Jump to content
FAS Goran
Mr.Rumble

Alfa Romeo 156 sw 1.9JTDm 16v

Recommended Posts

To nista nevalja... :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista specijalno nije radjeno. Zamijenjeno ulje, ociscen egr. Kupljene canbus diode i to je to:)
Bice uskoro jos po nesto
 
cxcv9992.jpg
 
cxcv9993.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate i sami da je bass dosta los kad su fabricki zvucnici, tako da sam bass potpuno utisao na njima i ubacio sam aktivnu bazuku JBL BTX250
 
cxcv9996.jpg
 
Ako ima neko da zeli da radi nesto slicno, ispisacu kako sam ja radio..vjerovatno je vec pisano dosta o tome ali nije zgorega jos jedno iskustvo dodati smiley.gif
Kupljen je kabal debeo 8mm(2 x po 4mm kabla, spojeni) i on je koristen da se povede + direktno sa akumulatora do gepeka
 
cxcv9997.jpg
 
Imao sam dosta muke dok sam prosao do motornog prostora..cak sam isao da vidim jednu havarisanu i rastavljenu..kuda mogu proci..po mom misljenju, najlakse je proci kroz jednu manju rupu, do koje se dolazi tako sto se skinu brisaci i plastika ona crna koja je ispod brisaca..rupa je u tom gornjem cosku..pricam o vozacevoj strani..

Zatim kabal ide ispod unutrasnjih pragova..moj je savjet da se vrlo strpljivo i polako micu pragovi, jer se zabice lako lome..Nastavio sam ispod plastike centralnog stuba i zadnjeg praga..za skidanje njega podici sjedalo zadnjeg sica..svi koji rade, trebali bi obratiti paznju na jedan mali plasticni klin, koji se nalazi zaboden u sjediste ali u gornji dio..specificno je malo zavucen taj klin, pa kad vam se ucini da ste otkacili prag od zabica i krenete da ga maknete, on ce da zateze..i vrlooo lako puca ta plastika!
 
cxcv9998.jpg  cxcv9999.jpg
 
Ispod naslanjaca zadnjeg sica sam prosao kablom..

Iiii eto ga u gepek:)
 
cxcv10000.jpg
 
Vidite na slikama da je kabal ostao potpuno skriven...provucen po lijevoj strani:)

E sad, na drugu stranu je prosao kabal sa cincevima i pobudom..
On je bio mnogo laksi dio posla...odsrafi se ona plastika ispod one suvozaceve police koja se otvara..kad se ona skine, kabal je vrlo lako provuci do cd plejera...do gepeka je stigao na istu foru kao i ovaj od napajanja..smiley.gif

Evo sad slika kako izgleda fabricki Blaupunktov CD uredjaj u mojoj 156ici :)
 
cxcv10001.jpg
 
A evo i cinceva koji su stigli do njega:
 
cxcv10002.jpg
 
Ono sto je bitno da se takodje zna jeste da se cincevi ne mogu direktno prikaciti na ovaj fabricki plejer..zato sam ja kupio adapter..proizvodjac je SAL..nije neki kvalitet, ali ce posluziti za sad
 
cxcv10003.jpg
 
Pobudu sam povukao sa pozicionih svijetala..jer ni nju cd plejer nema..

Utisao bass na -6, bazuka na manje od pola radi..lupanja vise nego dovoljno..za sad, fabricki zvucnici dobro trpe visoke tonovo...vrlo vjerovatno da nece moci jos dugo ali se trudim da ih pazim sto vise mogu smiley.gif
Sto se mase tice, usrafljen je kabal sa sarafom na zadnjem sjedistu smiley.gif

I evo kranjeg rezultata:
 
cxcv10004.jpg
 
Da ovo nije uspjelo, bazuka je imala mjesto u kuci cheesy.gif cheesy.gif cheesy.gif
 
cxcv10005.jpg
 
Toliko od mene za sad...udavih s pricom ali nadam se da ce nekome koristitiii..uskoro me eto opet..sprema se jos nekih stvarii za Alfu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno...i ja nesto slicno hocu da stavim kod mene u auto,ali me muci to kako da povezem cinceve na fabricki plejer iz stila...znaci postoje adampteri za tako nesto. I ja bi samo bas,a na plejeru da se smanji skroz i to fercera kao pravo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja pojma nemam koje su joj dimenzije..ali je prilicno velika..bas zauzme dosta u gepeku

A sumnjam da na stilovom fabrickom plejeru ima izlaz za cinceve tako da mislim da mozes sa ovim adapterom to da rijesis..

I ja sam upravo smanjio potpuno bass na zvucnike u autu a i bazuka je na manje od pola pojacana..i odlicno gruva :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam prilicno zauzet oko skupa u Pg pa i nisam ovdje odavno nista pisao. Dakle..manje vise sve standardno. Alfica sluzi super, doduse ima par sitnica da se odradi sada ali je okej. Bitan update je remapiranje. Dodato je 40ks i osjeta je razlika. Mada ide polako kvacilo..lamela je pocela da lize po malo ali dobro. I evo slicica malo:)

cxcv9978.jpg  cxcv9979.jpg
 
cxcv9980.jpg

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav kolege..bas me dugo tu nije bilo mada se nije ni radilo nesto previse bitno. Alfa sluzi odlicno. Evo zadnje o cemu sam pisao je cip i to kvacilo koje je bilo lose a danas je konacno i zamijenjeno. U kopletu korpa, lamela i druk lezaj. Zamajac dobar i bez potrebe za zamjenom. Promijeno i gornje i donje crijevo od vazduha, jer su oba popucala u medjuvremenu a imam problem sa alternatorom trenutno ali ce i to biti uskoro rijeseno.. :)

I reed je koju sliku okaciti :)

cxcv9981.jpg  cxcv9982.jpg
 
cxcv9983.jpg  cxcv9984.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...