Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

04.01.38.00 trenutna verzija,a drzis Radio i desni tockic,ne Settings. Bar je sad tako,mozda kod tebe nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

01.09.10.00 bar kod mene ali drzati setings i desno dume 5sec

Isto i kod mene. Sada da krenem sa teorijama: možda neće biti povremenih blokiranja ako nadogradimo software

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekamo kuburu. Debeli mislim da se ne moze tako upejtovati.
Mene u sustini najvise nervira pocetni ekran gde pise accept i svaki put ista stvar kad upalis auto.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je zadnji od vas kupio auto? Debeli Zmaj,Erdelja? Proverite kod vas kako je,novi softver je ubacen,samo da vidimo da li su i ovi gremlini izleceni.

Zmaju senzore pojacavas na taster SET ispod radia,odaberes trecu opciju,Buzzer Volume i pojacas na 7.

Edited by kubura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja verzija softvera je 04.01.38.00 i imam i dalje accept dugme pri svakom startovanju. Nestane samo posle par sekundi ...ali tu je svaki put
Da bi usao u admin mod drzim radio i browse dugme

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel se desavalo kod tebe da se gasi displej Zmaju,ti imas zadnju verziju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam primetio probleme. Kod mene je zadnja verzija. Slusam radio, mp3, javljam se na pozive preko oba telefona, zovem, primam poruke...

Jedino me nervira manjak precice za premotavanje foldera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odusevljava me bluetooth. Prilazim kolima i razgovaram, upaljen bluetooth na telefonu. Palim auto i razmisljam da kazem sagovornku da cu ga zvati kad se prebacim na uredjaj u autu. Taman to planiram da uradim a cuju se neki cudni zvuci. Ja reko u jbt ala nesto skripi kad ono uredjaj se vec povezao sa telefonom i preusmerio razgovor na sebe. Ja zadovoljan! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izasla je nova verzija ecoDrive desktop aplikacije, ubacili su dosta novih stvari, moze se gledati rang lista po modelima automobila ili po drzavama. Samo ne mogu da promenim moju drzavu, pise da sam iz Italije :thumbdown:


Sad primećujem još neke poznate nickove sa ovog foruma, gospodine Zhorz, može to malo bolje? :laughing:

 

zhorz.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe zena vozi sta da radim, drzave nase nema :-(


a nisam ni gledao, kakvi su to sad poeni? ja gledam samo taj  eco:index

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene izluđuje taj ecoDrive. Toliko baguje i blokira se sam od sebe da će ga na kraju deinstalirati sa kompa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam prebacivao sa 500L na komp jedno 2meseca i juce mi je prebacivao oko sat vremena sve podatke, cisto ih skidam da objasnim zeni ako negde gresi pa joj velika potrosnja, ali ne mozes nista kada joj je prosecna brzina 16km/h :help:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.

Evo da se uključim na ovu temu jer su moja iskustva drugačija u odnosu na ovo gore navedeno. Ja nisam imao nikakvih problema vezano za telefon, donekle ni za muziku - sve to lepo fercera. Međutim, pristup nekim opcijama u podešavanju moguć je i kada nema kontakta, pa se ponuda širi pri davanju kontakta i dodatno kada se startuje motor. Da ne bude monotono nema pravila kada je šta u ponudi.

 

Druga interesantna stvar je što ume ponekad da se uzjoguni pa ne dozvoljava da se zvuk ni pojača ni smanji - ni sa volana ni direktno sa levog potenciometra. Probam ja, isključim motor pa probam - jok. Opet uključim motor - jok. Rešenje bude pustiš ga da se odmori nekoliko sati i sve u redu. Auto star tri nedelje - dogodilo se dva puta. 

 

Treća sreća je najinteresantnija. U podešavanjima namestim da se radio ne uključuje automatski po startovanju motora već ja po želji i potrebama. Završio podešavanja i hoću da uključim motor - ključ uđe u bravu ali ne mogu da ga okrenem da startujem motor. Izvučem ključ, probam ponovo - ništa, može samo da uđe i izađe iz brave. Odem kući, donesem rezervni ključ - isto, 'ladan znoj me oblio. Setim se šta sam podešavao po uljučim radio - deblokada, sve normalno. Zaključim možda ovo može da bude i korisno kao faktor sigurnosti ne možeš da uključiš motor dok radio ne svira ali ne, to se dogodilo tada i opet danas. U međuvremenu sve normalno.

Napominjem da nisam očitao verziju softvera, proveriću pa javljam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je ono sto mislim - obradovaces se... Volan se zakljuca i dovoljno ga je pomeriti fizicki levo ili desno da popusti pritisak na kljuc. Cista mehanika...

Druga stvar, ako ne startujes motor iz cuga (prekratko verglanje) - moras vratiti kljuc sroz ulevo pa iz pocetka, a i tad zna da se ponovo zakljuca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije zaključan to sam prvo proverio tj. zaključan je ali okrenem malo volan - oslobodim bravu. Što se tiče verglanja do njega i ne dođem, ključ može samo u bravu - okretanje blokirano, i iz brave. Rešim tako što izvučem ključ, uključim radio, vratim ključ i nomalno startujem motor. Videćemo, dva puta se dogodilo, rešenje znam ali ako nastavi...

Pozdrav,

Goran

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto mi je nemoguće da radio blokira bravu... Ali taj problem se ponekad javi dok je potpuno nov auto, dok se brava malo ne "razgazi". Probao sam ja i sa automatskim paljenjem radija, i bez paljenja i da ga ja upalim pre verglanja, posle verglanja... Radio nema veze sa bravom.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...