Jump to content
FAS Goran
vladoe36

Nuova Croma 1.9 MJet - vibracije na određenoj brzini

Recommended Posts

Ja sam rešio dugogodišnji problem vibracija tako što sam promenio kompletne poluosovine. Montirao sam osovine sa Vektre C, M32 menjač i auto kao nov. Neverovatan osećaj u vožnji!!!

 

zza4406.jpgzza4407.jpgzza4408.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obe osovine 200€

Ugradnja 3000 din.

 

Ali do ovoga mnogo.

1. Polovne osovine od fiata 200€,pa ne valja.

2. Nove osovine i zglobovi do točka (ricambi zemu 300€), opet trese...

I na kraju Opel osovine. Obavezno M32 menjač i uzeti aluminijumski nosač desne. Croma ima 3 rupe i za ovaj nosač,malo bliže menjaču,ali je ukupna dužina osovine ista.

Sada se konačno vozim kao čovek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izašlo te nažalost dosta. Jel si pre m32 imao c530?

I koliko si menjač platio?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osovine moraju da budu od Vektre C sa M32 menjačem.

Taj menjač je i na Cromi,samo nema oznaku na sebi.

 

Izašlo me mnogo zato što sam rešavao problem standardno,sa fiat delovima. U početku nisam znao da je auto u principu isti kao Opel,razlikuju se samo nosači motora i još neke sitnice.

Ovo sigurno rešava problem. Ja sam prezadovoljan kako se lepo ponaša u vožnji. Auto je čipovan,a ne osećaju se ni najmanje vibracije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

Interesuje me da li neko ima iskustva sa vibracijama volana na malim brzinama? Naime, primetio sam kada vozim sporije (do 50kmh)da mi volan vibrira. Ta vibracija nije jaka, ne vidi se na obrucu volana ili da kola tresu ali je ja osetim kada drzim volan.Kao da ima lufta negde u upravljackom sistemu. Da napomenem da prilikom okretanja volana nema lufta, ne primecujem da je tu neki problem.Ne znam kako da objasnim, amplituda i frekvencija tih vibracija je mala ali konstantna pri malim brzinama. Preko 50-60 se gube. Mislio sam da prvo probam balansiranje i rotaciju tockova pa tek ako ne pomogne da odem kod trapadzije?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Siciliano

 

Pogledaj sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo. :thumbup: 

Ali, ja bih pre ulaska u priču oko poluosovina i ostalog ipak krenuo od mnogo jeftinijeg rešenja, tj. vidi kakvo je stanje sa balansom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se javim sa informacijom oko resenja problema: krive gume. Naime, prednje letnje Kumho Ectsa HM, DOT 0813, naizgled odlicne....treca sezona i gotove😕. U medjuvremenu balansirao i pregledao trap, sve OK. Onda mi drugi vulkanizer podigao kola na dizalicu, ubacio u brzinu i pustio da se vrte tockovi u vazduhu. I stvarno gume nekako krive...Sada sa zimskim Lassa sve super, Croma ide kao po pamuku...trap se ne cuje, upija neravnine, ne trese...Kumho ove sezone stvarno bile nekako plasticne, sve sam osecao na volanu, i najmanju rupu i neravninu na putu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

......................dugujem izvinjenje i obaveštenje kako sam rešio problem trešenja prednjeg trapa (...tek, jula meseca 2017.).

Možda nekom pomogne. 

Zamenio sam triploidni krst (3200 din + 1000 din ruke). Vozio sam preko 900 km bez pomenutih problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je to samo kratkotrajno resenje i da ces ubrzo opet imati vibracije.. Ja sam na bravu menjao krst i posle 4,5 hiljada sam morao poluosovinu desnu jer nema druge kada dodje do toga.. Isti problem je i na stilu bio .

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde se moze resiti taj problem sa poluosovinom? I meni trese na toj brzini. Doduse jos uvek malo, ali bolje spreciti nego leciti. Moja je od 120 ks. Koji se servis ozbiljnije bavio sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam odakle si? Servis Kecman u saobraćajnoj školi u Zemunu. Majstor Petar 060 3164610

Reci mu da te poslao Ogi i da proveri koja strana trese. Može i leva da bude problem.(kod mene su bile obe)

On može da nabavi celu novu poluosovinu SKF,italijansku,mislim da je pre dve godine bila oko 200€

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš i u servisu Goran na Altini da rešiš problem poluosovine. Samo kod njega moraš pre bilo kakvih radova da se dogovoriš da ti čvrsto garantuju za delove. Oni prodaju i ugrađuju neke ZetaEre osovine. Jeftine su ali se dešava da budu škart,pa auto opet trese...

Samo pismena garancija ili ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je neko mozda remontovao poluosovinu? U celoj Srbiji samo ima u auto ricambiju za Fiat cromu. A, nju nesto ne hvale. Kaze da je neki lik i Pozarevca remontovao te poluosovine, cak i za cromu.

I jos.jedno pitanje? Gde mogu da se kupe te poluosovine od vectre c sa M32 menjacem. Koja.prodavnica ih drzi i koji je motor od vectre kompatibilan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam cuo da je neko remontovao poluosovinu , generalno, a cuo bi verovatno da moze :D

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da se nabavi nova SKF 

Košta 200€ 

Mislim da serviseri nabavljaju preko Wagena

 

Od Vektre C pasuje,samo da je Vektra serija sa menjačem M32. Ja sam ih stavio obe i auto kao nov. Uzmi na Opel otpadu,traju 100 godina. Ali za desnu uzmi i onaj nosač što se šrafi na most. Croma ima rupe i za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nabavljaju. Samo ne znam ni jednog servisera koji to radi. Bio sam u servisu Kecman. Oni mi rekose da probam sam naci. Ako neko zna neki servis koji radi sa Wagenom neka javi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.wint.rs/o-nama

Pokušaj da ih kontaktiraš i pitaš koji servis radi sa njima. Čuo sam da imaju i neke GSP , kinezi,ali kao dobri... 

Jedino za šta mogu da garantujem da rešava problem su polovne osovine od Vektre ili nove za Cromu SKF

Edited by Ogy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobih neku zenu i kaze mi servis, oni nemaju pojma. Niko nije cuo za te SKF. Bas se namucih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi ovo i uživaj.

Ima dosta otpada za Opel. Maksimalno 100€ za komad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas li gde mogu naci novu SKF poluosovinu? Ne znam sta cu dobiti sa polovnom sa opel vectre kada ne poznajem dobro njihove otpade. Bojim se da mi ne uvale nesto, pa opet jovo nanovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozovi wint i pitaj.

Ili kod Gorana(Fiat) ugradi tu Ricambi,ali samo sa garancijom. Da on lično garantuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...