Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
chikavili

Road trip niz Dunav

Recommended Posts

Svima, koji se odluce za road-trip niz Dunav, preporucujem da (ako krecu iz Beograda ili Vojvodine) idu preko Kovina i Banatske Palanke na skelu Stara Palanka - Ram, pa dalje preko Srebrnog Jezera i Velikog Gradista. Lep dodatak ovoj marsruti :)

 

DSC_0063.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javite se kada dodjete do Kladova  :smoke:

Ala si se zaje*ao ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj deo Srbije sam otkrio prosle godine kada sam isao na sluzbeni put u Kladovo (aquastar - odlican) i Negotin...prvo sam se zacudio i iznenadio kako je Dunav plav, a ne kao ovde kod nas - kao bara, a bogami i sirok. Prelepi predeli a pogotovo onaj deo oko -kazana-, tamo sam rekao da cu se obavezno nekom drugom prilikom vratiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ceo taj istočni deo Srbije je prelep, ali sa nerazvijenom turističkom ponudom i sadržajima. Ako hoćeš da uživaš u laganoj vožnji, prelepim panoramama i dobroj klopi, lako ćeš se uklopiti. AAko hoćeš i kvaliteten smeštaj, dopunske aktivnosti, sadržaje za decu - to će se malo teže pronaći. Moja preporuka ide bračnim parovima bez dece - idealna ruta za uživanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredinom maja ću najverovatnije Stilom ići na prvi duži put. Od Beograda do Kladova.

Koju rutu mi preporučujete?

Vidim da neki izbegavaju put uz Dunav pa kruže preko Paraćina i Negotina.

A video sam i ovu varijantu sa skelom koja mi se iskreno vrlo dopada :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je svrha ici do kladova ako se ne ide Djerdapskom magistralom? :D

Malo svratis do Srebrnog jezera pa do Golupca da vidis tvrdjavu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Putem uz Dunav sam prošao poslednji put pre 15-16 godina kada sam išao na ekskurziju :)
Iskreno, ne sećam se kako to izgleda.

Ono što znam je da su predeli prelepi.
Samo ne znam koliko je taj put težak za vožnju.
Ja sam navikao na Vojvođanske ravnice.
Bicikliste izbegavam uspešno ali za odrone nisam ekspert :)

Idem sredinom maja, ne zna se da li će biti kiša tada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa taman sredinom maja kod mene.

 

cxcb480219.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U bre , ja kad videh naslov reko sad ce do Crnog mora, a ti na duzi put do Kladova :D

Stvarno nema svrhe ako ne ides Djerdapskom magistralom. Kakvi odroni i kamenje, desava se to svuda ali nikako nije takva situacija da bi itbegavao taj put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije moj naslov, samo sam ukrao temu :)

@genca

Ja sam od 14-16 tamo na nekoj konferenciji. Ako primate fiatiste vidimo se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikakav problem nisam imao pre dve godine. Put je bio cist i pravo uzivanje za voznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najgore je ovakvo vreme, preko noci minus a po danu zagreje pa onda ima odrona ali dosta cesto ciste pa bas ako je palo 5min pre vaseg prolaska....

Laganice 60-80kmh i nema brige.  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pogled na Kazan kod Hajducke cesme, sa rumunske strane se vidi uklesan u steni Decibel

fisheye

22025_858549540899851_279765756806220196

 

pogled sa odmaralista uz put ka Golom Brdu

 

22025_858549540899851_279765756806220196

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

a super slike,predivno je uz djerdapsku klisuru voziti u uzivati,a ja sam bio ispod samog decibela :harhar: ,imam cak i magnet,jer sam se vracao rumunskom magistralom uz dunav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da oživim neopravdano zapostavljenu temu.
Sticajem okolnosti nisam obilazio Istok Srbije pa sam i to rešio da uvrstim u iskustvo.
Sada sam u Golubcu. Sviđa mi se!
Odavde bih put Sokobanje pa me interesuju ovi lokalni putevi preko Zaječara , Boljevca ...
Šta mi možete preporučiti.

sa TT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo su je utegli :) (hvala Bogu)? Zadnji put kada sam bio (a ima tome) bukvalno je bila razvalina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa turci dali skoro 2 miliona eura da se rekonstruise,trebao cak i Erdogan da dodje na otvaranje,nasi samo treba da stave ograde na bedeme,jer samo na jedan deo se sme popeti,al ja sam se peo na jedan bedem gde nema ograde;),ulaz je  300 dinara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...