko bolja kupovina nego neki polovnjak sa placa sa sumnjivom istorijom.

Ali i fizičko lice koje vozi auto na lizing je uslovljeno na redovne servise i održavanje, sve dok je banka vlasnik vozila, ovo je iz ličnog iskustva.

Naravno, firmina vozila uglavnom imaju oskudnu opremu, ali sve ima svoju cenu.

Inače, danas velike firme, sa velikim voznim parkom, ne uzimaju vozila za keš. A ove manje uzimaju na kredu ili lizing vozila sa malim KM ili rade kompenzacije.

Dosta vozila na našim placevima je bilo u nekoj firmi, i zato izgledaju odlično očuvani, ali zbog štelovanja kilometraže se namerno bacaju servisne knjižice itd. Ali imaju i jaču cenu. Mada se sad sve može proveriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate šta meni ovde ne pije vodu?
Pričamo o primeru domaće KokaKole(namerno pišem sa K jer je domaća :) ), Tempa, Telenora,... a pričamo o kolima iz Italije, Nemačke,...

 

Mada ako ćemo ovim stavom da geldamo najbolje je uzeti rent-a-car, zar ne?
Rade se servisi mnogo pre nego što terba, uvek imaju nove gume i uvek su čisti i ulickani.
Čim se malo ogrebe auto menja se novim delom zagrebani deo o trošku onog ko je vozio auto. Zar nije onda rent-a-car savršen polovnjak? :)

 

7 hours ago, srdjos said:

Price ko kako kupuje auto nije tema zadnje dve strane. Ti kao moderator bi mogao malo bolje da pratis fabulu :)

 

Ti kažeš kola su sa operativnog lizinga dobro održavana.

Ja odgovaram - ne uzimaju svi kola na operativni lizing i dajem primer. Zar to nije lepo praćenje fabule? :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takodje evo primer, ne znam da li je nas taxi u NS uzeo 30ak golfova tdi na kredit ili "iskesirao", ali od nultog km se ne odrzavaju u ovlascenom, imaju servis za sopstvene potrebe jer im je tako rentabilnije sto uopste nije redak slucaj kod vecih flota vozila ni kod nas ni preko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se ta taxi vozila menjaju na 5 godina kao kod firmi?

 

On 3/25/2016 at 10:01 PM, igor0511 said:

Ti kažeš kola su sa operativnog lizinga dobro održavana.

Ja odgovaram - ne uzimaju svi kola na operativni lizing i dajem primer. Zar to nije lepo praćenje fabule? :)

 

Pa naravno da ima i toga tj ima svega kod nas ali ova rasprava je krenula od tacke da su SVA vozila koja su na firmama krsevi, onda se par nas javilo da nije tako jer ima firmi koje i dobro odrzavaju i da vredi kupiti od njih i sad vi opet vracate na pocetnu tacku  :-)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ste vec spomenuli taxi, kako izgleda kilometraza na Vip taxi vozilu u NS-u Golf Plus, TDI. Kad predje preko rupe, sa svakog tocka se cuje neko lupanje

IMG_20160329_170524.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10.4.2016. at 2:42 PM, Skorpion said:

140.000km i 5 god star  ne mirise na nov. Muka mi od oglasi tipa kao nov. 

 

+1!

 

 

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

...auto super izgleda,ima dobro godiste,ali i finu kilometrazu,dobro je odrzavan i  redovno servisiran i nije udarao po rupama

Share this post


Link to post
Share on other sites

dajte ljudi ne lupajte. Auto ima 140 000 km. Pre 100 000 se možda moglo reći da je kao nov. To što je za vaše pojmove malo u normalnim zemljama je puno i zbog toga ga prodaju dok još nešto vredi.

Auto je možda očuvan i izgleda kao nov ali to je zbog toga što se kod nas uglavnom uvoze krševi koji su jedino za presu pa nsm onda ovakvi primerci izgledaju kao novi.

Sistem vrednosti nam nije u redu.

inače auto je extra ! Dobro je očuvan i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stariji si malo od mene pa nije lepo da ti kazem da lupas, ali ako nisi bio da vidis auto, a verujem da nisi, kako onda mozes da pricas da je ovakav ili onakav? Mene to podseca na lupanje ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sporim stanje auta uopšte! Apsolutno nije o tome reč.Ali zna se šta je nov auto.

5 godina 150 hiljada. Vlasnik otplatio kredit i uzima NOV auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12.4.2016. at 8:05 PM, Zvezdo said:

dajte ljudi ne lupajte. Auto ima 140 000 km. Pre 100 000 se možda moglo reći da je kao nov. To što je za vaše pojmove malo u normalnim zemljama je puno i zbog toga ga prodaju dok još nešto vredi.

Auto je možda očuvan i izgleda kao nov ali to je zbog toga što se kod nas uglavnom uvoze krševi koji su jedino za presu pa nsm onda ovakvi primerci izgledaju kao novi.

Sistem vrednosti nam nije u redu.

inače auto je extra ! Dobro je očuvan i to je to.

 

I ovo je tačno, ali kao što si rek'o - za naše (ne)prilike, auto 5 god star i sa pravih 140 k je dobra stvar.

Ono, ličimo na onaj Kustin film kad na svadbi vade poklone - a ono tosteri sa đubrišta, polovne veš  mašine itd :D ali je tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budimo kolegijalni i ne komenterisimo nesto sto nismo omirisali sami :)

A i budimo tolerantni, niko ne bi voleo da mu se zbog jedne recenice ceo oglas zamera ili provlaci kroz kritike.

 

A evo, kolega je spreman i da se kladi, pa nos pod noge i da se vidi auto, mozda neko na kraju i kupi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ko kupi auto ima da se navoza i da uziva u voznji par godina,super je auto,pa kod nas se kupuju auti sa po 300k i vise,pa se voze i voze,a na satu pise 128k:whistle::rtfm::wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvezdo ja i nisam rekao da je auto nov ali jesam rekao da je auto u odnosu na sve  C-Maxove koje sam dosad gledao perfekcija.

A sto se tice mirisa novog auta  ajd polozi 100€ kao sto cu i ja uciniti i dodji da vidis auto.

Taj auto je vozen na otvorenom i malo je koriscen u gradu a pritom je bio cist kad je dosao  sto znaci da ga je taj vozac bas odrzavao i nije bio svinja koja je bacala ostatke hrane po autu i koja ga nikad nije usisala i oprala.

Ja nisam od onih koji se klade ali sad slobodno mogu ovo da kazem.

Zao mi je samo sto jedan clan ovog foruma nije  dosao da ga vidi pre neki dan jer se najavio  pa makar ga i ne kupio ali da prenese utiske.

Opet nagovestavam  da nisam nigde rekao da je nov auto jer to i ne moze biti ali  postoje eto ljudi kojima ne valja ni 140k km a licno voze kola sa mozda i preko 300-400k km jer ja sam taj koji zna sta se uvozi i sa koliko km jer ih gledam svakodnevno.

A te  provere u ovlascenim servisima  su smesne kad auto nije umrezen i odrzavan u ovlascenom servisu pa tako da cu ovom izjavom ubiti nadu kod nekih kupaca polovnjaka jer mogu samo da vam  ocene opste stanje auta  a da im na dijagnostici prijavljuje kilometrazu sa sata i vi srecni. :)

E zato ovakav auto treba ceniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dule nisam nigde osporavao miris niti stanje auta što možeš i videti.

 

Jednostavno problem je u našoj kupovnoj moći....Odoh žestoko u off ali moram da kažem iako apsolutno nema veze sa ovom temom.

Uzastopno ponavljana laž vremenom postaje istina. Ne želim da se mlađima usadi u glavu da je normalno raditi 12-15 sati svih 7 dana u nedelji i bez prava na godišnji odmor a za platu koja iznosi jednu solidniju dnevnicu u normalnim zemljama.

Isto tako ne želim da smatramo novim stari i iskorišteni auto...

 

Još jednom se izvinjavam što ti trujem temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zvezdo

Najveća laž koja je postala "istina" je što su preprodavci uspeli da ionako šantav narod ubede u priču "bolji je auto iz uvoza nego kupljen nov u Srbiji"

 

Pa i jeste, ali samo u slučaju da je prethodni vlasnik bio penzioner Ditrih iz Bajerna a ne sanitarna inspekcija iz Vićence ili Mursije.

A preprodavci kao i svi valjatori - uzimaju gde je najeftinije a to je zna se, sluzbeno vozilo ili izakano , havarisano vozilo. Onda se to  ispegla, nalicka, kilometraza vrati i prodaje se kao "Ditrihov auto" ...a gle čuda, svi sa 100-120 000 km, svi sa troje vrata i mahom u beloj boji :D ( hbg, Ditrih nezenja i mnogo voli belu boju ).

 

Kad sam uzimao auto, umesto 5 god Zastave tek izasle iz garancije, odrzavane u ovlascenom servisu, ubeđivali su me da uzmem 6-7-8 god star nemački polovnjak...kao bolje je, bolji auto.... bolje gorivo u NemačkU, bolji vazduh , voda i vazdusni pritisak.. :(

 

Elem, posle toga ja sam njih spašavao, pozajmljivao im pare za popravke,  šlepao i prevozio već nekoliko puta - oni mene NIJEDNOM ( doduše i meni je jednom stao ali zbog prljavih dizni a ne ozbiljnog kvara ).

 

Mada ovaj auto iz oglasa i meni deluje previše dobro da bi bio od "sanitane isnpekcije". Možda od direktora ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta bre ti imas protiv belih kupea :D

Koji si to nemacki auto mogao da uzmes u vrednosti 5god starog zunta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo slika  iz carine   za one koji misle da se u zemlju iskljucivo uvoze krsevi i lomovi i kako se stalno nesto popravlja i farba.

Da,moze da se kupi dobar auto iz inostranstva ali ta kola se placaju posteno a ne nisko i da vi budete srecni i zadovoljni.

image.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpg

image.jpgimage.jpgimage.jpg

A da znam jako dobro o cemu pricam evo jos dve slicice  gde se vidi kako to bude u nekim slucajevima avi na kraju vbidite 150k km na satu jer ste vi ti koji to zelite.

Dokaz za to je  sto me je nedavno jedan clan nekog foruma pitao za jedan dizel auto iz 2004  i ja mu posteno rekao da auto ima 258k km  a on ce brze bolje da mu je to mnogo km i da bi gledao nesto do 160k km. Ne znam samo kako moze i da pomisli da auto star 12 godina  ima 160k km a kad sam mu pokazao koliko kostaju preko kola sa njegovom kilometrazom jos me i napao kako nisam korektan i da ga smatram za ne znam sta.:-)  Ta kola su preko kostala vise nego sto ih ja ovde prodajem ali sam zato rekao prave kilometre.

Znaci sad vidite zasto vecina kola ima te kilometre na oglasima.

Thesis_644k_km.pngZafira_2013.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK 

Svasta. 

Po manje više istoj ceni je bilo Korsi, Pežoa i Klića od 8-9  god a nije bio problem ni da se doda 1000 evrića. Sa budžetom od 4500 ( pa i do 5k ) je moglo da se bira ali nijedan nije bio ni godista ni kilometraze ni stanja kao Puntilak :)

 

Baš posle mene, drugar uzima Nemca za oko 4300, kao super proš'o....nije prošlo mesec, mesec i po dana - ode 600e na popravke ( posle se ućutao i ne prijavljuje ništa, ko zna šta je još bilo).

A cena "burazerska" i auto "bez ulaganja". :wacko:

 

@Dule 021

Nisam ništa rekao za tvoj auto. Štaviše deluje odlično ali ja generalno  ne verujem više ni bratu ni kumu dok pouzdan majstor dobro ne isproverava.

A ovako preko žice - nit kudim niti hvalim a što se tiče kupoprodajne filosofije, imam pravo na svoju.

Za mene vazi "nov auto - dobar auto" ili "što mlađi i sa proverivom istorijom". Toliko 

Edited by Zastavnik10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastavnice  isto tako je bilo gro tih puntica kojima su se menjala kvacila na 40k km i koji su poceli da koroziraju zbog loseg lima od kog su napravljeni a o ljuscenju laka sa branika da ne pricam.

Znaci da ne mora da bude sjajna kupovina novog auta kao sto je moj Kum kupio novu Oktaviu i crkla mu turbina bas mesec dana posle isteka garancije ili sto je zeninoj drugarici crkao menjac na 106 posle svega 25k km i td.

Novo jeste novo ali u ocima ljudi  koji to mogu sebi da priuste.

Slucaj  vredan paznje je i kupovina C-Maxa od strane mog suraka  koji  ih je samnom pregledao bar 4 i svi su na slikama izgledali odlicno ali nasim odlaskom smo se uverili da su svi bili bas radjeni  i zato kazem da je ovakav primerak tesko naci i da moze da se trazi mesecima. Sto je najgore  i oni su svi prodati jer se ljudi polakome na  opremu umesto da gledaju auto.

Znaci  dobar auto je dobar auto i ja kao prvo ne bih na forumu prodavao  los auto ili auto sa manom pa otud  i nema losih komentara na moja kola niti  jednog jedinog posta da sam  nekoga prvario za auto ili kilometrazu a za sve ove godine kad nema takvih komentara to bi trebalo da vam nesto govori zar ne? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Govori nam da niko sa foruma nije kupio auto od tebe...do sada

Izvini Dule, sala mala a bilo he jace od mene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sestra i zet kupili novu Corsu 1.2 benzin i plin,kad sedneš unutra sve novo,dok voziš ništa ne lupa ne zveči,a troši kao upaljač.Novo je novo,polovno,a dobro očuvano je ipak polovno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...