Jump to content
FAS Goran
vladoe36

Nuova Croma 1.9 MJet - vibracije na određenoj brzini

Recommended Posts

On 8/19/2013 at 3:14 PM, kolega.jankovic said:

A da odes na dijagnostiku dok je auto vruc?

Inace, ni ja ne bih osetio da se ista trese posle svracanja u kafanicu...

 

:unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

MAJSTORI CEKAM OZBILJAN ODGOVOR !!!!!!!!!

I zasto ti sad vices??? Niko nije placen da sedi na forumu i ceka necija pitanja.

Ako ima neko ko zna, ili je imao i resio slicnu situaciju, sigurno ce se javiti i reci. Ako nema, na tebi je da kad otkrijes i resis taj problem, to i podelis sa nama da ostane zabelezeno za nove fiatove narastaje.

A ako ti je zasmetala sala, ja se duboko izvinjavam, evo ako treba da obecam da se sa vama sinolan vise necu saliti...

Opusti se :)

Inace gusar ti je ozbiljno rekao za gume i srafove.

Ja sam ti rekao za dijagnostiku.

Nesa ti je dao srodne teme jer i tako mozes naci resenje.

I da te podsetim da si se registrovao na forum pre 5-6 dana pa bi bilo lepo da nam se predstavis prvo, potom predstavis i auto, procitas teme o druzenju - sport, nedeljni skupovi, veliki skupovi (bice jesenji za 30dana).... Ukljucis se u klub kao drug i prijatelj, jer flcs nije skup ljubitelja Fiata - Flcs je zajednica ;) jos malo pa pleme ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takoreći sekta :p

 

Šalu na stranu, ubeljivo je najdruželjubiviji forum od svih na kojima sam ja bio član. Ali opet broj majstora na forumu je ovde možda najviše 10%. Ostalo su ljudi koji su došli da razmene iskustva, povremeno diskutuju o nekom problemu i lepo se druže. Tako da verujem da će se drugar sinolan lepo uklopiti. A i bez ljutnje, mora čovek da se našali kada napišeš da prestane da se trese auto posle odlaska u kafanu  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima puno simptoma medjutim smem da potpisem da je poluosovina kao sto je bio problem kod mene,ja sam menjao i krstove poluosovina i prenosni lezaj na poluosovini pa cak i plivajuci zamajac i na kraju ipak poluosovina.Da li ti tresenje nastavlja i u leru ili kada raskvacis na toj brzini? Ako kad pocne da trese stisnes kvacilo on prestane da trese,poluosovina potpisujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar kod mene, Croma 150ks, ljuljala se na 60~70 pod gasom(volan potpuno miran, samo se auto zaljulja). Danas u servisu sve rasturili, bio potpuno suv krst, flansna... tako nešto rekose, sve očistili proverili odstupanja sa novim delom sve je bilo ok, podmazali i teraj 1500 RSD. Vozio sam i neverovatno ali auto je sad potpuno miran. U servisu su odmah posumljali u osovinu, ali ako se na vreme reaguje i ako nije doslo do oštećenja ciscenje i podmazivanje moze da bude resenje. PS: ljuljanje je pocelo pre par dana, prosao sam kroz neku veliku vodu ispod podvožnjaka pre 10tak dana, mozda je to bio uzrok.

Edited by ICECUBE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam isti problem. Prvo se treso između 50km/h i 70km/h , da bi posle počeo i na većim brzanama. Ponekad imam utisak kao da je guma bušna, volan ne trese ali kao da ima vibracije. Isto tako sam primetio da se ne dešava kada je ladan već kada se auto  zagreje. Juče odem kod dobrog vulkanizera,felne nisu krive izbalansirao prednje i imam utisak kao da manje trese. Ustvari manje trese ali imam i dalje taj osećaj kao da je guma bušna.  Jutros krenem na posao i obradujem se ne trese. Dodajem brzinu ne trese, izađem na pravac auto se ugrejao i opet poče. Gume su mi zimske lošije,menjao sam stabilizatore i kraj letve volana i radio reglažu pre par meseci. Ali sam popeo auto na bankinu pre dva meseca a pre neki dan me je malo uvatio led i udario istim točkom (prednji desni) u bankinu

Edited by Ivan_KV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potpuno isti problem, ovo je kao epidemija, na 60-70 trese, ali  samo pod gasom, kad se pusti gas prestane da trese. I to samo kad se ugreje.

Edited by barcode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja  još nisam stigao kod majstora da odem, mislim majstor je provozao auto video o čemu se radi i reko mi da vozim dok ne napravi vreme da me primi. Ja ga vozim svo vreme tako,ponekad se trese a ponekad ne. Majstor kaže da su gume najverovatnije a vulkanizer tvrdi da to nema veze sa gumama.Nije ni držač motora. Felne nisu krive i izbalnisran je kako treba. I ja čekam razrešenje misterije 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene nije pomoglo podmazivanje, opet sve isto. Nema teorije da je od guma ili felni, jer zasto bi se onda tresenje pojavljivalo tek posle nekoliko kilometara, i zasto bi prestalo cim se otpusti gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I da nastavim, definitivno je do poluosovine, eno pun je engleski forum primera, i izgleda da su pronasli povoljnije resenje, uzme se poluosovina od vektre C, jeste da nije ista, ali postoje rupe i za nju i za ovu original Crominu. Ne razumem se bas, ali ljudi zvuce bas ubedljivo i diskusija se nastavlja iskustvima ljudi koji su uspesno stavili vektrinu poluosovinu i resili problem.

 

http://www.fiatforum.com/croma-ii/343855-croma-driveshafts-3.html

 

A evo i konkretnog dela:

http://www.ebay.ie/itm/291095240895?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.ie%2Fsch%2Fi.html%3F_sacat%3D0%26_from%3DR40%26_nkw%3D291095240895%26_rdc%3D1&clk_rvr_id=777229693001&rmvSB=true

Edited by barcode

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam se vozio u nekoj multipla ima sličan problem samo što njemu trese zadnji trap. Pri malim obrtajima trese a pri većim ne, ne trese mu se volan al pozadi igra ko lud. E on nije primetio zagrejavanje i ladno. Čovek tvrdi da mu je guma kriva,ali nema vremena da je zameni (taxi divljak). Ja npr. pre neki dan kada sam išao na posao nisam osetio uopšte da se trese, ali već sutradan je tresao. Sada mi se desio neki drugi problem koji mi je bitniji od ovog ( uključila mi se lampica obaveštenja check brake pad) moram da menjam prednje pločice, pa sam ovaj stavio po strani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar kod mene, Croma 150ks, ljuljala se na 60~70 pod gasom(volan potpuno miran, samo se auto zaljulja). Danas u servisu sve rasturili, bio potpuno suv krst, flansna... tako nešto rekose, sve očistili proverili odstupanja sa novim delom sve je bilo ok, podmazali i teraj 1500 RSD. Vozio sam i neverovatno ali auto je sad potpuno miran. U servisu su odmah posumljali u osovinu, ali ako se na vreme reaguje i ako nije doslo do oštećenja ciscenje i podmazivanje moze da bude resenje. PS: ljuljanje je pocelo pre par dana, prosao sam kroz neku veliku vodu ispod podvožnjaka pre 10tak dana, mozda je to bio uzrok.

Evo da potvrdim izjavu ICECUBE-a. Ovo je cest problem kod Crome 150. Osusi se flansna i nema podmazivanje, potom sledi karakteristican problem ljuljanje na 70kmh a pritom volan miran. Resenje je jednostavno skidanje poluosovine, ciscenje i podmazivanje flansne i to je to. Inace, zabluda je da se to desava na desnoj poluosovini. Moze da bude i leva i desna. Kod mene su bile obe. Cena 1500 dinara po poluosovini. Cela akcija je trajala sat i po vremena.

E sad jedna napomena. Cim pocnete da osecate ljuljanje na 70 u sto kracem roku idite na ovu intervenciju. Ukoliko predugo odlazete, struganje suve flansne ce da nagrize cementaciju a ako se to desi onda joj vise nema spasa nego mora da se kupuje nova/polovna. Ako me secanje ne vara polovna poluosovina je bila oko 200-250 evra.

 

Ja sam ovo radio u VB autu na Ledinama po ICECUBE-ovoj preporuci i od mene isto topla preporuka za servis. Ako smeta reklama neka admini obrisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da se i ja nadovežem na post iznad. Ja sam rešio problem kao što francuz69 navodi. Sˇtim što sam ja auto terao oko četiri meseca tako,sada ne trese,možda malo osetim ja dok drugi ne osećaju,mada su mi i gume strašno loše pa dosta i lupa sada. Tako da osećaj vibracija sada i nije tako realan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bezveze, znaci da je tebi vec otisla cementacija i da se oglodao zglob. Tome je jedina pomoc zamena poluosovine. Jbg. U svakom slucaju, savet za podmazivanje je za one kojima pocinje da se desava vibracija a ne za one kojima se to desava vec dugo.

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se javim i da kažem da nisam rešio vibraciju na određenoj brzini. Meni sad vrlo malo vibrira samo između 70-75 km/h pri ubrzanju. Zamenjen krst leve poluosovine i stavljene druge gume, urađeno podmazivanje ali i dalje postoje vibracije. Majstor sada kaže da jeste poluosovina,ali i da je krst pojeo malo šolju i da to može da pravi ove vrlo male vibracije. Da li na cromi može posebno da se kupi šolja i da li može polovna da se nađe, i da li je moguća reparacija šolje i krsta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da posebno moze da se kupi samo krst ili komplet krst i solja.

Reparacija se radi kako znam samo za solju, a krst kupis nov. U NS-u to rade u Cubi-ju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebno je da se zameni nov  zglob do menjaca jer je ktst napravio udubljenja u solji ili flansni .Imate da kupite u prodavnicama ili mozete da potrazite preko interneta.


Da napomenem jos da je cena za levu stranu  oko 10000,00 dinara a za desnu oko 12000.00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrebno je da se zameni nov  zglob do menjaca jer je ktst napravio udubljenja u solji ili flansni .Imate da kupite u prodavnicama ili mozete da potrazite preko interneta.

Da napomenem jos da je cena za levu stranu  oko 10000,00 dinara a za desnu oko 12000.00

 

Koji zglob? Misliš na kompletnu poluosovinu? Na cromi ide sve iz jednog dela?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da konstatujem da je meni volsebno prestalo tresenje posle drugog podmazivanja (u drugom servisu), mada mozda je i zbog vise spoljne temperature, jer mi se cini da su se vibracije inace smanjile cim je otoplilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su bile sledece pojave

Prva ispoljena ljuljanjem - reseno je tako sto je posten vulkanizer uvalio sve cetiri krive felne. Ispravio ih i sad nema problema.

Drugi ispoljen nekim zvukom vibracije oko 2k obrtaja - reseno par puta pritisnuo sakom nebo u vise tacaka i tresenje nestalo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...