Jump to content
FAS Goran
m.deki

Fiat 500L 1.4 - ugradnja gasa

Recommended Posts

Potrosnja plina, danas presao put od 165 km do B.Baste (nadam se da neki od vas poznaju put) i potrosio je tacno 1300 dinara

 

Ne poznajem put, ali to je 787 dinara na svakih 100km, ne? Meni na otvorenom potroši od 4.9 do 5.5L/100 km što je 825 dinara na 100 Km. Znači ugradnjom pllina ušteda je 38 dinara na 100 Km?

 

Možda plin treba bolje da se podesi, nešto tu ne štima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

poskupeo gas na 84din a i ako ti trosi benzina 5.5 gasa bi trosio 7 a Petar vozi zustrije i trosi mu 9

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Potrosnja plina, danas presao put od 165 km do B.Baste (nadam se da neki od vas poznaju put) i potrosio je tacno 1300 dinara

 

Ne poznajem put, ali to je 787 dinara na svakih 100km, ne? Meni na otvorenom potroši od 4.9 do 5.5L/100 km što je 825 dinara na 100 Km. Znači ugradnjom pllina ušteda je 38 dinara na 100 Km?

 

Možda plin treba bolje da se podesi, nešto tu ne štima. 

 

To je put Ibarskom do Celija, pravac Valjevo, od Valjeva - Debelim brdom do Bajine Baste, 165 km. To je sve diskutabilno Zorz, zavisi od kvaliteta plina,ali naravno i od voznje. Plin je sipan na NIS-u. Mozda je jos rano pricati bilo sta, kad predjem malo i po gradu,svakako ce biti jasnija slika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja najlaganijom vožnjom po NBGD, bez špiceva i uzbrdica ne znam da li sam uspeo po bordu ispod 7.6. Žena koja ima svakodnevnu relaciju do iza Galenike i nazad (20ak km kao auto put al ima semafora) bije 9.5 (kada pazi) čep, čep. Ja bih verovatno uspeo manje ali ni blizu toga što pišete. Evo mog sipanja od kada je kupljen. Valjda je sve stalo u ove dve fotke. Ovo gde je osetno niža potrošnja je vangradska vožnja (autoput većinom)

 

cxca84006.jpg  cxca84007.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@milkobgd

A sta ti kaze board na sve ovo. Jesi li ocitavao ecodrive, bas me zanima tvoja potrosnja po njemu. Koja ti je ovo aplikacija

Edited by bojan dimitrijevic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš sličnu Carango

Meni bord gotovo uvek laže 0.45l a pregazio sam 10k.

Baš me interesuje koliko li laže bord kada se vozi na plin?!?

Tptk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošen prvi rezervor gasa nakon prvog servisa (posle pređenih 1000 km od ugradnje).

Od čepa do čepa čisto gradske vožnje po BG potrošnja je 9,7 l/100km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrošen prvi rezervor gasa nakon prvog servisa (posle pređenih 1000 km od ugradnje).

Od čepa do čepa čisto gradske vožnje po BG potrošnja je 9,7 l/100km.

Super potrošnja za bg. Koliko benzina ti je otišlo za tih 1.000 kilometara, ako si možda i za to vodio evidenciju?

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zhorz

Kofer i nosače sam skinuo pre 2 meseca.

 

@milkobg

Pokazivač za benzin se vrlo malo pomerio na dole, nemoguće je oceniti koliko je potrošeno.

Praktikujem kada se upali lampica dospem benzina za 1000 dinara i o tome (za sada) ne vodim računa.

 

Ono što sam primetio je da sa benzina na plin prebacuje posle otprilike 1 km.

Kada bude hladnije sigurno će se taj interval malo i produžiti. Dva puta godišnje se vrši korekcija tog intervala (naravno besplatno), na letnji i na zimski. Ustvari vrši se promena temperature koju motor treba da dostigne da bi sa benzina preacio na plin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u Maju 2012 kupio kod Stojanova novi Fiat Doblo 1.4 Dynamic (motor je isti kao i ovaj u Fiat 500L). Trazio sam da mi ga isporuce sa TNG. Dobio sam Landi uredjaj perfektan po ceni 750e. Evo ga radi vec 30000Km bez ikakvih problema, zapravo u oktobru 2013 je iznenada poceo da se gasi plin sam od sebe u voznji na otvorenom, bez ikakvog pravila prebaci se na benzin, i tada pisti mi da je rezervoar plina prazan, a on pun. Ja ugasim auto, upalim i opet sve normalno.

Kako je to postalo malo ucestalije otisao sam da reklamiram i u 30minuta dijagnostike su promenuli, a to su odmah i spomenuli senzor temperature vazduha. Posle toga kao da jos bolje radi. Moja jedina primedba na ovaj motor od 95KS pri 4500 obrtaja je sto je jako lenj na nizim obrtajima. Kada sam ga preuzeo imao sam utisak da milim, da nema snage kao da ga jedva motor vuce. Trebalo je nekoliko hiljada kilometara da predjem dok motor nije prodisao. Doduse nisam vozac za trke i turaze, nego obican cak pomalo lenj vozac.

 

Sto se potrosnje gasa tice kako god ga vozio, sporo,brzo, ili na autoputu ili u gradu, moje iskustvo govori da je uvek negde oko 8-10l/100km plina. Posto sam cesto na autoputu prosao nekoliko puta do Minhena i nazad, to je definitivno potrosnja koja nije ni losa a ni preterano dobra. Na otvorenom vozim na oko 3-4000 obrtaja, a to mu dodje u 5oj brzini oko 110-130Km/h. Definitivno mu fali 6 brzina koju ima fiat 500L sa ovim motorom. Mislim da bi usteda bila evidentna,a i u kabini bi bilo znatno tise. Kako vozim i Renault Trafic kao drugi auto(tj .kombi) ipak mi vise uhu prija 2000 obrtaja i brzina 120Km.h u 6oj na Trafiku, ali je tu potrosnja 8l dizela na 100Km.

Za evo skoro dve godine posedovanja ovog auta nikakvih dugih problema nisam imao.E da i ugradili su mi rezervoar plina od 45litara umesto rezervnog tocka, a cep se uopste ne vidi jer su ga ugradili odozdo sa leve strane branika ima neka zastitna crna plastika tako da cak ni zadnji branik nisu busili, pa na pumpama uvek moram da pokazujem gde se puni plin :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ljubodrag:   Kakav ti je odnos grad - otvoreni put. Cisto kalkulisem jer je meni od kako sam kupio auto prosek benzina 6.4 l / 100 km. Ja vozim 1/3 grad i ostatak Ibarska i sl... Do sada sam presao 18200 km pa cisto kalkulisem koja li bi bila potrosnja na gas i jedva cekam da prodje garancija pa da isti (gas) ugradim  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta će tebi gas sa tom potrošnjom benzina? Mada dosta prelazis godišnje, tako da će ti se isplatiti za 2-3 godine. I onda kad ga isplatis dolazi vreme za prodaju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

6.4 prosek je verovatno sa board kompjutera. Znaci realno je malo pojacati taj prosek. Plina nece trositi vise od 9 u proseku (mozda i manje) jer mu je noga lagana na gasu i ima puno voznje van grada. Znaci, kako god okrenes gas ce mu se isplatiti za godinu, maksimalno godinu ipo. Sve preko toga je cista usteda. Plus, kada ugradi gas vozice ga jos vise. Kada je kilometar jeftin, prosto vuce na duza putovanja iz zadovoljstva.

Ja nisam odmah ugradio gas jer nisam mogao da idem kod tog dilera na servise i bili su nevoljni to da urade, tj delovali su nezainteresovano da prodaju ugradnju. Da sam ugradio, grdno bi se prevario jer sam imao bar deset poseta servisu za ovih 7 meseci. Napravio bih 3000km samo za odlaske u servis haha.

U svakom slucaju, ako nema problema sa autom, gas se za malo vise para u odnosu na male radionice moze ugraditi u ovlascenom servisu i sada, cak i kod drugog dilera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta će tebi gas sa tom potrošnjom benzina? Mada dosta prelazis godišnje, tako da će ti se isplatiti za 2-3 godine. I onda kad ga isplatis dolazi vreme za prodaju...

Rekao bih da si potpuno u pravu - tako sam se z.....o i sa prethodnim, ugradio gas po isteku garancije. Dok se gas otplatio, vozio sam jos godinu dana, ali evo ga FIĆKO... :)

Inace, potrosnja mi je po bordu od 5.8 do 5.9 a od cepa do cepa ispod 6.5 - pisao sam ranije o tome u temi o potrosnji - kacio screen-ove sa eco drive - a. Uglavnom se trudim da vozim sto stedljivije zbog ovolike kilometraze. Znaci - ko po jajima mada umem da ga zavitlam i na 5000rpm

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

cak i sa tom malom potrosnjom ces otplatii ugradnju gasa za oko godinu dana.....~25000km ~600e i to sam uzeo da 6.5 ben~~8lit tng 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...