Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

:-(

Jel bar otisla u prave ruke ?

Sent from my LG-P970 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@MS PK, baš zbog toga sam i prelomio sad.

 

Iskreno se nadam da jeste, momak koju ju je uzeo deluje skroz korektno i verujem da će je maziti i paziti kako i zaslužuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar Dule iz Beograda, idemo sutra malo do Srkija da sredi podizac i da istestiramo to kako valja :D

Sent from my GT-I9195

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobiće, ali ne još, kaže mora prvo da se upozna sa autom... Ja mu odmah rekao, kako bolje da ga upozna nego kroz čip, a on ne sluša... Big mistake, u identičnim uslovima sam ja Bravu kupio, još je više snega bilo, prvi dan ramovi za tablice i metlice brisača, drugi dan remap, nisam stigao prvog dana, kasno je već bilo... No dobro, svako ima svoj put :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da mu fali snage, snage uvek fali... I kako da ga uništi, nije mi jasno? Remapom?

 

Ali dobro, svakako je rekao da neće sad ništa, dok malo ne upozna auto, ovo mu je prvi pravi dizel, pa lagano... Kad ga smori stock, onda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šteta što ode Lybra, mada podržavam prodaju ako već ne bi mogao da je voziš neko vreme jer može dosta da propadne ako se ne vozi, a i verujem da će posle inostranstva doći bolji i luksuzniji auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni snage nikad nije zafalilo, a vozim oštrije i volim da ga potopim. 

 

Igore, nadam se, ako ništa juriće se nešto slično. :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa da cestitam Duletu - Animanu! Malo pre sam pricao sa Fedjom, eno ga u NS sa Duletom. Kaze kupio je intensu, i prvo mi Sreten pade na pamet, i istina je.

Elem, naravno da treba da uradi remap. Dule je razuman covek, nece je unistiti sigurno. Bio sam na Tari sa porodicom, cipovan Bravo jede Debelo Brdo. Mnogo bolje ide cacnut nego sa fabrikanom. Upucao bi jos jacu mapu, nego nesto ne stizem da se bavim time. Mozda na na prolece, kada se stvore uslovi za neko potezanje i testiranje.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne brinite ljudi, otisla je u prave ruke :) Kod vaseg je lika otisla (i ja sam Vaš, mali i usran, ali Vaš :D ne postujem ali citam redovno od kada sam krenuo da jurim automobil za sebe.  I sam imam veliki forum, koji je medju prijateljima ovog foruma, da ne reklamiram sada, pa zato ne postujem, ne stizem, ali cu biti redovniji sada - nadam se samo kada treba da se hvalim sta sam uradio)

Elem, u petak kupljena od Sretena, u subotu  u NS vec sredjeno par sitnica . Zadnja leva brava nije radila, tj podizac brave, i dzojped za podesavanje retrovizora je malo zezao, pa stavio nov, to sam morao instant da sredim... U cetvrtak zakazan kod Gorana mali servis i remont pumpe. Ima par nekih plastika i gluposti da se sredi (prednja desna ventilaciona plastika tj usmerivaci vazduha, sigurnosna brava za obaranje zadnjeg sedista tj 1/3 zadnje klupe, plastika kod gepeka (to je po svemu sudeci dizajnerski lose reseno, jer nema poprecnih redova tj podupiraca da drze konstrukciju pa lako puca)), podizac zadnjeg desnog stakla, ali sve to ne gori. Pricam iz perspektive savrseno utegnutog autombobila  Ono sto me brine je sto mi radi samo jedan grejac zadnjeg stakla. Vlasnik pre Sretena (neki italijan) je odlepio neku nalepnicu pa sa njom i grejace... Gde to da sredim? Kapiram glass servis neki. Koji? (Ja sam u Kaludjerici) Koje su mi alternative u vidu majstora?

 

P.S. Izgleda da me zakacile nove liste, 12500 din je ispao porez na apsolutni prenos, trzisna vrednost automobila 503k din...Ali ne zalim, auto je limarijski i na trapu perfektan, motor je odlican, udoban je, ocuvanog enterijera, Sreten je bas vodio racuna, kod mene ce biti jos bolji, stay tuned ;)

 

@Sreten91

 

Ne daj da te loze ovi tuneri, ako budem radio remap, to ce sigurno biti najbezbedniji remap ikada, tj ojachacu ga kao tenk gde treba :D Autu treba malo vise snage za preticanje, cesto idem do Grocke, ko zna tu deonicu zna sta pricam...

Edited by animaN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuvaj taj auto momak, dobra su kola u pitanju, bebedna, velika, udobna... I teško mi je da poverujem da ti fali snage za preticanje. Baciš u brzinu niže ako baš moraš... Ali kako hoćeš, tvoj je auto. :)

U zdravlje da ga voziš, i puno kilometara da pređeš. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne sumnjam da ćeš je držati kako treba. Što se tiče zadnjih grejača, boljka je to kod dosta Lybri. Ja to stvarno nisam imao živaca da sastavljam a i nije mi toliko smetalo. To se može spojiti sa tečnim srebrom, više o tome u ovoj temi - http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/50983-lybra-grijac-zadnjeg-stakla/

 

Fino udaraju po ušima, procenili je da vredi preko 4.000€. Po onom on line katalogu, maksimalna kataloška vrednost Lybre je 471.143,02 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čuvaj taj auto momak, dobra su kola u pitanju, bebedna, velika, udobna... I teško mi je da poverujem da ti fali snage za preticanje. Baciš u brzinu niže ako baš moraš... Ali kako hoćeš, tvoj je auto. :)

U zdravlje da ga voziš, i puno kilometara da pređeš. :)

 

Hvala! Od petka već oko 500km :) Ne fali snage za preticanje, dobar je skroz i sada po default sto bi se reklo, ali ne mogu uvek da preteknem na toj deonici koju sam spomenuo, ima mnogo krivina i malo prostora, sve je stvar optimizacije ;) Remap nece pokvariti auto, auto pokvare ljudi koji urade remap pa se izivljavaju... Lybra je dosta teska, a ovaj isti motor se ugradjuje i  u 250-300 kila lakse automobile. Za autoput tj otvoren put, nema potrebe da radis remap, tu je po default savrsen. Prava krstarica.

 

@Sreten

 

Da, baš lepo cepaju... Taj online katalog po svemu sudeći nije precizan 100%, već "odokativno precizan".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego šta! Gde ti stade ja produžih :) Taman kada se vratiš iz USA prodam ti Lybrecedesa, a ja uzmem Thesis, haha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha, videćemo kako prođem tamo.  :D Ipak si uzeo sam da čačkaš, rekoh ti ja samo malo volje i vremena i sve se može. Zadovoljan sam urađenim. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...