Jump to content
FAS Goran
springboy

Metalne pedale (papučice)

Recommended Posts

Eee, tako mi i treba kad ne pogledam na vreme. Da li mozda pasu od 500L zakljucno sa odmoristem za nogu ?
Imaju kompleti da se uzmu i nisu nesto cifra ali zbog pasovanja je diskutabilno.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01

 

Fiat 500L je Grande Punto platforma...da pitaš za Grandea verujem da su im u mm iste papučice, ali za Bravo već ne znam.

Možeš da proguglaš dimenzije za Grande/Bravo/500L, pa da vidiš tako možda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li odgovaraju, sa brava sport i stilo ms su iste osim odmaralista za nogu koji se razlikuju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vidim da se odmaraliste za 500L i Brava skoro poklapaju. Pogledacu kao sto @neshaoct kaze dimenzije, pa cu uporediti. Ako pase, Alibaba ce raditi poso :D Ofc ako saznam ista, cu okacim ovde. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako trazis iskljucivo OEM, za Bravo imas i varijantu papucica sa restyle Sporta. Nije mi auto trenutno pri ruci :) da proverim 100% - koliko videh samo se navlace, sto si ti i trazio (sem naravno odmorista za nogu, koje se usrafljava):

 

fiat__bravo_2_0_16v_mjet_dpf_sport_6_gg__leather__xen_2011_6_lgw.thumb.jpg.e7b26b55ad55b0d4718448408f29d4e4.jpg

 

Tj. ovako nesto, slicne su kao na nekim Alfama, samo je naravno razlicit logo:

 

qv_footrest.thumb.jpg.dbbda5901dd0419f3d0b7a574a3c73cc.jpg qv_pedal.thumb.jpg.0cc7a185e672342164564ba5f01b8489.jpg 5d35da9859bf5_s-l1600(1).thumb.jpg.1b21c7bbaf70df047df30dcdbac35799.jpg s-l1600.thumb.jpg.4af6825c06648551cd18b43a5e71f69b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora oem, samo malo lepsj izgled makar bio 3rd party :) Videcu danas/sutra da se zavucem i premerim papucice da bih znao dimenzije (ofc mislim na deo nakon skidanja gume) odnosno sta sve moze pasovati. Iskreno mi deluje u kao da 'moze' da legne od Fokusa mk3 (bar vizuelno sa sve odmoristem), ali znacu nakon premeravanja i uporedjivanja.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam se zavukao da premerim pedale i odmorište za nogu. Pedala kočnice i kvačila su istih dimenzija, dok za gas je drugačija i sa papučice za gas nisam našao način sa skinem plastiku (?!) jer ona nema gumu (?!) već je sama plastična. Gume sam skinuo sa pedale kvačila i kočnice i mere su date bez guma, da bi se mogle videti dimenzije na osnovu kojih možete da "napakujete" neke nove gume za pedale ili alu-setove. 

 

Da napomenem da su ivice pedala kočnice, kvačila i gasa zaobljene i verovatno iznose pola santima (+/- koji mm) jer nisam mogao sa sigurnošću da izmerim te ih nisam ucrtavao. 

 

Odmorište za nogu je priloženih dimenzija (+/- koji mm) pa sad valja naći šta paše. Ugao je verovatno približan ako ne i isti obzirom na dužine sa jedne i druge strane, a i nekako sumnjam da bi žabari pravili nešto komplikovano za sečenje.

 

PS jedinice su u cm. 

Drawing1.jpg

Edited by ISV_01
Dodato u opis

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ISV_01

Za vikend sam prao macchinu, pa sam ti proverio za alu-papucice na restyle Sportu. Kao sto sam i pretpostavio, samo se navlace na pedalu, tako da nije potrebno nikakvo busenje ili budzenje oko pedala. Tj. sa zadnje strane alu-papucice su gumeni fiksatori, identican princip kacenja kao i obicna gumena navlaka, odnosno sve ti je Plug&Play (sem naravno odmorista za nogu koje se usrafljava sa 3 srafa).

PS: Psovao sam sebe sto sam "cackao mecku" i uopste skidao :lol: , trebalo mi je nekoliko minuta da vratim papucicu kvacila jer je povrsina kacenja pozadi dosta veca, guma je deblja i tvrdja, a prednji deo naravno nesavitljiv.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanje za ove papucice: da li je moguce nabaviti original ali samo jednu? Konkretno samo kvacilo. Ta mi je izlizana malo :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada stavis novu papucicu kvacila, bice ti izlizane ostale :lol: .

Salu na stranu, u OEM varijanti ne, idu sve zajedno, jedino je odmoriste poseban deo.

Serijski broj za Giuliettu ti je 50513503. Evo i u ePer, cena kod ovlascenih ce izgleda biti prava sitnica:

 

Untitled.thumb.png.9621f6432c1423198a70025df9d8c0eb.png Untitled1.thumb.png.63351d7ad49950b3afcf6c52989c3490.png

 

@ISV_01

Evo i slika kacenja sa zadnje strane:

s-l300.thumb.jpg.edc9cccc055a2ee261737b5ff5588b92.jpg images.thumb.jpg.e3c737d3387fe3aec33d9ecbe4b5198f.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam cene vrlo dobro, zato i pitam jel moz jedna :D  Nista, manje cu spustati pogled i to je to :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

 

Hvala imenjace, pretpostavio sam da je plug n drive varijanta, niko nece da se muci sa busenjem pedala.

 

Posto i sama OEM je meni preskupa (70-80E, no no) sada gledam ovu varijantu koja se uklapa (nasao sam i za manje pare) i dobro je sto su gumene delom da noga ne kliza, a kacenje je sraf varijanta sa stezacima (sto opet nije lose).

 

Narucicu kada se vratim sa odmora, da mi ne stignu pre no da dodjem, pa ostavljam utiske, jedino da nadjem bolje sa navlacenjem da mi je manja briga. Sto se odmorista tice, na aloju je definitivno isto odmoriste za Forda Focusa i 500L tako da mozda padne neki slican komplet pa podelim utiske, mere i koji je komplet kao i cena. 7decd0f496ddbdba0e6dd1bc20f236b4.jpgb7748ce958fac6e8d5159f204af2f6b6.jpgb98b60c6318e7f14662a9b87ff2e4925.jpg

 

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

@Ivan

(Nesto tag ne radi preko tapatalka)

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko da li ima negde da se pazari odmoriste za levu nogu za Punto Evo? Auto nije dosao sa tim, a izbegao bih rado habanje fabrickog poda. U obzir svakako dolazi i izrada, tj. ako neko zna nekog ko se bavi izradom tih stvarcica, bilo da su od gume ili aluminijuma/inoxa, bio bih zahvalan na pomoci. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=205]Ivan[/mention]
 
Hvala imenjace, pretpostavio sam da je plug n drive varijanta, niko nece da se muci sa busenjem pedala.
 
Posto i sama OEM je meni preskupa (70-80E, no no) sada gledam ovu varijantu koja se uklapa (nasao sam i za manje pare) i dobro je sto su gumene delom da noga ne kliza, a kacenje je sraf varijanta sa stezacima (sto opet nije lose).
 
Narucicu kada se vratim sa odmora, da mi ne stignu pre no da dodjem, pa ostavljam utiske, jedino da nadjem bolje sa navlacenjem da mi je manja briga. Sto se odmorista tice, na aloju je definitivno isto odmoriste za Forda Focusa i 500L tako da mozda padne neki slican komplet pa podelim utiske, mere i koji je komplet kao i cena. 7decd0f496ddbdba0e6dd1bc20f236b4.jpgb7748ce958fac6e8d5159f204af2f6b6.jpgb98b60c6318e7f14662a9b87ff2e4925.jpg
 
Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk
 
 
 
 @Ivan

(Nesto tag ne radi preko tapatalka)

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk


Juče baš čeprkao po kupujem prodajem i videh te papučice možda nisu iste ali oko 550din

Послато уз помоћ ТT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok, nisam ceprkao, ove su mi stigle al da namontiram nikako. Kvalitdt mi deluje dobar, guma je prava i ne kliza se sto je bitno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bit Aha, nisam video te. Obrati paznju kako ce 'lezati' zbog dimenzija na samu papucicu. Ove koje sam ja postavio imaju po dimenzijama dosta priblizan oblik.

Inace, sa kvacila i kocnice mozes skinuti gumu, gas nema nista pa je dimenzija ta koja jeste. I malo je nezgodno postaviti 3rd party papucicu gasa zbog hvataca sa donje- gornje desne strane (mislim na deo ispod papucice sa leve strane, dalje od poda) zbog neobicnog oblika pozadi i malo mesta. 

 

Ofc ovo sam pisao u slucaju novog Bravo-a. 

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na uputstvu, ali to meni ne treba, meni treba samo nova guma za kvačilo ova je ok ali ponekad mi noga spadne u ovim zimskim danima, i našao sam je ima da se kupi, 200din, a ovo čisto ako nekom treba, da zna da ima i ovde, da ne čeka 30-60dana.

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas gumene u AP sportu, mislim da i od Stila odgovaraju. Gde ih uzimas, meni je AP Sport daleko :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ап спорт, шаљу па испадне дупло , а из Кине стигне за ту цену, то ми још није јасно , али разумећу и то једног дана

 

Послато уз помоћ ТT

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Non EOM Fiat Bravo Pedale - sa free shipingom. Ne izgledaju lose, ali OEM ili njima slicne su oko 100Eur bez carine. Istina brutalno izgledaju ali....zao mi bacati toliko para kada mogu i felne uzeti jos malo :D 

@Urra Mmm, vidi po nekim auto otpadima ili premeri dimenzije i oblik pa možda odgovara merama koje sam i ja postavio. Ako su iole približne, možeš naći na Aliexpressu ili neko može i da ti napravi..

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ISV_01 said:

Non EOM Fiat Bravo Pedale - sa free shipingom. Ne izgledaju lose, ali OEM ili njima slicne su oko 100Eur bez carine. Istina brutalno izgledaju ali....zao mi bacati toliko para kada mogu i felne uzeti jos malo :D 

@Urra Mmm, vidi po nekim auto otpadima ili premeri dimenzije i oblik pa možda odgovara merama koje sam i ja postavio. Ako su iole približne, možeš naći na Aliexpressu ili neko može i da ti napravi..

Fala, hocu. :)

Nasao sam na ebay ovo, sta mislite, da li je vredno 30ak evra? 

https://m.ebay.ie/itm/POGGIAPIEDE-FIAT-GRANDE-PUNTO-EVO-ABARTH-MULTIAIR-ACTIVE-DYNAMIC-FRESH-ESTIVA/143100595818?hash=item215175ce6a:g:SCwAAMXQjq5Q9naB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni lepo izgleda baš. Obrati pažnju na region i shipping da ne bude "a video sam jeftino, al samo piše GB" :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neku godinu sam u AP sportu pazario gumu za papučicu kvačila, ne mere se namestit. Krš. Doneo mi drugar sa otpada, namestio, nije mrdnula od tada. Čisto ako nekome znači.

Sent from my 3310 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...