Jump to content
FAS Goran
daredevil011

Novo ili polovno za iste pare? / amortizacija novog auta

Recommended Posts

10 hours ago, reb0rn said:

Treba biti realan da se za C segment iz uvoza dovoze samo LESINE sa 250 000km!, po meni polovno jedino B segment naci nesto do 100K povoljno

 

po cemu si to zakljucio, po lovackim pricama :)

Moze naci vrlo dobar auto, sve zavisi gde i od koga kupujes

 

 

10 hours ago, reb0rn said:

 

Trenutno je zet u dilemi, prelazi 30 K godisnje ....

 

Nema tu dileme, novi auto!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice B segmenta tu je vec "lako" naci auto sa ~100 K star 4-5 godina, ali naci auto iz C segmenta iz uvoza od 4-5 godina tesko, zasto jer takav auto vani kosta debele pare, mozda i nekad se uspe naci neki, ali ljude koji zive po placevima, vecina nas laze same sebe posle kupovine

Zetu treba C zbog veceg gepeka i porodice, lesine sam koristio kao izraz jer je po meni sve preko 200 K "lesina" sad ko se razume pa da nadje odrzavan, a ne da te zadesi da 25% auta za 2 godine moras izmenjat sto izadje 3000-5000e

 

Ja koji godisnje prelazim 10K meni je B segment i polovan auto odlican, jer nemam kvarova vecih bar 7-8 godina

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, reb0rn said:

jer je po meni sve preko 200 K "lesina" sad ko se razume pa da nadje odrzavan

 

Obrazlozi !

 

Ako pogledas neke renomirane placeve i ok prodavce, videces da auta sa 200k izgledaju bolje nego neka sa mnogo manje km

Drugo, kupujes polovan auto i od njega ocekuj da bude polovan


Trece, ako je dizel auto C segmenta sa 200km dobro odrzavan, on moze da predje jos 300k ko iz pi*ke!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma moze milion... kako da ne!, mozda mercedes, ako neko misli da je ok menajt korpe, cela vesanja, pola elektronike i deo motora ok na 200 000 onda svaka cast!

naravno ako naletis na auto sa do 200 K kojem je eto slucajno izmenjano sve sto treba bas tada, pa sa malo srece da predjes jos 200 k sa jako malo kvaraova, super!

 

To sto je neki auto na placu usminkan to meni nista ne znaci, ovde je lobi preprodavaca JAKO jak jer vas 30% zivi od toga, ja jesam za polovan auto ali da znas koliko je presao i sta je radjeno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

moj komsija je kupio megana 1.5 dci sa 180 000 na satu pre 5 godina , sada ima 510 000 na satu, motor i dalje perfektan , i dalje trosi kao upaljac i jos uvek se nije raspao i postao lesina :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta da kažemo kad ti kod sebe ne smeš auto da kupiš. :whistle:

ČoEk 100 % u pravu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 18.3.2016. at 8:17 PM, reb0rn said:

ma moze milion... kako da ne!, mozda mercedes, ako neko misli da je ok menajt korpe, cela vesanja, pola elektronike i deo motora ok na 200 000 onda svaka cast!

naravno ako naletis na auto sa do 200 K kojem je eto slucajno izmenjano sve sto treba bas tada, pa sa malo srece da predjes jos 200 k sa jako malo kvaraova, super!

 

To sto je neki auto na placu usminkan to meni nista ne znaci, ovde je lobi preprodavaca JAKO jak jer vas 30% zivi od toga, ja jesam za polovan auto ali da znas koliko je presao i sta je radjeno!

 

Znači svaki auto crkava na famoznih 200.000 km?

Što nisi ranije rekao, brat i ja smo Corsu B 1.4 benzinca sa TNG-om navozali od 90.000 do 310.000 za 7 godina (220.000km). Nije trošila ulje i nije dimila ni na 310.000 km. Da sam znao, uradio bih generalnu na 200k. Ipak je služila za posao.

Evo moj Bravo jw sad na 182.000 km.  Slabo ga vozim zadnje dve godine, ali razmišljam da ga za godinu dve, kada bude na 199.000 km vratim na 0 i produžim mu vek za još 200.000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se raspotao koliko kosta mali servis za novo vozilo u garantnom roku za B segment? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za budjavu Kiu rio 1.4 benzin je 14500,00 mali servis i neki dinar vise zavisno sta im je na raspolaganju tog trenutka. Ma Fiestu i do 20k ide servis ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/18/2016 at 8:17 PM, reb0rn said:

ma moze milion... kako da ne!, mozda mercedes, ako neko misli da je ok menajt korpe, cela vesanja, pola elektronike i deo motora ok na 200 000 onda svaka cast!

To sto je neki auto na placu usminkan to meni nista ne znaci, ovde je lobi preprodavaca JAKO jak jer vas 30% zivi od toga, ja jesam za polovan auto ali da znas koliko je presao i sta je radjeno!

 

Oš kupiti dva komada po 50 000km, zamenjeno samo pola motora :D:D:D:D 

 

Ekipa, nemojte biti grubi prema @reb0rn, momak ima tek 12-13 postova na forumu

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 20.3.2016. at 0:55 PM, HijackerNS said:

Znači svaki auto crkava na famoznih 200.000 km?

Što nisi ranije rekao, brat i ja smo Corsu B 1.4 benzinca sa TNG-om navozali od 90.000 do 310.000 za 7 godina (220.000km). Nije trošila ulje i nije dimila ni na 310.000 km. Da sam znao, uradio bih generalnu na 200k. Ipak je služila za posao.

Evo moj Bravo jw sad na 182.000 km.  Slabo ga vozim zadnje dve godine, ali razmišljam da ga za godinu dve, kada bude na 199.000 km vratim na 0 i produžim mu vek za još 200.000 km.

 

Jeste da forum služi za razmenu mišljenja i sikustava, ali neka mišljenja i "Perina" iskustva je bolje ne iznositi javno.

 

Nigde ja nisam tvrdio da traju toliko, vec je to neka cifra koja za vecinu autova znaci da se u narednih 50 000 treba uloziti dosta para za servise!

e sad to sto ovde svi nenormalno alzu oko potrsinje goriva i servisa koje su radili to je druga prica, vecinu kad pitas tvrde da su presli 300 000 sa malim servisima jedino!, ispadne smesno kakve dobre autove imaju, pa onda oni sto govore istinu izgledaju ko budale, ja znam ljude koji su u lesine nakon 250 000 ulagali i po 7-8 000 eura kako bi presli narednih 70 000km!

Naravno da ovo zavisi od modeli i srece

Pogotovo sto je tuzno da se kod nas uvoze 80% lesina koje nisu videla majstora, i samo su kod nas nasminkani i sad cekaju da neko ulozi pola vrednosti istog u narednih 2 godine voznje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On Wednesday, March 16, 2016 at 10:27 PM, reb0rn said:

  iz uvoza dovoze samo LESINE 

 

7 minutes ago, reb0rn said:

 

Pogotovo sto je tuzno da se kod nas uvoze 80% lesina 

 

Da nije 60%? 50% ....:lol:

 

Ti si baš nagazio neku lešinu pa si se naljutio?;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja jok, ali zet na primer i par drugara bas da.... jedan je ulozio 7K eura u citroen BX za manje od 100K, zet za 50K u reno grande scenic ulozio 2-3K za 16 meseci... strasno

Ja zato vozim B segment auto koji je presao 100K bele boje i ulozio sam jedino plocice/diskove, vodenu pumpu i regler aletrnatora za 4 godine

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto sam kupio sa 80K, beo van, beli zato i ima toliko jer ih vani niko ne zali, nista drugo nisam menjao jer je sve ispravno a velik servis sa 1.3mjet ko zna kad cu raditi, sipam najbolje ulje, neke filete i to je sve

C segment, metalik, full oprema ni ne ocekujem da se tek tako moze naci da je "malo" presao a da je odrzavan bez vecih problema, zato i kazem u srbiji je kupovina "fency" autombila veoma komplikovana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupovina automobila generalno je komplikovana al da je bolje da uzmes van-a - komercijalno - firmino vozilo od nekog"normalnog auta" ne mogu se sloziti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno da, alii generalno sam gledao stanje auta, iskreno nisam imao volje da auto trazim mesecima, na prvi koji sam nasao sa original kilometrazom i stanjem sam kupio..., ono sto sam zapazio bar za automobile iz uvoza da sto je veci segment a auto atraktivniji predjena kilometraza je uglavnom i do 2x - 3x veca od deklarisane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...