Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo, da konačno i ja predstavim svoju lepoticu.

 

Pre neke 2 godine kad sam počeo da gledam automobile, planirao sam da uzmem nešto manje, tipa Punto, Clio... A, onda sasvim slučajno, naletim na nekog matorog cigosa sa Lybrom koju je doterao iz Austrije.

Bila je klot najgori, ali kako sam prvi put seo u Lybru tako sam se zaljubio u ovaj auto. Tako sam i počeo da je proučavam i prosto se prepalio kako izgleda Intensa. Tako da je priilikom kupovine glavni uslov postao da mora biti Intensa, koja je uz Emblemu po meni najlepši paket opreme u Lybri. 

 

Pošto je ovde bio nikakav izbor, Lybru sam sam uvezao iz Italije u oktobru prošle godine. 2003 god, 1.9 JTD. U početku nisam puno toga radio dok se nisam malo finansijski oporavio, jer je uveliko prešla planiranu cifru.

Usledio je, naravno, veliki servis, sređivanje prednjeg trapa, gomila nekih sitnica i pošto je poslednjih godinu dana svog života u Italiji provela u rukama žene, imao sam i manjih limarijskih ulaganja. Ima još svašta da se radi, ali jedno po jedno i vremenom će sve doći na svoje mesto.

Za sad sam zadovoljan, nije mi zadavala probleme. JTD fantastično ide tako da je pravo uživanje peglati je.  :)

 

Za početak malo slika uhvaćenim telefonom.

 

2013_07_13_708.jpg  2013_07_13_712.jpg  2013_07_13_714.jpg

 

2013_07_13_721.jpg  2013_07_13_724.jpg  2013_07_13_727.jpg

 

2013_07_13_739.jpg  2013_07_13_747.jpg  2013_07_13_755.jpg

 

2013_07_13_759.jpg  2013_07_13_761.jpg  2013_07_13_764.jpg

 

2013_07_13_766.jpg  2013_07_13_742.jpg  2013_07_13_768.jpg  2013_07_08_622.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kolega, mislim da je stvarno bio red da pored stotine saveta koje si delio svima nama, predstavis KONACNO i ovog lepog karavana. Izgleda fantasticno, onako prva velika razlika u odnosu na moju (LX) su sedista, ubedljivo najbolja i najlepsa kombinacija :) :) a felne su vec prica za sebe  :unworthy:

Obzirom da si je uzeo svega par meseci pre mene i da je isto iz Italije, ako nije tajna koliko te je izasla?

U zdravlje da te sluzi pa da razbijemo malo monotoniju (punto-stilo klan :harhar: ) na sledecem okupljanju!

:cheers:  :cheers:  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna je. Svaki komentar suvisan. Esktra ocuvana i jos ima sve od opreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate mili, pa ova Libra izgleda perfektno!!!!!!  :unworthy:  :unworthy:  :unworthy:

Šta da ti kažem...sjajno!  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uši ima da ti počupamo ako voziš felne i gume u njoj.  :popo:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala!

 

Sale, bolje da ćutim. Sa carinom i prevozom do BG, bez registracije, 3.000€. Preplaćena je preko jer nije bila baš u zavidnom stanju. Plus koliko sam uložio u nju i koliko ću tek uložiti, te pare nikad neću izvući. Mada sam se odavno pomirio sa tim i nije mi žao jer je sređujem za sebe. Ali, videćemo kako će se situacija odvijati, jer planiram sledeće leto preko studenstke vize da palim preko, a za to treba dosta kinte.

 

Ivane, samo kad moram. Uglavnom iskorišćavam službene limenke za te akcije, a i kad ide u Lybru sve se lepo upakuje da ne prlja.  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala!

 

Sale, bolje da ćutim. Sa carinom i prevozom do BG, bez registracije, 3.000€. Preplaćena je preko jer nije bila baš u zavidnom stanju. Plus koliko sam uložio u nju i koliko ću tek uložiti, te pare nikad neću izvući. Mada sam se odavno pomirio sa tim i nije mi žao jer je sređujem za sebe. Ali, videćemo kako će se situacija odvijati, jer planiram sledeće leto preko studenstke vize da palim preko, a za to treba dosta kinte.

 

 

Dobro je poznato da nama ljubiteljima automobila se nikada ne isplati da prodajemo... Stojim pre neki dan sa drugarom preprodavcem na ulici pored moje libre i nesto gledamo, prolazi covek i pita: -posto libra? ja odgovaram: -nije na prodaju. covek odlazi, a drugar kome je u krvi da je SVE na prodaju, pita me -jel si lud? sto mu kazes neku cenu... (a on je tada prodavao stila 2001. jtd za 2600) a ja mu kazem, za koliko da je prodam, placena 2400+ regis. 200+remenica 50 + veliki i mali servis 220 + mali nosac motora 24 + 2 gume 60 + kod kljuc 50 +..... on kaze dobro dobro, u pravu si.

Jer, preprodavci od ulaganja imaju pranje, poliranje, mirisljavu jelkicu i eventualno registraciju da bi kupac mogao odmah da vozi.

A pored ovih novcanih ulaganja da ne pominjem koliko mi ljubitelji provedemo radnih sati ili bolje receno radnih dana oko kojekakvi sitnica... haos!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybra dobila nove pneumatike.  :animier:

 

2013_07_20_838.jpg 2013_07_20_840.jpg

 

2013_07_20_845.jpg 2013_07_20_849.jpg 

 

Malo sam odstupio od fabričke propisane 205 i stavio 215/55 R16. Bile su previše dobre da bi ih propustio, Bridžstonke sa nekih 7 mm šare na sve četri.

Drugi auto, kao po šinama ide. Više nikad u životu, ni u najgorem ludilu neću staviti Run on Flat gume na auto. Takvo đubre, kao da sam tramvaj vozio. Svaki pikavac se oseti.

 

U ponedeljak još na centriranje trapa i to je to, samo pun gas.  B)

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno, mogu da zamislim kakvo lezanje na putu je sada, moja je bila na 195 pa kad sam presao na 205 osetio sam razliku itekako.

A inace, ja ovu boju auta ne volim, jer mora da bude u bas dobrom stanju da se ne bi videle ogrebotinice, jako je nezna boja, ali joj bas dobro stoji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idem na put sledeće nedelje pa ću je taman malo testirati, a za sad sam zadovoljan . :)

 

Ma pričaj mi, jeste lepa boja i to mi svi kažu kad je vide, ali je jako nezahvalna za održavanje kao i svaka tamnija boja. Svaka tačkica se poznaje i bude čist samo taj dan kad ga opereš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da je takav auto cist samo dok ga peres, isti slucaj...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, prašina je tek posebna priča. Predveče ga operem, ujutru ustajem i sloj prašine kao da nedeljama nije vožen. Još naletim na kamion sa sveže utovarenim peskom i lepo me isprska.

 

Danas sam odradio centriranje oba trapa za 2.000 din u nekom servisu kod hale Pionir. Mislim da jeftinije od toga u Beogradu nema.

 

I pozabavio se nekim sitnicama koje nikako da sredim.

Nova pumpica za prskalice brisača, 870 din u Kit Komercu. Mislio sam da ću morati demolirati pola auta da bi došao do te gluposti, ali srećom samo se isčupa na gore.

I, nova sirena od 500 dindži. Stara je uspela toliko da zarđa da je morala brusilica da radi kako bi oslobodio nosač.

 

2013_07_22_854.jpg

 

3 soma goriva i dosta bacanja para za jedan dan.  :smoke:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako se odrzava auto :) neko to ne bi nikad promenio!

Sedim s poznanikom pre neki dan, pricamo o kolima, o servisima, odrzavanju... vozi accenta zadnje serije, mislim 2006. prezadovoljan je, novog ga kupio i tvrdi da od kada ga ima nista osim malih servisa nije radio i jedan druk lager.... napravismo krug, ja sam za 5 minuta vec pronasao minimum 500 eura ulaganja, ali on i dalje tvrdi da je auto kao nov i da ne treba nista da se menja...

ne gledaju svi jedan auto istim ocima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Predivna je, zbilja predivna! Neka ti pruzi puno bezbriznih i sretnih kilometara.

 

Moj savjet vam je ako vam auto stoji, to ja radim sa svojom jer sam po ljetnim danima na Vespi, kupis dobru ceradu i pokrijes je, tako je cuvana od sunca i cista :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj mrzi svoj život kad vozi Hyundai Accent, šta drugo i očekivati.

Ja kod auta prvo gledam izgled, pa onda sve ostalo. Nikad ne bih kupio auto koji mi nije lep na oko. Jednostavno, ako te ne tera da baciš još jedan pogled kad ga parkiraš, nije to to.  B)

 

Volim kad je sve na svom mestu i ispravno, tako da sređujem to što mogu od sitnica.  :)

 

Zaczg, hvala! Ma vozi se svaki dan, nego je jednostavno tako, ne može se protiv prašine.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kod auta prvo gledam izgled, pa onda sve ostalo. Nikad ne bih kupio auto koji mi nije lep na oko. Jednostavno, ako te ne tera da baciš još jedan pogled kad ga parkiraš, nije to to.  B)

 

Volim kad je sve na svom mestu i ispravno, tako da sređujem to što mogu od sitnica.  :)

 

 

Potpisujem sve od reci do reci, a ovo markirano si uboo u centar, svaka cast  :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj mrzi svoj život kad vozi Hyundai Accent, šta drugo i očekivati.

...

Bravo care, i ja sam istog stava. Ako je već mogao da bira i kupi nov auto, i kupi Accenta, definitivno ne voli svoj život :p  Što bi se reklo, ode u potpis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lybra prethodnih dana krstarila drumovima Bosne. Išlo se do Prijedora sa par skretanja s glavnog puta. Sve preko BIH, jer jedan saputnik nije imao pasoš pa se nije moglo preko Hrvatske. Što je na kraju ispalo još i bolje jer sam više uživao u vožnji.

 

Ubio sam oko 1.000 km, sa prosekom 6.4 l/100km po bordu. Klima sve vreme radila svoj posao, 100, 110 km/h po magistrali, autoput 150, 160, i laganica po lokalu. Stvorena je za otvoren put, izuzetno udobna za vožnju i uvek dovoljno snage da potegne kad treba.

U povratku upaljena klima, 4 putnika i gepek do vrha pun, prst nije imao gde da se gurne. Legao do zemlje, ali ide mrcina kao blesava, samo brzina niže i preskače sve na putu. Sve u svemu, zadovoljan sam mašinom.  :)

 

Pošto je u Bosni VW ikona, rođak me pitao što nisam uzeo nekog Gnoja 4-ku. Nakon puta i čačkanja svega od opreme, samo sam uzvratio da li treba da mu odgovorim.  B)

 

Evo i neka slika.. Bilo mi malo dosadno pa sam ga dovatio i malo ručno ispolirao i izvoskirao.

 

 

2013_07_30_923.jpg 2013_07_30_926.jpg
2013_07_30_927.jpg 2013_07_30_930.jpg
2013_07_30_932.jpg 2013_07_31_943.jpg
2013_07_31_948.jpg 2013_07_31_953.jpg

2013_07_31_975.jpg

 


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...