Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Dusan

Fiat Panda 1.3 mjtd Climbing aka Traktorče

Recommended Posts

E neka ide u.... i odakle pada taj grad uopšte, preprošle godine je dedin auto očukao i to baš kvalitetno, a on ga ima od '91 i nikad nije prenoćio van garaže, ali se tad zatekao van grada u pogrešno vreme.. Ima neki lik u Kg-u koji to ispravlja vakuumom, kažu da 90% može da se ispravi, ali i da je skup..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo juce je bio suvi grad kako matori kazu, tj grad bez kise. Ja sam video da se natmurilo i da ce da bude oluja, ali nisam ocekivao ovakav grad. Kada je poceo da pada, ja sam prvo mislio da je neko poceo da gadja kamenjem kucu i dok sam dosao sebi, pocelo je ludacki da pada, tako da sam samo mogao da gledam i da placem... Komsiju je udario u glavu, i on je samo seo na sred dvorista. U jednom trenutku je palo par ledenih lopti precnika 10-15 cm, ali hvala Bogu nisu napravili nikakvu stetu. Jutros sam pricao sa tastom i on zna nekog lika koji to radi, pa cemo da vidimo koliko kosta i kada cemo da odradimo. Dodje mi da kukam na sav glas svaki put kada vidim kola...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pridruzujem se cestitkama na kupovini, pravi potez. Da mi nije problem velicina i  ja bih ga sigurno uzeo!!!

 

Pa znas sta,kada vidim da 500 l trosi 4 litra,Stilo 3.2,a Panda bije 5.5,onda mi dodje malo mnogo.:-) Salim se malo,da sam hteo da se zezam sa plinom,uzeo bih benzinca.

 

:lol: :lol: :lol: Tek sad videh ovo!!! Pazi kad 5 minuta ne mogu prestati aa smejanjem :D :D :D ... Stilo 3.2l ...  :lol: :lol:  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znas sta,kada vidim da 500 l trosi 4 litra,Stilo 3.2,a Panda bije 5.5,onda mi dodje malo mnogo.:-) Salim se malo,da sam hteo da se zezam sa plinom,uzeo bih benzinca.

 

:lol: :lol: :lol: Tek sad videh ovo!!! Pazi kad 5 minuta ne mogu prestati aa smejanjem :D :D :D ... Stilo 3.2l ...  :lol: :lol:  :lol:

 

 

nisi u toku, to je onaj dejicin 1.9jtd od 80ks, onaj što je vozio dekica sa vibratorima  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno nisam u toku... citam nekoliko puta i ne verujem sta citam :D

A znam da ima stilista koji pokusavaju da proteraju neke price o suludo malim potrosnjama koje niko nije video ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo stručne potrošnje, Quattroruote  http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=52601&page=5

 

Nova Fiat Panda 4x4 1.3 MJT S&S 75 KS pri 4000 o/min 190 Nm, V brzina
max 156,8 km/h pri 4050 o/min V
130 km/h V pri 3350 o/min
potrošnja
90 km/h...........................4,7 l
100 km/h..........................5,4 l
130 km/h........................7,87 l
140 km/h........................8,92 l
grad...............................5,58 l
otvoreno........................5,65 l
autoput..........................7,75 l
0-100 km/h....................14,5 s
elastičnost V
70-90 km/h....................6,4 s
70-100 km/h..................9,8 s
70-120 km/h................18,9 s
70-130 km/h................25,6 s
100-0 km/h..................45,3 m
H-161 cm
masa 1325 kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema poslednjoj racunici, cisto gradska voznja, sa gomilom kratkih realcija i ogromnom guzvom je oko 6.5-7 litara. Pande kao sto su moja imaju 69 KS, dok su ove nove sa 75. Cini mi se da su poslednje verzije dolazile sa motorom od 75 KS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretece me, bas sam hteo da postavim ovaj poslednji klip. Dan kada sam krenuo za Svajcarsku sam pogledao isti klip posle kog nije bilo dileme koji je iduci auto za lepsu polovinu. Odmah sam joj rekao da zaboravi opel kosacice (korsa), plasticne francuze i ostale gluposti, i da joj je panda iduci auto bez ikakvog daljeg raspravljanja.... :D :D

 

Ovi nisu normalni....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas smo bili malo u prirodi, tacnije na obliznjem brdu, gde smo uspeli da izadjemo samo Fergusonce u pozadini i moje Traktorce.... :unworthy: :unworthy: :unworthy:

 

IMG_20140501_193823.jpg

IMG_20140501_193704.jpg

IMG_20140501_193716.jpg

IMG_20140501_193809.jpg

IMG_20140501_193733.jpg

IMG_20140501_193749.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna pandica...

Kako si sad zadovoljan sa potrosnjom? Zadovoljava li tvoje potrebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sale Fiat Stilo

 

Sto se tic potrosnje, ona se krece od 5.5 litara pa navise, ispod toga ne moze, jer kada se uzmu u obzir tezina, visina, i konstantan pogon to i nije mnogo. Jedino sto mene nervira jeste penos, koji je po mom misljenju mogao da bude bolje resen. Za ono zasta je uzeta, kao drugi auto (za zimu, povremeni teren, i kao auto za zenu), apsolutno zadovoljava sve potrebe i prezadovoljni smo sa njom(pu pu da je ne ureknem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji ti je rezim voznje sa tom potrosnjom? Pretpostavljam da je velikom vecinom gradska? Koliko ti je bila vangradska poyrosnja pri 80-tak km/h... po meni ne bi trebala da je vise od 4,5 litre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro,sve kas se sabere i oduzme,to je to. Inace,sam auto je prelep a i jako funkcionalan. Da te dugo,dugo sluzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ata

 

To je potrosnja bas u tom rezimu koji ti opisujes, otvoren put sa brzinama oko 80-100 (po bordu pokazuje 4.8, ali bord laze za tacno 0.7l). U gradu se vrti oko 7,5 litara, ali to je ona voznja kreni stani.

 

@sale

 

Hvala, hvala... :thumbsup:  :thumbsup:  :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodje i prva zima sa snegom. Gde sam se sinoc mucio sa Alfom i gde nisam uspeo da izadjem, malopre sam sa Pandom izasao bez problema. Lik ispred mene je pokusao 4 pita sa Puntom i nije imalo sanse (zadje 5m u ulicu i stane) dok je Panda izasla kao od sale (kao da uopste i nema snega). Lik sa Puntom nije mogao da veruje. Inace je Panda okrenuta na dole iz razloga sto od malih nogu imam obicaj da izadjem do kraja uice uradim polukruzno i vratim se do kuce koja se nalazi na sredini ulice. Slike su malo losijeg kvaliteta, jer je slikano sa krs telefonom....

 

008.jpg

009.jpg

010.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krije se po snegu.... :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...