Jump to content
FAS Goran
daredevil011

Novo ili polovno za iste pare? / amortizacija novog auta

Recommended Posts

Hahaha.. ti si kralj :D A kada bih ti ja rekao da je meni muka od mirisa novog automobila? :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam, i meni je, ali to nisam znao dok nisam kupio nov auto. U svakom trenutku imam po tri jelkice u autu, ali nema veze, novo je novo

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali nema lepseg osećaja kad ti prvi sedneš i prdnes u novom autu sa pređenih 4 km

 

Ih, pa za ta 4 kilometra je Kubura mogao da se isprdi ihaha :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kubura je mogao da prdne samo u najlon na sedištu, dakle ono je i dalje ostalo virgo intacta za vlasnika, da ga on prvi uprdi kao što je i red. A to je neprocenjivo. :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako dobro prdi trebalo bi da sprži najlon... :)

 

Zavisi šta su taj dan imali na meniju u restoranu u fabrici, ako je pasulj - ima šansi...  :laughing:

 

 

Najloni se inače skidaju na nultom servisu pre preuzimanja auta.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma što se desi u krugu fabrike - ostaje u krugu fabrike, tako da se ta prdnjava ne računa. :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaa ha ha ha ha ha :) A tek ja kako sam se isprdeo u novom stojadinu pre jedno 8-9 godina... Pa to nije mesec dana moglo da se vozi :D

A sad stvarno ljudi, bas odoste u off...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neka moja računica je da do budžeta od nekih 12-13 000e nov auto ne bih gledao. Već preko toga ima automobila koje bih vrlo rado vozio i koji ispunjavaju moje potrebe dok bi sa manjim bužetom bilo mnogo kalkulisanja šta izbaciti da se ne pređe neki limit i verovatno bi mi zafalilo nešto od toga što sam izbacio(motor, menjač, oprema,..).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako ima svoju filozofiju. Tabor koji je kupio nova vozila ima svoju filozofiju i nje se drži (mada biće čupavo kada mi upadnemo u krizu).

 

A kad smo mi to izašli iz krize?

Ovo ti je moja filozofija. Da li bih dao 11000e u kešu za za auto? Odgovor:NIKADA. Zašto?

Pa zato što je keš u kući bogatstvo i nikada svoju porodicu ne bih ostavio bez gotovine.

 

Da li bih kupio novi auto da nemam svoj stan?

Nikada jer nekretnina mi je preča od bilo koje kante lima. Samo lud covek kupuje nova kola, a nema krov nad glavom ili zivi kod roditelja. Pošto imam sredjen život imam svoj stan imam dobar posao sa odličnom platom, supruga mi radi takodje ima dobru platu, pare iz kuće nisam davao, cena auta me ne interesuje nego samo kolika je rata plaćam auto 130e mesečno i moja porodica to ne oseća ni malo i to je najbitnije, i pored toga mogu da im priuštim svake godine letovanje i zimovanje i kolko tolko kvalitetan život. I u mom slučaju nisam video potrebu za kupovinom polovnjaka iako sam ih do sada vozio. Za tri godine sam prešao 50000 i haubu otvaram samo za dosipanje tecnosti za soferku. Tri puta sam isao Grčku sa njim i spreman je i za četvrti put. Sledeći auto će biti isto nov koji model pa koji mi se uklopi u budžet do 150e da moja porodica to ne oseća.

 

Inače ako zanemarimo rodjenje dece, posle stana kupovina novog auta me činila isto srećnim takav je bio osećaj i lično sam to smatrao ličnim uspehom jer to nije mala stvar. To je moja filozofija ma kako ona vama zvučala.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sharance ... lepo ti razmisljas ... samo sto milion nas ima milion zivotnih kombinacija, neko nema porodicu, a u mogucnosti je da kupi nov auto, jer ne mora da kupuje kucu ili stan, jer su mu roditelji obezbedili sve ... neko moze da zivi kod roditelja zato sto mora i da nikad ne skupi dovoljno za polovan auto, a ne za nov ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...