Jump to content
FAS Goran
daredevil011

Novo ili polovno za iste pare? / amortizacija novog auta

Recommended Posts

Kada sam se odlučio da kupim drugi auto naleteo sam na ovu večitu dilemu ovih prostora. Prvo da se ogradim od eventualnih nesporazuma. Na ovim našim prostorima cena je uvek bila preovlađujući faktor pri kupovini kola. Gleda se uvek da se kupi što veći auto za iste pare, da taj auto što manje troši, da je jeftina registracija, da ima odličnu opremu i da izgleda što bolje. Naravno, ova priča nema veze sa klasama. Nećemo uvek porediti istu klasu ili marku vozila. Odlučio sam se da novo vozilo bude fiat 500L ili novi doblo u dizel varijanti i ceni do 15.000 sa troškom kredita. To su mi bila jedina nova kola odgovarajućih gabarita za te pare - a dizel. Mnogi su mi rekli da sam budala i da za te pare mogu da kupim strava polovan auto. Gledao sam mnoge automobile, obišao mnoge placeve u Srbiji (pošto puno putujem službeno) i na kraju se ipak opredelio za novog 500L. Dilema je bila velika i verujem da će Vaša mišljenja mnogo pomoći onima koji imaju istu, da se odluče.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena registracije od 67.583 din. do 71.913 din

Cena letnje gume od 11,000 do 20,000 din

Cena zimske gume od 12,000 do 19,000 din

Veliki servis 600E, staje 6L ulja

Inače jaaako lep auto

Edited by daredevil011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas bi se usrecio sa tim opelom i lanciom :-))

Ne zna se koji ce pre brend da se ugasi.

 

Nije problem kupiti,treba to voziti,odrzavati,servisirati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena registracije od 67.583 din. do 71.913 din

Cena letnje gume od 11,000 do 20,000 din

Cena zimske gume od 12,000 do 19,000 din

Veliki servis 600E, staje 6L ulja

Inače jaaako lep auto

 

onda kupis zastavu 101

registracija oko 12 `iljada

cena gume 2000-2500 din

zimske mu ne trebaju uvek postoji sansa da ce da premine do zime

veliki servis 1500 din a mozes I sam da uradis mada retko ko radi veliki servis...

ulja u njega staje i 20l ako dolivas u pravilnim razmacima nema potrebe za menjanjem

 

a cena celog vozila je prava sitnica 200 do 400 evra u odlicnom stanju sa imitaciom koze na sedistima u crnoj I nijansama smedje boje...

jos ako ubodes primerak koji ima ugradjen pogon na TNG onda si na biiip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo je novo! Ja i moji u familiji smo uvek kupovali nove automobile, neke smo vozali i po vise decenija. Kada kupujem auto ne zelim mnogo da rizikujem, a Fiat je uvek bio pristupacan za nase podneblje i uvek je predstavljao najbolji odnos cene i kvaliteta. Pa sam se ja vodio tom logikom kada sam se odlucio za kupovinu 500L-a, + neverovatno povoljni uslovi kreditiranja.

Podrzavam te u izboru! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kupljena na placu Auto Jeka kod mene u kraju. Novi vlasnik ga vozio svega nekoliko dana i onda mu se jedna početnica parkirala u zadnji levi kraj.

Viljuška, amortizer, felna, branik, krilo sve otišlo u tri lepe. Gledao sam je kod Atka u Pazovi kad je bila rasturena, kaže da je šteta bila oko 1.500€. Inače prelepa Lanča.

 

S obzirom da je radio doktor Atko, sve je profi odrađeno i ovo ko ne zna nema šanse da provali. Čovek je pravi majstor svog zanata, pokazao mi slike i stare delove limarije jedne crvene 159-ke koja je bila zgužvana od pozadi do krova i posle uživo kako je sredio. Znači fabrika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Cena registracije od 67.583 din. do 71.913 din

Cena letnje gume od 11,000 do 20,000 din

Cena zimske gume od 12,000 do 19,000 din

Veliki servis 600E, staje 6L ulja

Inače jaaako lep auto

 

onda kupis zastavu 101

registracija oko 12 `iljada

cena gume 2000-2500 din

zimske mu ne trebaju uvek postoji sansa da ce da premine do zime

veliki servis 1500 din a mozes I sam da uradis mada retko ko radi veliki servis...

ulja u njega staje i 20l ako dolivas u pravilnim razmacima nema potrebe za menjanjem

 

a cena celog vozila je prava sitnica 200 do 400 evra u odlicnom stanju sa imitaciom koze na sedistima u crnoj I nijansama smedje boje...

jos ako ubodes primerak koji ima ugradjen pogon na TNG onda si na biiip

 

Jao bre Gusare, barabo nijedna, jedva čekam da te upoznam, ulepšao si mi veče kada sam ovo pročitao :D

Inače, kakav veliki servis, evo komšija je imao 128-cu, bila je naravno skroz trula. I reši on da podmaže španer, i da ga razradi, skupo da se plati tih par desetina eura za to. I krene ti on tako na rodnu grudu u Vranje, i negde na auto putu kod Jagodine, bum, ode kaiš u 3 lepe, prezupčio, polupao ventile.....Rezultat sami znate.

A posle te raspape osmice koja je bila 1986 g kupi Gnoja I 1.6D čini mi se 1984. I isto tako ga je mamba u džepu mučila, pa je španere i kaiševe menjao kod lokalnih parking majstora za 700din. I opet mu prezupči na auto putu :laughing:

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

uvek sam pre za nov nego za polovni auto u istoj novcanoj vrednosti.

 

Potpisujem,mi imamo novu zastavu 10(do duse nije nova, 2006god je,ali smo mi prvi vlasnici i trenutno ima manje od 29.000km na satu),a skoro smo kupili i polovnog brava,i jednostavno to ne moze da se poredi(u korist punta,naravno,iako je bravo visa klasa i ima vise opreme).

Moje misljenje je da je svakako bolje kupiti novo ako si u mogucnosti,nego nesto polovno,sto je ko zna ko sve pre tebe maltretirao,a i nema lepseg osecaja nego kada odes po nov auto,dobijes nove kljuceve,ti skines najlon sa sedista i prvi sednes u njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro de, sprdamo se malo. Inače, ja u životu ne bi kupio Fiat 500l, jer smatram da je precenjen. Aj da ima sa 1.9MJET ili bar 1.6MJET motorom, pa da imam o čemu da razmišljam. Ej bre, pa burazer je skoro uzeo novu Octaviu A5 1.6TDi za oko 16000€. Pa to je auto za 500l, nema rasprave. Lično ne volim VW, ne bi u životu to polovno kupio jer su precenjeni, ali cena nove ocatavie je stvarno korektna. Ima alu felne, dnevna svetla, digitalnu klimu, gepek u koji staju 4 leša bez kasapljenja :D...

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre par godina imao slicnu dilemu.

Imao sam (a i treba mi) za manji auto sa osnovnim benzincem (najeftiniji) i osnovnom opremom dakle tada cifra do 9000e. Bio sam trazio polovnjaka u savrsenom stanju ali nisam 6 meseci nista nasao tako da mi je jedina alternativa bila nesto novo. U vreme sajma se moj sadasnji auto pojavio u oglasima i nakon par kontakata sa prodavcem mi se cinilo da bi to mozda moglo biti ono sto trazim. Medjutim do tada sam se bio nagledao svega i svacega pa se nisam previse uzdao u to.

Krenuo sam na sajam sa keshom da kupim auto a pre njega da pogledam tog polovnjaka starog 2 godine i 3 meseca sa 38 000Km i urednom servisnom i carinskom...

Otisao na sajam i bio izlozen isti takav ali dvostruko skuplji nego ovaj polovan.

Nije mi trebalo da puno razmisljam.

 

Dakle moj savet bi ti bio proveren polovnjak ne stariji od 3 godine i sa maximalno 50 000Km. u klasi koju trazis.

Veoma lepo i primamljivo izgledaju ponude prestiznih limuzina cije gume i godisnja registracija kostaju kao solidan polovnjak ali... Neka hvala! I ja kada sam god kupio auto drugari su mi rekli "Znas li ti kakvu si Mecku 190 za te pare mogao kupiti?" ili za poslednjeg " Znas li ti kakvog si Audija A4 mogao za te pare?" Naravno da svi znamo kakve i sa koliko kilometara!

 

Dakle uzmi nesto u toj klasi koju i gledas i normalnim troskovima odrzavanja starog do 2 godine (u garanciji)  i sa malo kilometara i NE MOZES pogresiti!

Ako bas zelis 500L ako mozes sacekaj malo i bit ce ih na oglasima znatno jeftiniji nego nov a u stanju kao nov.

Kao sto si sam rekao ne kupuj auto na metre kojeg posle neces moci odrzavati! Znam mnoge koji su da lisilne pare za limuzine od skoro 5 metara a nemaju za gume!

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milos1

Zadnja rečenica tvo posta me je vratila 20 i kusur god. u prošlost u jedno letnje veče u ... šumi. Ah,vreme nevinosti.

Ko nije pratio na času - već sam naručio 500L sa 1.6 mjtd motorom i prvim paketom, što me je sa sve kamatom izašlo oko 15500E.

Ostala je dilema za one koji tek treba da kupuju.

Edited by daredevil011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo malo realno. Da i ostali imaju iste uslove kreditiranja, koliko njih bi kupilo 500 L. Ili da krenemo sa prvobitnom cenom bez pomoći države itd itd.

Do sajma automobila prodato je neka smešna cifra.

Znam dosta njih koji su kupili nove automobile 2007/2008 (na kredit) i sad kukaju za koje pare ga daju / koliko mogu da dobiju za njega. Kredit ili su otplatili ili imaju još da ga otplate. A auto sa početnih 10 000 na kraju otplate plaćen recimo 15 - 17 000 e a za njega dobijaju 3-4 000 ako ga prodaju.

Još nisu uslovi kod nas da kupujemo / otplaćujemo novo pa dalje da ga vozimo, održavamo.

Mogu da kupim i ja nov auto ali iskreno da uložim na točkove 15 000 e teško.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja misljenje dijelim sa zvezdom. Auto mladje od 3 godine i u garanciji. Cijena mu je pala oko 30-40% a ako je manje od 40k km kao sto je on uzeo onda je motor maltene tek razradjen i mozes sa redovnim odrzavanjem jos 150k km bez problema... Novo jes novo i najbolje ali ja bi prije uzeo 40k km auto staro 2 i po godine za 6000e nego isto to novo za 10000e 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ga ne bih uzeo. Uzeo bih dobla preko firme i odbio pdv od cene, takođe i svaki put kad sipam gorivo. Posle 5 god. došao bih na isto. Pitaj ljude na forumu koji su da li4-5 k za polovnjaka koliko ih izađe godišnje održavanje pomnoži to sa 5 i tek ćeš onda dobiti cifru od koje kreće onaj ko je otplatio kredit. Kada uzmeš novi auto, pruža ti se prilika da dobrom eksploatacijom produžiš njegovu upotrebnu vrednost. To su maltene osnovi ekonomike.

@bojankov

Moj prošli auto je bio 5 god. star sa 45k na satu. Kupio sam ga od komšinice koja se razbolela i nije mogla više da vozi. Velika je sreća naći tako nešto, agotovo nemoguća misija pogoditi i odgovarajući model.

Edited by daredevil011

Share this post


Link to post
Share on other sites

Polovno naravno. Možeš da voziš za iste pare 2 klase bolji auto, sa jedinom manom što nije nov, ali:

Možeš da biraš gde održavaš,

Možeš da stavljaš delove koji bi inače narušili reklamaciju

Možeš da poboljšavaš auto do mile volje

Neće da te deru na servisima

Zvanični servisi apsolutno nisu na glasu kod nas

Manje češ da se smoriš gledajući svaku novu "boru" jer će ih auto već imati poprilično

Manje će da te bole leđa jer 2 klase bolji auto ima 2 klase bolja sedišta

2 klase bolji auto znači i bolji imidž

Bićeš u prilici da u haubu smestiš jedno 100 konja više

Izvetrio se dobro auto pa nema više onih kancerogenih isparenja :-D

Itd...

Ovako mogu do sutra.

Nov auto ima svojih prednosti, ali u nekoj drugoj zemlji, ne u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bojankov

Moj prošli auto je bio 5 god. star sa 45k na satu. Kupio sam ga od komšinice koja se razbolela i nije mogla više da vozi. Velika je sreća naći tako nešto, agotovo nemoguća misija pogoditi i odgovarajući model.

zato je moje misljenje da prilikom kupovine nikada ne treba biti iskljuciv. Ako trazis 1 model tesko ces moci da ga nadjes da bude sve kako oces i jos da se uklapa u budzet (jer svi bi za sto manje para sto bolje). Najbolje je da trazis par modela koja ti odgovaraju i koja su slicna po godistu cijeni opremi itd...ja kad sam uzimao auto prije 5-6 godina...tada sam uzeo bravu jtd koja je 99godiste i uklapala se u tadasnji budzet 4000e. Tada sam gledao i golfa 3 tdi i astru 1.7dti i jos par auta pa koji najbolji izleti i naisla mi je brava u odlicnom stanju i nju sam uzeo. Evo sesta godina je kod mene...dobro me sluzi...a da sam trazio iskljucivo 1 model tesko da naleti kako bas oces

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajmo malo realno. Da i ostali imaju iste uslove kreditiranja, koliko njih bi kupilo 500 L. Ili da krenemo sa prvobitnom cenom bez pomoći države itd itd.

Do sajma automobila prodato je neka smešna cifra.

Znam dosta njih koji su kupili nove automobile 2007/2008 (na kredit) i sad kukaju za koje pare ga daju / koliko mogu da dobiju za njega. Kredit ili su otplatili ili imaju još da ga otplate. A auto sa početnih 10 000 na kraju otplate plaćen recimo 15 - 17 000 e a za njega dobijaju 3-4 000 ako ga prodaju.

Još nisu uslovi kod nas da kupujemo / otplaćujemo novo pa dalje da ga vozimo, održavamo.

Mogu da kupim i ja nov auto ali iskreno da uložim na točkove 15 000 e teško.

+1

Licno, nov auto bih uzeo samo ako bi mi bio preko potreban takav auto, u smislu vrlo cestih putovanja preko granice i sl., inace ovako kako mi zivimo u Srb, nebih nikada. Za par godina se izgubi ogromna para pa makar ga i ne vozio, a realno mi koliko prelazimo, nemozemo auto ni da iskoristimo kako valja.. Gledao bih i ja kao sto je i receno do sada, mnogo mladog polovnjaka sa malom km koji je opet relativno nov a puno jeftiniji od novog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...