Jump to content
FAS Goran
m.deki

Fiat 500L 1.4 - ugradnja gasa

Recommended Posts

za 900e sigurno, za 500-600 tu se smanjuje km....

meni iovako trosi 8.5-9.5 benzina a lpg sigurno 10-11lit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ta matematika ne pije vodu...

Pre će biti da ti treba oko 20-25k  km da bi se isplatilo.

 

Ako troši 7L benzina

100km      -  1064 din (152din/L)

10 000km -  106 400 din

 

Ako troši 8L plina

100km      -  664 din (83din/L)

10 000km -  66 400 din

_________________________

razlika u ceni je znači

40 000 din za pređenih 10 000km

cena ugradnje plina je oko 900e (ako se ne varam)

tako da treba preći oko 20k km da bi se isplatio...

 

 

Mani tu matematiku sa cenom od 900e. U toj ceni se svi malo ugrade kako bi tebi ostala garancija u opticaju. Zavoli gasni uredjaj namenjen za Euro 5 motore se ugradjuje za oko 550e.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba u tu vašu matematiku da ubacite i povećanje akcizne na TNG od 1. januara 2015 za 5 dinara po litri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I nasa racunica je bila oko 20000km-uz cenu ugradnje od 800 evrica sa sve atestom....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nismo jos- obzirom da smo do sad presli samo 6000km-investicija bi nam se isplatila tek za 3 godine.Mozda kad nam istekne garancija (i shodno tome padne i cena ugradnje na nekih pristojnih 500+- evrica) ali trenutno ne bi ulazili u tu pricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martini

Slažem se sa tobom, ali zar mi ne pričamo ovde o 500L koji je za sada svima u garanciji i po svemu sudeći najveći broj nas će da produži garanciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Acikota, jel ste ugradili?

 

Joj Sale, koliko ga vozimo... neki vise trose benzin na Zippo upaljace.  :no  U Stilu smo se siti navozali, dok se u ovome samo "fenserisemo" po Subotici u kojoj gde god da krenes (i u sred leta) auto ne stigne da se ugreje :)

Nadam se da cemo se uskoro "srediti" i poceti da se vozikamo, jer je autic super...  U septembru palimo za Grcku i to ce nam biti najduze putovanje do sada.

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što se tiče gasa moraš sam izračunati da li ti se isplati u zavisnosti od godišnje pređene kilometraže. Ja sam ugradio u Stojanovu odmah po kupovinu mislim da je bilo 800e (nisam siguran) a računica je bila da mi štedim oko 300-400e godišnje na pređenih 12-15000km. Nema razlika u snazi motora osim na velikim usponima.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa evo ti sada racunica:

gas: 75din x10lit? ~~750din/100km

bmb: 125 x9~~1125din/100km (racunam po BG)

--------------------------

375din na 100km usteda/ 800e~~99200din>>26450km na 0 da budes....plus dodaj i benzina sto potrosi dok se ne zagreje~~30000km

nemas rezevni tocak, ili imas smanjen gepek....

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa evo ti sada racunica:

gas: 75din x10lit? ~~750din/100km

bmb: 125 x9~~1125din/100km (racunam po BG)

--------------------------

375din na 100km usteda/ 800e~~99200din>>26450km na 0 da budes....plus dodaj i benzina sto potrosi dok se ne zagreje~~30000km

nemas rezevni tocak, ili imas smanjen gepek....

tačno kako sam i napisao a ti si potvrdio:

trenutno je ušteda 375din/100km ili 45000din na 12000km a to mu je oko 368eura / godini ili 3 rate za auto.

Gde imaš da iinvestiraš 800eura i da na uloženo dobiješ izračunati znos po godini? Posmatraj ovo kao investiciju s tim da ćeš i auto prodati bar za 100-200eur skupje pri prodaji.

Rezervni točak je smanjenih dimenzija i ne smeta ako se stavi ispod police na 1.spratu. A za more svakako krovni kofer. Oko prostora u gepeku je stvar potreba korisnika a što se matematike oko gasa tiče ona je jasna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

tačno kako sam i napisao a ti si potvrdio:

trenutno je ušteda 375din/100km ili 45000din na 12000km a to mu je oko 368eura / godini ili 3 rate za auto.

Gde imaš da iinvestiraš 800eura i da na uloženo dobiješ izračunati znos po godini? Posmatraj ovo kao investiciju s tim da ćeš i auto prodati bar za 100-200eur skupje pri prodaji.

Rezervni točak je smanjenih dimenzija i ne smeta ako se stavi ispod police na 1.spratu. A za more svakako krovni kofer. Oko prostora u gepeku je stvar potreba korisnika a što se matematike oko gasa tiče ona je jasna.

 

ne znam...imao sam u picassu i nisam se ovajdio.....jos kad pocne da zeza po zimi......sa ovim nasim markiranim TNGom......ja nisam za ugradnju.

a i nemam 100,000din da dam sada pa da mi se vraca po 700din nedeljno.....plus sto gde ugradis, pa preuzmu garanciju, moras kod njih sve da radis a ne u bilo kom ovlascenom Fiat servisu.....

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

joooj kad mi ovaj nesha padne sake...........Dace Bog da bude snega do maja!!!!!  :harhar:

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ugradio plin odmah pri kupovini. Obradili me da ima garancija i posle ugradnje. Al sit se navozah bez ikakvih problema. AC Stag plin 600e. Prosek potro[nje (ne po bordu) nego po aplikaciji za android na godinu dana 8.1 l . kombinacija grad, 200 km do BGa i nazad + Grčka 2200. Do sada prešap 23000. Tačno za godinu i po. Strepeo sam da se nešto ne dogodi sa motorom , ali sve je ok (pu-pu-pu da ne ureknem). Najlađe mi kad skočim do Bjeljine pa kupim gas za 47 din. Da da rođaci 47 !!!! Sad mi žao što nemam veću bocu jer mi gepek ni ne treba ništa posebno, osim za more... E to je ušteda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijatelji, a niko ne pominje (tj. ne poseduje) 500L 1.4 Tjet i iskustva sa tim motorom? Znam, znam, dosta je skuplji a vi niste imali para  :harhar:

Salu na stranu, ja sam danas dobio ponudu za taj modela sa levelUP paketom opreme i fabricki ugradjenim plinom + dodatne 2 godine garancije po ceni od 15.400e sa CAB kreditom, odnosno 14.400 za kes. Po cenovniku, ovaj auto sa Pop Star opremom prodaju za 15.900. Razlika u paketima je sto levelUP ima parking senzore, svetla za maglu i alu felne R16.

U ponudi koju sam dobio pise da ovaj auto kombinovano trosi 6,9L benzina, a 8,6L plina.

Znaci, 500e je skuplji u odnosu na 1.4 Tjet bez plina.

Sta vi mislite o ovoj soluciji?

 

Kontaktirao sam FAS call centar i posle nekoliko sati je fina devojka pozvala mene i rekla mi da i ovlasceni serviseri mogu da ugrade plin, da oni daju garanciju na plinski uredjaj i da se sa tim NE gubi garancija, ali da se garancija ne prihvata od strane FAS-a ako se ustanovi da je do kvara doslo zbog plinskog uredjaja.

 

EDIT: A da, i rekla mi je da, u slucaju da uzmem verziju bez plina, da moram od njih da trazim neki papir da oni dozvoljavaju da se ugradi, odnosno neka saglasnost da je tehnicki izvodljivo, tako nesto...

Edited by Urkelele

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa za 500e uzmes fabricki plin ako hoces plin, nije ti jeftiniji u servisu da ti ugrade a pravis veliki haos za buducnost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, ali oni napravili foru da fabricki plin imaju samo na Tjet motoru koji je 2k skuplji

Share this post


Link to post
Share on other sites

2k skuplji ali .....leti..... :unworthy:

 

samo da mi prodje garancija da nabavim taj motor da metnem u ovaj moj  :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...