Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Street View - Google snima srpske ulice

Recommended Posts

100108-google.jpg
 
Specijalna Guglova vozila sa kamerama, koja snimaju ulice i znamenitosti, uskoro stižu i u Srbiju. Formalni zahtev za realizaciju projekta Street View u Srbiji Google je već podneo Rodoljubu Šabiću, povereniku za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti.
- Moramo pažljivo da proučimo projekat. Nemam ništa protiv toga jer ne želim da Srbija zaostaje u odnosu na druge evropske zemlje kada su u pitanju informacione i komunikacione tehnologije, ali ćemo insistirati na poštovanju standarda koji važe u zemljama EU i na zaštiti privatnosti građana - izjavio je Šabić. On nije mogao da precizira kada će početi snimanje Srbije, ali je istakao i da to neće biti moguće pre dobijanja saglasnosti.
 
Na pitanje da li će specijalna vozila krstariti celom Srbijom, Šabić je rekao da pretpostavlja da će verovatno krenuti od većih gradova, najpre Beograda.
Google je do sada snimio oko 50 država uključujući i naše komšije Hrvatsku i Mađarsku, a u toku je snimanje Slovenije. Ova snimanja traju oko tri meseca, a aplikacija Street View će moći da se koristi šest meseci kasnije. Pored specijalnih automobila opremljenih kamerama koje snimaju svih 360 stepeni, Google za snimanje ulica koristi tricikle i trolejbuse, a za terene koji su nepristupačni automobile i motorne sanke.
 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Snima Google srpske ulice, ali snima i sada već čuvenu Top Gear stazu. Ali...

Bilo bi malo bezveze da stazu gledamo pustu, kao da je to...tek tamo neki asfalt. Zato je u danu kada je Google vozilo bilo na stazi došao i Stig sa Mercedesom SLS AMG Black...i:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad videh ovo, Juče čitah o onom HAARP-u na ARCS, da ima neka antena maskirana u drvo u Rakovici  :vava:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skontao sam da nije HAARP, jer on ustvari izgleda ovako nekako

 

haarpArray.jpg

 

mada na klipu pomenuše da ova antena nema veze sa tim vojnim kompleksom, i da se on vidi odatle gde je antena... Sad nisam upućen, juče sam jedno 5min pročitao nešto o tome i pogledao ovaj klip i to je to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoše da je od danas proradio Google Street View za Novi Sad, Beograd, Niš...i, evo mog Stila @ Google :D

 

street.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos Ivanovog Stila da uslika neko ... :D

Inace bas se vidi da si srbenda ... od milion ulica i mesta koja mozes da vidis, ti gledas svoju ulicu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Stilo 90 % normalnog radnog vremena zaposlenih provede na parkingu (na posao ne idem kolima) oni nađu da prođu ulicom kada sam bio slobodan i odlepršao negde.  :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde nadjoste vi ovo,ja ne mogu da pronadjem uopste ove slike,snimke sta god da su...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...