Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

Ne znam da li je bilo, ponudili kinezi alternativu uconnectu :)

 

http://www.aliexpress.com/item/Wince-car-dvd-player-7-inch-navigation-for-Fiat-500L-with-GPS-Bluetooth-SWC-dual-zone/32249141203.html

 

http://www.aliexpress.com/item/Car-dvd-player-case-for-for-Fiat-500L-russia-gps-radio-USB-ipod-aux-blue-me/32268489993.html

 

Zanimljivo resenje za one koji su kupili Nacionale bez uconnecta :) Drugi link je interesantan, sem slika aparata ima slika interfejsa, sertifikata, fabrike...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuu šta su sve ubacili u uređaj...., koš kafu da kuva i savršen!

Elem, pitanje za znalce, a za one koji su kupili klot Nacionale, pa naknadno nabavili radio:

Kad sam povezivao uređaj sa telefonom, sve je prošlo ok osim što sagovornik ne čuje mene. Da li takav  nacionale ima ugrađen mikrofon iznad glave vozača (nisam otvarao a ne znam kako da proverim) ili je fora samo u nekoj žički koja nije povezana.

Ima li alternativnog rešenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da "klot" verzija ima ugradjen mikrofon, malo mi je besmisleno da tako ugradjuju mikrofone... Ja sam ubacio single din Alpine koji ima bt i sa njim sam dobio mikrofon, mnogo bolja opcija od fabrickog hu, imam prave dugmice... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima neki od after maket uređaja, koji bi mogao da preporuči? Vidim na stranim ali i domaćim sajtovima da ima što univerzalnih, što namenskih uređaja koji daju i dodatne funkcionalnosti osim radija, mp3 i Bluetooth komunikacije. Npr. primetio sam da neki multifunkcionalni uređaji imaju i navigaciju, modul za snimanje saobraćaja, TV pa i pristup internetu.

Sve to bi moglo biti dobra zamena za postojeći fabrički uconnect koji je prilično rigidan za nadogradnje i neupotrebljiv ako se kupuje naknadno zbog kodiranja na VIN broj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro uzeo multimediu za vito, sa win OS ima i android ali kazu da nisu toliko stabilni.

Ima sve, cd, dvd, navigaciju, telefon, bluetooth, usb x2, izlaz za parking kameru. Znaci nema sta nema i mogu ti reci da je skroz OK.

Uzeo sam u Bg od decka sa KP a ima radnju negde u BG. Darko se bese zove a cim nadjem broj ili naziv radnje javljam kontakt ovde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao neke ponude ali nisam hteo bez probe, a to nisu voljni da daju. Šta mi znači da kupim a uređaj nije kompatibilnost sa komandama na volanu, usporavanja softvera i slično. Drugo nemam nekih čvrstih garancija da u slučaju kvara neće biti "drugi put više sreće".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusao sam na mom 500l da udjem u Admin mod ali pritiskom na radio i select (sredina okruglog desnog dugmeta) nije dala nikakve rezultate, kao ni settings i select. Pokusao sam dok je auto bio upaljen i radio upaljen. Drzao sam prvo oko minut, drugi put oko 3 minuta, trajanje pesme na radiju. Jel znate jos neku kombinaciju koju mogu da probam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je sasvim normalna kao i sa ostalim telefonima. Bitno da bluetooth radi na tel. I to je to.

E sad pitanje za one koji su rasturali radio, ako ima takvih :D

Uzeo sam za prijatelja Uconnect da NAVigacijom, nije isla za nase trziste, kada je ubacim danas sutra javicu vam da li i kako radi.

Interesuje me da li zna neko kako se skida maska sto je oko pleyera? Da li ne samo na zabice ili ima neki sraf plus?

I ako bude nekom trebao Uconnect fabricki neka me kontaktira :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad numem s telefona.

Nece nikako.

I da se zahvalim@Zhorz-u na pomoci. Poslao mi pdf format kako se rastura tabla a i sam Uconnect. Sutra ide demontaza i montaza drugog plejera ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislio sam da je ovo kako se skida

ovaj je kako se skida

 

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo što skida na 20-oj sekundi ne mora, ali vrlo pažljivo nategni plasiku i moćićeš da skineš muziku.

Vrlo bitna stvar u bord kompjuteru zapisan je kod originalne ,,muzike'' tako da nećeš moći da instalraš novu bez da di je usaglase u ovlašćenom servisu što košta dosta.

Ja sam kupio običan uconnect i niko mi nije uspeo da dekodira. Kod koye elektronik su mi tražili 6000din, koje nisam spreman da platim, čekam da padne cena.

Piši i ti iskustva....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ubacen uconnect sa NAVigacijom. Ima vec mape u sebi. Nikakav CODE mi nije trazio i Uconnect saavim normalno radi. E sad jos da nadjem neku GPS antenu da moze da pronadje satelite i to je to. I treba proxy da se odradi posto treperi kilometraza na satu i ne radi MF komande na volanu. Ali da je dobar dobar je.

Tako da klasicni Uconnect je na prodaju ako nekog interesuje kojim slucajem. ;)

I zabice su metalne i dobre sto je za pohvalu. Malo teze ide skidanje jer prvi put to radim ali nista tesko. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav @Zhorz,

 

Ja već duže vreme držim u ormaru ovaj Uconnect uređaj 6.5 RA3 VP3-330 MX model. U kolima imam standardni HUD isporučen sa vozilom ali 6.5 RA3 verzija veći ekran i ima (kao) navigaciju. Nakon što sam, probe radi, izvadio fabrički Uconnect i ugradio 6.5RA3 konstatovao sam da radi radio, media i slično. Kao i kod tebe treperi kilometraža na satu i ne radi mikrofon za bluetooth razgovor (što i nije toliki problem). Rade MF komande na volanu.

 

Ipak kao najveći problem je što na ugrađenom 6.5 RA3 uređaju nisam usepo da pokrenem navigaciju. Prilikom pritiska dugme za NAV daje neki zahtev da se ubaci šifra tj. navigacija je zaključana, tako da nisam uspeo da proverim ni da li su mape ubačene. Kada sam kontaktirao FCA centar rekli su mi da uređaj ne odgovara mom vozilu a i inače se plaća i to ne mala cifra te da mi ne mogu pomoći. 

 

Drago mi je da je bar kod tebe prošlo sve kako treba.

 

Sve najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala druze. Meni naprotiv sve radi. Bluetooth isproban. Uparen sa telefon, ocitan imenik i poruke. Pozive prihvata preko plejera ali ne i preko volana. Mikrofon radi sve normalno.

Samo mi reci kako si resio blinkanje kilometraze?

A sto se navigacije tice naso sam antenu na aliexpres danas ili sutra cu da porucim pa kad stigne kod mene montiram je i javljam utiske. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam na žalost rešio blinkanje, to je do nekog problema jer VIN broj nije isti u uređaju i na vozilu. Verovatno softverski može da se reši ali ne znam kako. Pozdrav

Послато са SM-N9005 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/2/2016 at 1:58 AM, coprix said:

Pokusao sam na mom 500l da udjem u Admin mod ali pritiskom na radio i select (sredina okruglog desnog dugmeta) nije dala nikakve rezultate, kao ni settings i select. Pokusao sam dok je auto bio upaljen i radio upaljen. Drzao sam prvo oko minut, drugi put oko 3 minuta, trajanje pesme na radiju. Jel znate jos neku kombinaciju koju mogu da probam?

Na ovo sam naleteo na američkim verzijama uconnecta za jeep

http://www.jeeprenegadeforum.com/forum/65-electronics-audio-lights/27098-uconnect-5-0-engineering-menu.html

 

Ponudili su dve verzije ali kod mene ni jedna ne šljaka

 

Quote

 

To get into the Engineering mode for the 6.5 radio Press and hold 
RADIO + MORE + BROWSER KNOB simultaneously for about 5-15 second.

 

ENGINEERING MODE - UConnect 5.0/RA2 - Worked on my 2015 Jeep Renegade:
Ignition ON, Engine Off, Hold Down: Radio + Media + Browse Butttons for 5-8 seconds.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima, apsolutno sam nov, kako što se tiče Fiata, tako i foruma, unapred se izvinjavam ako grešim temu gde postavljam pitanje, ali nadam se da ću biti upućen gde treba ili dobiti neki odgovor. Pitanje je da li se može naknadno u 500L POP model ugraditi fabricki taj radio sa displejem, radio kao što dodje fabrički u modelu POPSTAR, da li mogu na oglas kupiti taj radio od nekog ko ga recimo zamenuo sa nekim drugim, da li je to uopste izvodljivo i sta su sve potrebne radnje da bi to funkcionisalo(dekodiranje samog radija, dekodiranje/kodiranje nekog računara samog auta..Itd), hvala puno unapred na pomoći.

 

P.s. ako je sve to moguće i ako neko ima na prodaju taj fabricki radio od 500L, ja sam vrlo zainteresovan za kupoprodaju istog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...