Jump to content
FAS Goran
kolega.jankovic

Fiat Stilo - instrument tabla-skidanje, zamena motora i dioda

Recommended Posts

Drugari izvinjavam se sto vadim temu iz mrtvih, da li neko zna kako na konzoli na poledjini onih brojeva za ventilaciju skinuti narandzastu boju a da se ne unisti brojka sa prednje strane ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema je o zameni motorica i dioda na instrument tabli Stila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U instrument tabli mu se cuje kao neki pokvareni mikrofon, da li ce uskoro da crkne? Ja mislim da je mozda mis ispod haube al neki u rekli da su to simptomi da ce da crkne tabla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedno pitanje kod skidanja, kako se skida ona lučna plastika u kojoj su inbusi,odsrafio sam al plastika je bas dobro zaglavljena i neće napolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje

ne radi mi na tabli pokazivač temperature, kad se nakači na laptop pokazuje da temperatura raste itd. ...

znači da li može da se zameni samo taj deo ili ide cela tabla, da li to čovek može sam ili ipak mora to neko stručniji da odradi :)

i eventualno ako mora da ne znate koja je cena sa sve tablom ( to može i preko PM-a)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crkao motoric najverovatnije, moze da se zameni al' treba naci zamenski motoric, ne znam da l' ima negde samo on da se kupi.

A cele table su ti od 20e pa navise. Sto se tice zamene cele table, zamena nije teska, ima 4 srafa, i dzek na ledjima table koji se raskaci. Jedino sto kilometraza posle zamene table blinka, to se resi peglanjem proksija preko dijagnostike i naravno nova tabla ne moze da se vrati na kilometrazu koju je imala ranija tabla, tako da je moguce da ti "kilometraza" skoci ili padne za koju desetinu hiljada km kad stavis drugu tablu.

Edited by DjoleKG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm ček, znači ako se promeni tabla mora da se kači na kompijuter i kako god kilometraža neće biti adekvatna ....

(ako je uopšte i sad kako treba :D ), to je manji problem, saberem oduzmem i znam na čemu sam ...

Kako god vidim ja da mi odlazak negde ne gine ... da skinem i raskačim džek nije neki problem, iako osećam kakve sam sreće da bi tako vozio do majstora sa sve tablom u krilu :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako uzmes tablu sa manjom kilometrazom od tvoje, onda i moze da se namesti, da se podigne na tvoju kilometrazu, a ako uzmes tablu sa vecom kilometrazom nema nazad :) Nema sta da vozis sa tablom u krilu, skines tvoju, ubacis "zamensku", das kontakt i sve radi kako treba. Ako te nervira da ti kilometraza blinka onda nadjes nekog ko ima dijagnostiku da ti ispegla proksi, a ako ti ne smeta, mozes da vozis i tako, nista autu ne smeta, prikazuje sve kako treba 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Totalno netacno, naravno da ima nazad, samo ne sa dijagnostikom fes(mes), nego sa uredjajem namenjenim za to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitaj na nekom placu da platis da ti vrate km, ima da se prave naivni u fazonu juu pa zar to moze, a ne radimo mi to, kod nas samo oridjidji km

Share this post


Link to post
Share on other sites

a 'uredjaj' na nivou statisticke greške u srbiji. O kojoj ceni je reč kad si upoznat?

Sta pricas, kakva statisticka greska, zanima te cena uredjaja ili cena usluge,

Cena usluge je 10-20€, a cena uredjaja od 50-mnogo€, zavisi sta sve zelis da taj uredjaj radi i na kojim sve automobilima radi. Evo ja posedujem jedan u svojoj kolekciji kablova a ne bavim se time, sto znaci da moze svako da ga sebi priusti samo je pitanje da li ti treba i da li ce da se isplati. Glupo je pricati napamet i siriti dezinformacije, bolje precutati i ne napisati nista, tako bi forum bio daleko kvalitetniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde malo pročitaj šta je čovek pisao, gleda da prodje što jeftinije, ono što sam mu ja napisao je najosnovnija low cost varijanta koju može sam da odradi. Forum sluzi za razmenu misljenja, pa makar ono bilo i pogrešno.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima nov sam ovde i imam par pitanja, uzeo stila pre par meseci 1,6 benz, 2002, prethodni vlasnik mu je menjao tablu i sve sljaka, ali kada utisam muziku neprekidno se cuje kao da disk vrti na prazno, 

i primetio sam da se zvuk poklapa sa blinkanjem predjene kilometraze na displeyu, ako neko zna o cemu se radi, i jos jedno desna strana kod suvozaca duva hladno, a na vozacevoj stani grejanje radi, da li ima nekih podesavanja ili je 

nesto vrisnulo. Hvala unapred.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako uzmes tablu sa vecom kilometrazom nema nazad :)

 

a 'uredjaj' na nivou statisticke greške u srbiji. O kojoj ceni je reč kad si upoznat?

 

Ajde malo pročitaj šta je čovek pisao, gleda da prodje što jeftinije, ono što sam mu ja napisao je najosnovnija low cost varijanta koju može sam da odradi. Forum sluzi za razmenu misljenja, pa makar ono bilo i pogrešno. A ovo prozivanje sta je glupo i tvoju vrednosnu ocenu kvaliteta sadrzaja foruma necu komentarisati

Mene uopste ne zanima sto on gleda da prodje sto jeftiniji, da li je mozda i naglasio sta je to jeftinije, tvoje je ako znas da mu predocis sta koliko kosta, i gde sta moze da odradi, a ne da nagadjas kao u ovim postovima iznad, nema nazad, statisticka greska.... 

I ja nisam nista rekao za to sto on zeli da prodje jeftinije, samo sam rekao kako jeste i istinu.

Edited by Ivan
Recnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kolegino pitanje:

Jedno pitanje

ne radi mi na tabli pokazivač temperature, kad se nakači na laptop pokazuje da temperatura raste itd. ...

znači da li može da se zameni samo taj deo ili ide cela tabla, da li to čovek može sam ili ipak mora to neko stručniji da odradi :)

i eventualno ako mora da ne znate koja je cena sa sve tablom ( to može i preko PM-a)

 Ja sam rekao sta sam znao u vezi zamene motorica, naveo cenu polovne table i rekao sta SAM covek moze da uradi...kupovinu, zamenu, da ce doci do blinkanja  i nemogucnost vracanja kilometraze.

Edited by Ivan
Recnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu i ne zelim to da ti zabranjujem bilo sta.

Ako ja nemam zelju da pomognem onda ne znam ko ima.

Spominjes da si mu govorio za solucije da moze da uradi sam, pa onda ne moze ni blinkanje da uradi sam i dizanje kilometraze, posto i za to treba interfejs kao i za vracanje, naravno da postoje uslovi da sam odradis kuci, bas kao i ja, evo ukucaj najjeftiniju spravicu na guglu pa se uveri "fiat km tool", to ce opet dokazati da si pricao napamet. I da prosecan vlasnik kola nema ni elm, vagcom, adaptere.....to je ipak malo iznad proseka, a takvi ljudi se zainteresuju sta kako pa kupe i km tool, kao sto sam i ja uradio, da bi drugaru podesio drugu tablu, i pogodi nisam mu naplatio a ja kupio od mojih para uredjaj, reko mozda ce mi zatrebati da se igram malo, ovo sam ti naveo da vidis koliko nemam volju da pomognem......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sporim ja tvoje poznavanje ove teme, ranije smo i pricali na ovu temu preko pm-a, znam da imas dobru volju da pomognes, pricali smo kad sam ja svoju tablu resavao, pamtim i cenim to da se razumemo,  al' iz takta me je izveo nacin ophodjenja, moze to sve lepo da se napise  "tako i tako se radi" , kolega koji je pitao sazna nesto, tekst ostane za neke buduce kolege sa slicnim problemom i sve ok, a ne odma'  "totalno netacno" i udri u svadju...

Edited by DjoleKG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...