Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

On 11/26/2017 at 7:36 PM, VladaG9 said:
[mention=7628]Bibi[/mention] Jedan forumas je postavio vec taj video pre nekih mesec dana. Ja se taman ponadao da je izasao jos jedan update

Ups, moja greška. U svakom slučaju uradio update, sve radi kako treba.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

sto se tice prekida u radu zvucnika vozacevih vrata nije problem u softveru vec nesto drugo. Moj kolega ima verziju bez fabricke multimedije i njemu prekidaju svi zvucnici. U pocetku je bio samo zvucnik vozacevih vrata, a sad svi. Kada se malo pomeri-zaokrene konektor izmedju vrata i vozila zvuk dodje i radi par dana, pa opet problem. Treba utvrditi da li je u pitanju sam konektor ili zica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da mi možete pomoći. Kupio sam fabričku navigaciju za 500L  (Fiat 330 VP2 ECE DAB NAV, SW-Version:04.01.38.00; HW-Version: F.EU.D2.V22) iz 2013.godine. Pošto sam imao fabrički bez navigacije za 500L (Fiat 330 VP2 ECE wo RVC; SW-Version: 12.00.08.02; HW-Version: F.EU.DB.V2B) iz 2016.godine zamenio sam ga ovim sa navigacijom. Sada mi radio radi, navigacija radi, ali traži signal (nema GPS antenu), USB sa kog slušam muziku ne vidi, ne funkcionišu komande na volanu, bluetooth povezuje sa telefonom normalno i prebacuje imenik kao što treba, a na instrument tabli trepće ukupna kilometraža. Možete li to da rešite da uređaj koji sam ugradio funkcioniše normalno i da bude ažurirana verzija sa ažuriranim mapama?

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/27/2016 at 1:43 PM, Buca_Tipo said:

Ubacen uconnect sa NAVigacijom. Ima vec mape u sebi. Nikakav CODE mi nije trazio i Uconnect saavim normalno radi. E sad jos da nadjem neku GPS antenu da moze da pronadje satelite i to je to. I treba proxy da se odradi posto treperi kilometraza na satu i ne radi MF komande na volanu. Ali da je dobar dobar je.

Tako da klasicni Uconnect je na prodaju ako nekog interesuje kojim slucajem. ;)

I zabice su metalne i dobre sto je za pohvalu. Malo teze ide skidanje jer prvi put to radim ali nista tesko. ;)

I ja sam ubacio uconnect sa navigacijom. Slično se ponaša kao što si ovde napisao za Tvoj još ne može da čita muziku sa fleša. Jesi li u medjuvremenu rešio da prorade komande na volanu i da ne blinka kilometraža? Jesi li radio ažuriranje verzije i mapa (moj uređaj je iz 2013.)? Ne razumem se u to, kakvu GPS antenu da uzmem i gde se ona stavlja?

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blinkanje kilometraze i komande na volanu ce se resiti povezivanjem uredjaja na Canbus mrezu vozila, tj. kada se poveze na Body Comp.

Treba proveriti koji tip GPS antene ide (na ranijim modelima su bile npr. GT5) i pozeljno je postaviti tako da ima opticku vidljivost sa satelitima (kao i za bilo koji drugi GPS reciever).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima

 

Resili smo sledece probleme za FIAT 500L ukoliko zelite da nadogradite sa  UCONECT  330 vp2 NAV uredjajem :

 

1. Aktiviranje USB a za audio fajlove

2. Aktivacija FIAT loga ako se ne pojavljuje prilikom startovanja navigacije

3. Blinkanje kilometraze

4. Komande na volanu

5. Aktiviranje sva cetiri zvucnika

6. Problem sa pronalazenjem satelita

 

Zeca

 

 

Edited by zecabg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dejanco

 

Pre neki dan sam pričao sa @zecabg oko otvaranja komercijalne teme na Forumu za uslugu koju može da pruži oko multimedije na 500L.

Samo još malo strpljenja kako bi ljudi sa foruma/članovi Kluba imali povoljniju cenu. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zecabg mi ubacio navigaciju 5" juče. Antenu smo stavili u kasetu kod suvozačevih nogu i hvata satelite odlično. Rade komande na volanu, čita muziku sa USB, bluetooth radi dobro (čak kad pričaš s nekim na bluetooth i u isto vreme govori ona ženska iz navigacije na jedan zvučnik priča komandu gde skrenuti, a na drugom pušta sagovornika na telefonu :) ). Jedino što nismo mogli rešiti je blinkanje kilometraže, pokušao je da odradi proxy na kompjuteru vozila i još 100 fora, ali blinka i dalje, valjda će provaliti. Ovi u ovlašćenom servisu sigurno imaju softver koji to može da konfiguriše, ali ne znam da li hoće. Zvao sam i kažu da moraju da zovu Fiat da im da dozvolu da izvrše rekonfiguraciju (bzvz). Sad čekam da vidim šta će zecabg provaliti. Ako neko ima ideju kako da to otklonimo neka javi.

Čovek je super, baš se iscimao dok je provalio sve fore koje su fabrički ubacili da te spreče da ugradiš naknadno uređaj.

Edited by banderash

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 27.4.2016. at 1:43 PM, Buca_Tipo said:

Ubacen uconnect sa NAVigacijom. Ima vec mape u sebi. Nikakav CODE mi nije trazio i Uconnect saavim normalno radi. E sad jos da nadjem neku GPS antenu da moze da pronadje satelite i to je to. I treba proxy da se odradi posto treperi kilometraza na satu i ne radi MF komande na volanu. Ali da je dobar dobar je.

Tako da klasicni Uconnect je na prodaju ako nekog interesuje kojim slucajem. ;)

I zabice su metalne i dobre sto je za pohvalu. Malo teze ide skidanje jer prvi put to radim ali nista tesko. ;)

Jesi li rešio blinkanje kilometraže? i meni se događa isto, ne znam kako da rešim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 minutes ago, banderash said:

Jesi li rešio blinkanje kilometraže? i meni se događa isto, ne znam kako da rešim.

Rečeno mi da je i to rešeno. Info mi je dao @zecabg

Biće tokom vikenda, najkasnije početkom sledeće nedelje komercijalna tema o tome na Forumu, pa ća tu pisati sve. Koliko košta, koliko vremena treba da se uradi i ko to radi. :thumbup: 

 

EDIT: Sad tek vidim tvoj drugi post da ste već pokušali to.

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...