Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

Na tom uredjaju sa navigacijom postoji poseban prikljucak za GPS antenu. Ne moze da radi bez antene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je ono sto sam pitao, da li je GPS uredjaj (da kazem chip) integrisan u uconnect-u ili je on sa antenom. Ako je integrisan, lako cemo za antenu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ono sto mogu da ti kazem jeste da Navigacija funkcionise i bez antene ali normalno ne moze da se poveze sa satelitom i samim ti da odradi pozicioniranje. Sve ostale funkcije rade bez problema (kretanje kroz

meni i podesavanja). Sad, da li je mogu ce upariti sa kompjuterom od 500l-a, verovatno da jeste ali kako, to ne znam. :)

Edited by sale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam, nego sam nasao na oglase da neko prodaje uconnect sa navigacijom, zato sam i pitao.

 

Elem, kod mene se nista ne desava kada pritisnem "radio" i "browse". Probao sam i u isto vreme i prvo jedno pa drugo i drzao duze od 5 sec i nece  :question:

Kada udjem u Meni od uconnecta imam sledece opcije:

display, voice command, clock&date, lights (odnosi se samo na corners), doors&locks, audio, phone&blootooth, radio setup i reset settings. Na "more" imam clock, trip i ecoDrive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko dugo? Da li se drzi dok je radio ukljucen ili dok je iskljucen?

Edited by sale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece. Probao sam i druge kombinacije i nista. Ko ga j... Informaticar sam ja, provalicu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mater mu, trebalo bi da imam najnoviju! Meni je auto iz juna 2015. godine.

Edited by Urkelele

Share this post


Link to post
Share on other sites

mozda imas nov hardwer ali softer ti je stariji od nasih jel smo mi updejtovali  :harhar:  :harhar:  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj da ne otvaram novu temu, a generalno cenim da ima veze sa Uconnect, pa nije potpuni off...

USB koji se nalazi dole pored AUX port-a iznad menjača, mi ne prepoznaje Corsair VoyagerGT USB 2.0 stik. Znači nije Kineski krš, nego jbg Corsair... Mator doduše ko biblija, 4gb ali i dalje radi bez problema na računaru.

Isti USB port, nije mrtav, radi, jer kad ubodem WP na njega, regularno mogu da pustim muziku na telefonu i da je naravno čujem u kolima, a i pali mi se "charging" na telefonu, tako da je port živ.

Btw, USB formatiran kao FAT32 tako da nije do fajl sistema. Nemam u ovom trenutku drugi da proverim (odnosno mrzi me da silazim ponovo do kola), pa rekoh da pitam jel imao neko sličan problem (ne bi me čudilo da je neki dreš od USB-a...) Probaću sutra sa Patriotom USB 3.0 od 32 giga, ali mi se on ne vucara baš po kolima jer ga koristim često...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel samo mp3 imas na tom fleshu? meni bio jedan video fajl i poludeo mi player, kada sam izbrisao video fajl sve normalno radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, samo MP3, sveeže formatiran baš za tu priliku... Ništa osim mp3... probaću danas sa nekim drugim stikom... Čak mi ni ne pali kontrolnu lampicu na stiku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se nekome desavalo da mu ne rade zadnji zvucnici? Provereno su ispravni ali nema zvuka. U opcijama ima samo balance, nema fader?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije fader, drugacije se zove opcija. Ja sam danas to cackao, ali me ubi ne mogu da se setim kako pise...

 

Ja jos uvek nisam nasao nacin kako da ocitam koji je firmware u uconnect-u :(

 

@BobanFett ako ti je stari stick najverovvatnije se pojeli konektori na istom. E sad, pitas se kako radi u racunaru... e pa radi :) Na mnnogo fleski sam naisao koje na nekim racunarima rade a na nekim ne.

Edited by Urkelele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da je u balance-u i fader, odnosno ima grafički prikaz pa se tapka gde da bude centar zvuka. Ako se prebaci napred onda se utišavaju zadnji zvučnici. To koristim kad dete zaspi pozadi pa njoj utišam, a sebi ostavim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto napisah, nema fader opcije. Zato sam i pitao. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...