Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Ako ti je pedala baš nisko očekuj da ostaneš bez kvačila kada krenu hladni dani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

paaa... ja sam ga kupio u hladnim danima i nisam imao problema, a od pocetka je bilo takvo, doduse ne odvaja bas u podu, ima lufta nekih 3-5 cm-a... Videcemo  :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično izgleda auto, a oprema je tek objasnila. Baš šteta što nisu proizvodili Lybre posle 2005.god. Zar par godina kada mi bude potrebniji veći auto Lybra ili 156 bi defiitivno bile prvi izbor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema šta, došla je na red i ona da se pokaže ovde :) sad je baš perfektna, samo još uživo da je vidim :) i skini to pišanje po bosanskom snu, ne priliči libri da se spušta na taj nivo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj, videću posle posla za vikend da naletim do Nice ako budeš kući, kad već nikako na faksu da se vidimo. Vidi da uhvatiš i onog dobro uhranjenog Đanija.

 

Neka malo da provociramo Vagenovce. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prelijepa lybra nema price,

Ja sam prije 15-ak dana trgovao lybru 1.9 jtd 2002 god i mogu ti reci da sam prezadovoljan sa tim autom sa obzirom da sam na gume

215-45-17 izuzetno je udobna prosto guta rupe a 16-ice sam dobio sa zimskim gumama.

 

Reci mi ksenon si ti stavlja ili si je tako kupio

 

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ksenon, već xenon look. Klasična H7 sijalica sa plavim staklom tako da malo lepše izgleda.

 

Razmišljao sam o ksenonu, ali ne znam kako će to izgledati s obzirom da Lybra ima trapezaste farove. Sve hoću da ih probam, samo je problem što su svi šrafovi proklizali i ne mogu farove da skinem da ih očistim iznutra i koliko sam čitao, treba i kapice razbušiti da bi stali xenoni jer su duži od običnih sijalica.

 

Baš sam neki dan u gradu video neku Lybru sa 17-ica, ne izgleda loše, ali mislim da je za nju i naše puteve 16" prava mera. Sa srećom da je voziš, Lybra je odličan auto  :)

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas promenjen mrtvi termostat, a usput i antifriz. Trošak oko 7-8.000 din.

Sada vrlo brzo postigne radnu temperaturu i tu ostaje zakucan. Primetno je i da je potrošnja po bordu pala. 

 

2013_10_11_1894.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino što je primetno je kazaljka nivoa goriva ispod pola.  :laughing:

Nisam primetio kod mene neku bitnu razliku u potrošnji. Samo što se tiče grejanja tu ima poprilične razlike.

Koji termostat si stavio ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ćuti, odoše sve pare na gorivo.  :p

 

Pala je na bordu za pola litre, litar, pre je stalno radio nezagrejan pa verujem da je malo više trošio. Merim od lampice do lampice, pa ću videti da li je potrošnja zaista pala.

 

Stavio sam Vernet, ide kao prva ugradnja u Francuze. Drugar na Alfu stavljao Facet i Behr, oba izdala posle jedne zime, pa sam se ja odlučio za ovaj.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su obrtaji na leru identicno kao kod tebe, da li tako treba ili mogu da budu vislji?

nekako mi je veliki skok obrtaja pri samom dodiru papucice gasa, odmah skokne na 1000, ne mogu bas precizno da "doziram", da li je tako kod tebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni to zbog stila voznje bas odgovara na JTD, odmah reze...

Na Xsari za takav odgovor uvek moram da drzim delimicno potopljenu papucu gasa. Mislim, lepo ide i HDI dvolitras, ali je subjektivni utisak malo drugaciji i sve je mekanije/sporije trimovano.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

850 o/min +-25

kod mene je identicno kao kod Srete na sliKi, a to je negde 760 o/min, bas sam ga danas malo testirao, treba cini mi se delic milimetra da stisnes papucicu, inace odmah skace na 1000.

Jel moze da se nasteluje ler?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene na intensi je identicno sto se tice broja obrtaja na leru sto znaci da ne treba da diras nista :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sretene, one prve slike su ti ispred moje crkve u Krnjači, nisam ni primetio do sad. Svake nedelje u 9 me tamo možeš naći. :)

Sjajna je Lybra, prava krstarica, a ako nastaviš ovako da je održavaš nećeš morati da je menjaš nikad.  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Htedoh lepu pozadinu, a tu oko crkve je baš lepo sređeno. Inače, slabo zalazim u iste.

Ja sam tu gore, stanica posle Auto Čačka, ti iz Krnjače? 

 

Nastojim da je držim u mehanički što boljem stanju. Pružim se koliko mogu i kad mogu. Nije lako u ovo vreme biti student i voziti auto.  :)

 

Evo neka jesenja. Malo prljava, kako operem auto, tako ljusne kiša. 

 

2013_10_18_1909.jpg 2013_10_18_1920.jpg 2013_10_18_1925.jpg

 

Inače, dobio sam skoro pristojnu ponudu za Lybru od jednog kolege sa foruma koji je bio u potrazi za Lančom. Čak sam u jednog trenutku pristao pa odustao.

Jednostavno, kad pogledam koliko sam uložio i da me isto to sve čeka kod sledećeg auta, i kad sam pogledao kakva je otpad kod nas u ponudi, ipak ne dam svoju Lybricu. A, i nije mi davala razloge da je prodam.  :geek:

 

Sledeće sezone se definitivno vraćam na 205/55 R16, ove 215 su prevelike i baš ružno izgledaju na autu, pri tom kad je natovarim i neko sedne pozadi, hoće da kači kad zveknem u rupu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz Krnjače. :)

Shvatam muku, definitivno nije lako biti student i imati auto. :) 

Jooj, i ja sam slikao jednu "jesen u mom dvorištu" , isto je sav štrokav al nema veze. :D

Mnogo ti je lep auto, dosta si uložio u njega, i nemoj da ga prodaješ. Nećeš naći tako dobar primerak opet. :)

Vrati 205 na zadnje, a napred ostavi 215.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo ti je lep auto, dosta si uložio u njega, i nemoj da ga prodaješ. Nećeš naći tako dobar primerak opet. :)

 

Obzirom da je vozi manje od godine... ako mu je dosadila lybra, znaci da je poludeo totalno i treba da je proda i predje u yuga. :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo nas je ovde sa ove strane Dunava. :)

 

Daleko od toga da mi je dosadila, i dalje svaki put sa osmehom sednem za volan. Nego na proleće planiram da preko studentske vize bežim što dalje mogu odavde i da radim preko leta.

Nerado razmišljam o prodaji, ali mislim da neću imati puno izbora. Inače, u ponedeljak tačno godinu dana kako se družim sa Lybrom.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...