Jump to content
FAS Goran
vladoe36

Nuova Croma 1.9 MJet - vibracije na određenoj brzini

Recommended Posts

2 hours ago, Ogy said:

Pozovi wint i pitaj.

Ili kod Gorana(Fiat) ugradi tu Ricambi,ali samo sa garancijom. Da on lično garantuje.

Imali smo problema sa jednom serijom poluosovina za Cromu ali samo za automatik verziju. Sa verzijom za manuelni menjač nismo imali problema ali garancija je kod nas uvek dve godine...Naravno da se pravilno podmazu pri ugradnji i kontrolišu manzetne povremeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,da se uključim i osvezim temu..posedujem Croma 1.9 88kw 2006 god,postojalo je blago treskanje pod nogama(ne u volanu),gume jesu bile sa dobrom sarom ali stare 11 godina...zamenio gume sa novim tigar za sve sezone,balansirane i odradjeno centriranje trapa...dobio sam samo da ne vuče u stranu ali vibracije ostale plus dobio i huk kao kad guma ima jajrepa se čuje pri okretanju-narocito kada motam pri skretanju..Juce zamenio levi i desni krst i šolju(zeta erra-italijanske-8400+11300 din),auto nema ni najmanju vibraciju...jako mali huk je ostao ali pretpostavljam da je do guma-provericu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek a sto si menjao obe? Leva je kraca jel tako? Ja koliko skapirah obicno je problem sa duzom tj desnom gledajuci iz kabine...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da... To je to... Pretpostavio sam... 100 žena 200 sisa, 100 majstora 100 dijagnoza...

 

PS ovako telefonom, preko neta ima li neke garancije na kupljeni deo ili nema?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno,nisam ni pitao..delovi su stigli brzom postom,nema nikakav papir rekli su kada smo se čuli da će poslati redovnom postom...na sajtu čini mi se piše da ima garanciju 2 god...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle zamene krstova i šolja,bez tresenja na trapu...ali,posle centriranja prednjeg dela,čuje se verovatno prednji levi ležaj tocka...blagi huk u ritmu okretanja tocka..naročito pri motanju udesno...tražim ležaj bez glavcine ako je moguće naći...ako uopšte može posebno da se nadje...gde god sam gledao,u celom je sklopu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po iskustvima članova sa foruma, kada je ležaj u pitanju, bolje pronaći original polovan sa otpada...mnogo duže traje od bilo kog zamenskog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Menjao sam do sada 4 lezaja, 3 napred. 1 pozadi na Stilu i Bravu i kupovao sam nove. 

Polovno nikad ne bih stavio, bar ne tako nesto sto je mozda pri kraju kao i taj na autu.. 

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja nisam pobornik polovnih delova i stvari, samo kažem da su pojedinci pribegavali istom kao dobrom rešenju. Svakako bi gledao novo i najbolje pa šta košta da košta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drage kolege, Fiat Nuova Croma 1.9 MJet 150, nakon 2100 obrataj osete se vibracije u autu, kao da auto ne moze snagu da prenese, da li neko moze da pomogne u vezi cega ti bilo, da li su poluosovine, menjac ili nesto drugo ? Auto ide sve normalno kao metak, EGR ciscen, nadam se da ce neko moci da pomogne ili je imao ovakav slican problem. Hvala unapred 

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno / formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav forumaši,evo me ponovo sa starom boljkom,poluosovine izdržale 2 godine...opet treskanje pri ubrzanju na oko 70 u četvrtoj brzini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm... Meni se desi jedino pri ubrzanju u 2 brzini jedno par sec i to je to...

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...