Jump to content
FAS Goran
m.deki

Fiat 500L 1.4 - ugradnja gasa

Recommended Posts

Dobro si uradio - pregazio 7000 pa ugradio gas. Za tih predjenih 7000 motor bi pokazao neki nedostatak.

Najbolje je meriti potrosnju gasa od cepa do cepa - ista pumpa, isti pistolj. I tada im neki put ne bude isti pritisak pa nisu svi rezultati 100% tacni.

Posle prvog servisa, znaci posle tih 1000km, izvrsice naknadno stelovanje i potrosnja ce se ustaliti. BRC je odlican uredjaj.

Da se malu prikupim sa parama pa eto i mene u drustvu "pod gasom"

 

Javljaj kako je sa potrosnjom - ipak je usteda glavni razlog za ovu investiciju.

 

Inace, posto sam prethodni auto vozio na gas, zimi ume potrosnja i da padne - kada pocnu da sipaju tzv zimski gas sa vise butana. jeste da poskupi ali znatno manje trosi. Prosle zime cena gasa je bila i do 87din/l.

 

U Rakovici mi rekose da je rezervoar malko deblji i da udara u prekrivku odozgo - ili kako vec. Kako je kod tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bimba

Drago mi je da nam se stavovi poklapaju :-)

Mislim da je svi oko 10-11l ok sto se tice potrosnje. Ja prelazim godisnje oko 20.000 km tako da mislim da sam napravio pravu stvar i da ce se vec nakon godinu dana uredjaj isplatiti.

Da, boca je vrlo malo iznad najdonjeg nivoa gde moze da se postavi daska. Meni je daska na nivou iznad,dok sam prostor ispod iskoristio za rezervni tocak i odlaganje prve pomoci, trougla.... nesto alata i drugih pratecih sitnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trosi: 2 puta godisnje vozim oca u Vrnjacku banju: u maju kada je temperatura bila oko 20oC potrosnja bude oko 8.5l/100km - bese to pre nego sto sam kupio Ficka. U decembru prosle godine, ista relacija, ista guzva na Ibarskoj (mala jer rano krenem i uvek vozim nedeljom), temperatura bese oko 5oC ali plin od pomenutih 87din/l potrosnja bese oko 7.5l/100km. Znaci nisu one kratke voznje gde 3 km vozim na benzin a jos 2 na plin pa konstatujem kako manje trosi gas.

 

Inace, potrosnja veoma zavisi od pumpe na kojoj se sipa, zato kada merim potrosnju na jednoj pumpi, cak sam i sipao uzastopno sa istog pistolja,,,

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sa gasom zavisi od svega .... i temperature spoljne i koji gas je u tanku i .......ali jeftiniji jbga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update potrosnje:

Presao 325km

Potroseno 32l

Prosek 9,8 l\100km

Ovog puta vozeno bez krovnog kofera.

Surova gradska voznja po BGD.

Presao 550km od ugradnje gasa, dakle jos 450km do servisa na kome treba da se urade finalna podesavanja.

Edited by Ljubodrag

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je odličan rezultat za čist Bgd imajući u vidu da bi na benzin potrošnja bila oko 8.5l/100km

Posle štelovanja, može da bude bolje mada ne mora da znači jer ako se pogodilo da je sve ok onda tu nema šta da se šteluje. Da i ostane ovako, to je odlično

Tptk

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Meni je Z10 pila 8.5l po Bg, zimi i 9,5 l.

Punto mjet mi po gradu trosi oko 6 litara.

Svaka cast na potrosnjama na benzinu na 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procitao sam celu temu i malo me zacudjava ta vasa potrosnja, tj. nesto ne mogu da se naviknem.

Moj Fiat Punto Classic sa fabricki ugradjenim plinom (placen 1100e vise) trosi u proseku 7.0l plina. Realno, boca punjena max 34 do 34,5l plina predjem od 460-500km (jednom cak i 515). Tu spada gradska voznja, otvoren put i autoput (uvek kombinovano). Na gorivo ga nikad nisam merio.

Citam jer i ja planiram da kupim 500L, i malo mi cudno da motor od 1.4 trosi toliko vise od Puntovog 1.2.

 

A i hteo bih da se vratim na raspravu koju je pokrenuo @xenon. Mislim da je u pravu da bi trebalo da se razlikuju motori za pogon na gorivo i plin. Ali konkretno za fabricki plin na Puntu mislim da nije tako. Jeste da je ugradjen "fabricki", ali je uradjen tako kako bi ga ugradili i drugi servisi. Prikljucak je pored mesta za sipanje goriva i nastavak se srafi, a pored volana mala kockica sa dugmetom za prebacivanje i lapice za kolicinu goriva. Sto bi svi rekli, da je original fabricki, valjda bi se setili da nesto za plin postave na komandnoj tabli.

E sad, ako je taj moj Punto napravljen za rad na plin kako je moguce da radi i na gorivo, tj. ako je motor prilagodjen za plin, da li njemu smeta to sto radi na gorivo? Tu mi neke stvari nisu jasne.

 

Generalno sam prezadovoljan sa ovim plinom u Puntica i takav plin hocu i u novi auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo tezinu napisi pored 500L i Z10 i onda uporedi, plus BG nije gradska voznja nego kreni-stani-stani-stani-kreni- voznja

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni 500L trosi u proseku 8l benzina ciste beogradske voznje po bordu, 8,5l realne potrosnje. Planiram gas da uradim na prolece i dvoumim se izmedju Landirenco i brc uredjaja. Na otvorenom, lagano krstarenje magistralnim putem od 80-120 km po bordu trosi izmedju 5-6,5l benzina. Zadovoljan sam sa potrosnjom benzina ali me brine da ne skoci znacajno potrosnja kada auto predje neke vece kilometraze, ali otom potom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja se nadam da ce kada bude veca km mi u Srbiji imati kvalitetnije gorivo pa ce potrosnja i pasti :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni 500L trosi u proseku 8l benzina ciste beogradske voznje po bordu, 8,5l realne potrosnje. Planiram gas da uradim na prolece i dvoumim se izmedju Landirenco i brc uredjaja. Na otvorenom, lagano krstarenje magistralnim putem od 80-120 km po bordu trosi izmedju 5-6,5l benzina. Zadovoljan sam sa potrosnjom benzina ali me brine da ne skoci znacajno potrosnja kada auto predje neke vece kilometraze, ali otom potom.

Kad smo kod potrosnje, umerena voznja kao sto si naveo potrosnja u mom slucaju, ne prelazi 5,5 l na otvorenom naravno,a li obicno je na granici 5,3-5,4 l. 

Danas ugradjen plin u AK Komerc, pa cu nakon testa izneti i te podatke. U svakom slucaju moja preporuka je BRC, jer je najbolji. 

Inace u prvih mesec dana sam presao oko 3,500, auto se odlicno ponasa, iznenadjen sam udobnoscu, na autu sve funkcionise, jedino cime sam neprijatno iznenadjen je buka motora i imam utisak da se cuje kao dizel,a ne benzinac....

Kao sto sam napisao, za potrosnju plina, javljam u narednom periodu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Kao sto sam napisao, za potrosnju plina, javljam u narednom periodu.jedino cime sam neprijatno iznenadjen je buka motora i imam utisak da se cuje kao dizel,a ne benzinac....

 

E vala svasta sam cuo o ovom motoru, ali ovo za buku jos nisam. Jedino ako mislis na buku preko 4000 obrtaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali se ni tad ne cuje kao dizel nema sanse :D
Jesi proveravao nivo ulja skoro?  :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno misli na zvuk gasnih dizni, odnosno karakteristično "caktanje" sekventa. To i treba da se čuje mada je ipak tiše od dizelaša i to dosta. Kod mog Punta sa fabričkim gasom su stavljene Med dizne (Landi Renzo sistem) koje su poznate po tome da su malo bučnije, no taj zvuk se u vožnji potpuno gubi, pokrivaju ga ostali zvukovi. Iz kabine se čuje samo dok recimo stojiš na semaforu ili slično. I naravno, dok stojiš pored njega dok radi. No ništa strašno, posle par dana ćeš se navići i nećeš ni obraćati pažnju. :)

Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne mislim na sekvent jer sam ga juce ugradio. Kad si vec spomenuo sekvent, prvi utisak je da je odradjen odlicno i da se motor ''manje cuje'' kad radi na plinu.
Potrosnja plina, danas presao put od 165 km do B.Baste (nadam se da neki od vas poznaju put) i potrosio je tacno 1300 dinara (krenuo sa punom bocom, po dolasku u B.Bastu svratio do pumpe :guitar:  i rekao ''napuni'').
Sto se tice buke motora, u nizim stepenima prenosa se cuje glasnije i nema zvuk benzinca,vec vise dizelasa. Ovo napominjem jer nije za ocekivati da se na autu novije generacije tako nesto desava. Da ne shvatite pogresno,ne stvara on nesnosljivu buku,ali se jednostavno cuje i benzinac ''sapuce'' u radu, za razliku od dizela.
Ako ste mogli da razumete sta pokusavam da objasnim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem. Ako sam necim zadovoljan kod ovog motora onda je upravo to sto je skoro necujan. Prvih par dana kada sam ga kupio , dok se jos nisam navikao na kvacilo, gas,... desavalo mi se da mi se auto ugasi, a da ja i ne primetim, jer ga ni pre nego sto se ugasio nisam cuo...

Ako sad mene razumete :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petar011, ti ili si pre vozio mercedes S class ili ti nešto nije u redu sa fiatom, bolje svrati do servisa :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto sam to rekao,sve drugo na stranu,ali 1.4 je stvarno tih,sto kaze Bojan nekad ne znam da li je upaljen ili ugasen,gledam u obrtomer da li auto radi uopste,najozbiljniji sam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, ne mislim na sekvent jer sam ga juce ugradio. Kad si vec spomenuo sekvent, prvi utisak je da je odradjen odlicno i da se motor ''manje cuje'' kad radi na plinu.

Potrosnja plina, danas presao put od 165 km do B.Baste (nadam se da neki od vas poznaju put) i potrosio je tacno 1300 dinara (krenuo sa punom bocom, po dolasku u B.Bastu svratio do pumpe :guitar:  i rekao ''napuni'').

Sto se tice buke motora, u nizim stepenima prenosa se cuje glasnije i nema zvuk benzinca,vec vise dizelasa. Ovo napominjem jer nije za ocekivati da se na autu novije generacije tako nesto desava. Da ne shvatite pogresno,ne stvara on nesnosljivu buku,ali se jednostavno cuje i benzinac ''sapuce'' u radu, za razliku od dizela.

Ako ste mogli da razumete sta pokusavam da objasnim....

Vidi, tih je i necujan kad radi u mestu,ali kad das gas......

Nisam druze vozio S Klasu, vozio sam Nissana Almeru iz 2001, benzinca. Pricam o tome da kad das gas, da se cuje kao dizel u nizim stepenima prenosa, auto sve normalno vuce, ide bez stucanja, ima ulja posto je i to neko pitao.....Mozda je do mene, mozda ja na to nisam navikao sa prethodnim kolima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uslovno rečeno, bučan je preko 3500 obrtaja, razumem da ti to smeta, svrati do servisa pa proveri da li je do tebe ili do kola ...


Ako te ne mrzi možeš i da dođeš do mene pa da uporediš sa mojim, vidim da si iz bgd-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da bi to bilo najbolje,isti su motori pa ces odmah znati o cemu se radi. Nemoj da nas shvatis pogresno,da se nesto pravimo pametni itd,podjednako je tesko tebi da opises zvuk i nama da ukapiramo,ipak je ovo forum,samo slova :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se i ja malo umešam: motor prede kao debela maca. I po meni ima malo drugaciji zvuk od benzinaca koje sam do sada vozio - više mi liči na dizelaša. Do 2500 rpm je prilično tih a preko toga se već čuje. Preko 4000 rpm maca se pretvara u lava i riče iz sve snage. S'obzirom koliko ga često gazim na ovim obrtajima, Fićko nije ni maca već mače

Tptk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uslovno rečeno, bučan je preko 3500 obrtaja, razumem da ti to smeta, svrati do servisa pa proveri da li je do tebe ili do kola ...

Ako te ne mrzi možeš i da dođeš do mene pa da uporediš sa mojim, vidim da si iz bgd-a

Naravno, bicemo u kontaktu i cim se vratim sa Tare,moze da padne vidjanje.... I naravno da nikoga ne shvatam pogresno, pa ovde smo da razmenimo misljenja..... Koliko vidim i Bimba je ''snimio'' ovo o cemu govorim,vec sam pomislio da sam ''poslednji mohikanac''  :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...