Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

Pozdrav  Svima , 

 

Resenje za blinkanje kilometraze  trenutno ne radi na svim modelima Fiata, Alfe, ... u sta smo se uverili pre neki dan  ... sve ostalo radi ko satic (logo, komande, usb, nav, nove mape ... !

Da bi  resili i blinkanje kilometraze na svim modelima treba nam mala tehnicka pomoc posto nemamo fiat 500L  ... a treba nam ... i to 

neko ko ima vec fabricki ugradjenu multimediju a nema navigaciju koju bih mi ubacili da bi mogli da snimimo neke protokole za proxy sinhronizaciju ... 

Imamo navigaciju u servisu i nju cemo postaviti u vas uredjaj i snimiti protokole pa ako je neko voljan iz Beograda da dodje bice nam od velike pomoci  ...

 

Pomocnik dobija besplatan servisni vaucer  sa nase strane !

 

Pozdrav 

 

Zeca 

Edited by zecabg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 23.3.2018. at 2:09 PM, VladaG9 said:

Koji je to uredjaj ?gde si ga kupio i koja je bila cena ?

Fiat 330 VP2 ECE DAB NAV kupio preko sajta kupujem-prodajem, platio 300e. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno glupo pitanje da li se mora ukucati cetvorocifreni kod kad se menja akumulator. Ili mozda sistem posle provere skonta da je ta multimedija iz tih kola. Hvala na odgovoru,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

 

Da li neko zna da li postoje azurirane mape za Srbiju za Uconnect 5” Nav uredjaj?

pre nekog vremena sam proverio i nije mi nudio... jos uvek stoje mape iz 2013 godine.

Jako mi je cudno da TomTom nije izbacio azuriranje za nasa Fiat vozila.

 

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jel moze neko da izbaci video sa ubacenim uconnect uredjajem sa navigacijom? Kako to izgleda i kako se ponasa?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 15.4.2018. at 4:27 PM, GiDrA said:

Pozdrav svima,

 

Da li neko zna da li postoje azurirane mape za Srbiju za Uconnect 5” Nav uredjaj?

pre nekog vremena sam proverio i nije mi nudio... jos uvek stoje mape iz 2013 godine.

Jako mi je cudno da TomTom nije izbacio azuriranje za nasa Fiat vozila.

 

Hvala!

Imaju ažurne mape. Ja živim u B.Bašti i imaju sve ulice, a ranije nije bila ni B.Bašta. Ažurirao sam pre 2 meseca na 500L

On 15.4.2018. at 4:37 PM, debelizmaj said:

Ljudi, jel moze neko da izbaci video sa ubacenim uconnect uredjajem sa navigacijom? Kako to izgleda i kako se ponasa?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 

Navigacija se ponaša OK, kao i svaka druga. Snimiću i okačiću video. Jedino što sam ja naknadno ugradio originalnu navigaciju i sad mi blinka kilometraža. Ovi naučnici iz Fiata zaštitili da moraš da kupiš kod njih (kad sam ja kupovao auto bila je doplata "samo" 900e). Još malo ću na redovan servis pa ću videti šta će biti tamo povodom tog blinkanja kilometraže. Stvarno je bezobrazno što traže toliku doplatu, budući da sam već imao Uconnect radio koji valjda nešto vredi. Ranije sam zvao servis i rekli mi da moraju da traže odobrenje od FIATa da "rekonfigurišu vozilo" pošto je ugrađen naknadno. K'o da sam ja sis'o vesla!!! Šampioni! 

Ima po italijanskim forumima dosta tema oko tog problema, ali mi translate prevodi bzv i nemam živaca da to čitam. Pojaviće se neki baja koji će to provaliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cek ,ti vozis Lounge,to tek sad vidim. Zasto si promenio ceo uredjaj ? Ako si hteo da stavis navigaciju ,zar ti nije bilo jednostavnije da kupis onu za kola ? Za te pare moze da se nadje profi navigacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, banderash said:

Imaju ažurne mape. Ja živim u B.Bašti i imaju sve ulice, a ranije nije bila ni B.Bašta. Ažurirao sam pre 2 meseca na 500L

Navigacija se ponaša OK, kao i svaka druga. Snimiću i okačiću video. Jedino što sam ja naknadno ugradio originalnu navigaciju i sad mi blinka kilometraža. Ovi naučnici iz Fiata zaštitili da moraš da kupiš kod njih (kad sam ja kupovao auto bila je doplata "samo" 900e). Još malo ću na redovan servis pa ću videti šta će biti tamo povodom tog blinkanja kilometraže. Stvarno je bezobrazno što traže toliku doplatu, budući da sam već imao Uconnect radio koji valjda nešto vredi. Ranije sam zvao servis i rekli mi da moraju da traže odobrenje od FIATa da "rekonfigurišu vozilo" pošto je ugrađen naknadno. K'o da sam ja sis'o vesla!!! Šampioni! 

Ima po italijanskim forumima dosta tema oko tog problema, ali mi translate prevodi bzv i nemam živaca da to čitam. Pojaviće se neki baja koji će to provaliti.

@banderash Hvala na odgovoru, ajde provericu ovih dana da li je izaslo i za Fiat 500X.

Pre nekih 4 meseca sam pokusao i TomTom aplikacija na kompjuteru mi je prijavila da nema novih mapa za mene.

Koji postupak si odradio da bi azurirao mape? Da li si morao da platis?

Ja kada sam proveravao radio sam sledece:

Stavim prazan USB u Uconnect, pustim postupak za azuriranje na njemu. Onda taj isti USB odnesem na komp, ukljucim i upalim TomTom desktop app. Isti app mi nije prepoznao da ima novih mapa. Jel to ok postupak?

 

Pozdrav,

GiDrA

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, GiDrA said:

@banderash Hvala na odgovoru, ajde provericu ovih dana da li je izaslo i za Fiat 500X.

Pre nekih 4 meseca sam pokusao i TomTom aplikacija na kompjuteru mi je prijavila da nema novih mapa za mene.

Koji postupak si odradio da bi azurirao mape? Da li si morao da platis?

Ja kada sam proveravao radio sam sledece:

Stavim prazan USB u Uconnect, pustim postupak za azuriranje na njemu. Onda taj isti USB odnesem na komp, ukljucim i upalim TomTom desktop app. Isti app mi nije prepoznao da ima novih mapa. Jel to ok postupak?

 

Pozdrav,

GiDrA

Meni je to uradio zecabg, isti postupak. Navigacija je imala mape iz 2013. izgleda, tad su valjda slabo pokrivale Srbiju pa je imalo šta da se apdejtuje. Možda Ti već imaš ažurirane mape.

6 hours ago, VladaG9 said:

Cek ,ti vozis Lounge,to tek sad vidim. Zasto si promenio ceo uredjaj ? Ako si hteo da stavis navigaciju ,zar ti nije bilo jednostavnije da kupis onu za kola ? Za te pare moze da se nadje profi navigacija.

Nemam pojma, hteo sam originalnu, ne volim da džidžam po kolima neke eksterne uređaje po šoferšajbni. Imaju na kupujemprodajem kineske koje imaju više mogućnosti, a čak i mirrorlink, carplay, itd, uklapaju se original u instrument tablu. Koliko tamo pišu prodavci, izgleda da ne mogu da primaju komande sa volana. A i pitanje je koliko će to da traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi i da ja imam mape iz 2013 godine... Znam da npr. nije ucrtan most Mihajla Pupina ka Borci.

Probacu opet pa javljam rezultate.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam probao da update-ujem i TomTom Home app mi prijavljuje da su mi mape up-to-date.

 

U prilogu sam okacio trenutnu verziju mapa i samog software-a. Ocigledno se vidi da su iz 2013 godine...

 

Iskreno ne znam sta mi je ciniti...

2DF822D2-4A5D-40C4-ACD2-5EC9DD86C1EE.jpeg

 

Takodje kacim i sam prelazak “nepostojeceg” Pupinovog mosta ka Borci.

62686A0A-B75E-4984-957A-C7655E4CEA11.jpeg

EF6F0AF9-6742-4051-9A10-311A3282A45B.jpeg

Edited by GiDrA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte da updatujete sami softwaire na multimediji jer vam se moze desiti da vam uredjaj vise ne čita USB, kao sto se meni desilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/19/2018 at 10:29 PM, GiDrA said:

Trebalo bi i da ja imam mape iz 2013 godine... Znam da npr. nije ucrtan most Mihajla Pupina ka Borci.

Probacu opet pa javljam rezultate.

 

Pozdrav!

Bio sam pre tri dana na servisu koji je pored Pupinovog mosta i vidim na navigaciji da ima ubačen most. Znači da su ti prodali sa nekim starim mapama.

 

IMG_20180613_122721.jpg

 

Bio sam na servisu i nadao sam se da će oni izbrisati onu grešku sa treptanjem ukupne kilometraže koja se pojavila po ugradnji navigacije. Kad su mi predali vozilo primetio sam da nisu ni videli da kilometraža trepće pa sam im objasnio zbog čega je tako. Pozvali su neku dvojicu koji su tu došli iz Fiata iz KG i oni su mi rekli da ne može da se izbriše greška i da ne smeju to da rade. 

Ostaje da čekamo da se pojavi neki mozak koji će provaliti kako da se to reši, možda Zecabg uspe nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio TomTom update - godinu dana 69€... tako da sada imam najnovije.

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/16/2018 at 12:57 PM, banderash said:

Bio sam na servisu i nadao sam se da će oni izbrisati onu grešku sa treptanjem ukupne kilometraže koja se pojavila po ugradnji navigacije. Kad su mi predali vozilo primetio sam da nisu ni videli da kilometraža trepće pa sam im objasnio zbog čega je tako. Pozvali su neku dvojicu koji su tu došli iz Fiata iz KG i oni su mi rekli da ne može da se izbriše greška i da ne smeju to da rade.

U ovlascenom servisu, iz iskustva sa Fiatima od 12 godina, ne treba ni ocekivati bilo kakav savet ili pomoc za modifikacije. U pitanju su uglavnom ovlasceni menjaci delova, sto i razumem zbog politike proizvodjaca.

Btw, problematika slicna kao pre 10-12 godina, kada smo jos na Stilu (koji je prvi startovao sa modernom elektronikom i CAN magistralama) ubacivali fabricku navigaciju, komande na volanu, tempomate, itd... Kod ovlascenih nije bilo nikakve pomoci, pa se snalazilo sa eLearn semama. Prvobitno resenje za blinkanje kilometraze su bili timeri, koji su posle 4 sekunde od davanja kontakta pustali napon i ukljucivali dodatni uredjaj. Na taj nacin bi Body Comp uradio proveru sistema i svih uredjaja, a kada to prodje timer bi aktivirao uredjaj. Koji je bez problema povezan na CAN mrezu, ima sve funkcionalnosti, a Body Comp "zavaran" pri cekiranju tako da nije bilo blinkanja kilometraze. Pa je par godina nakon toga, zbog sve jeftinije i pristupacnije dijagnostike bila aktuelna opcija Proxy Alignment, gde se svaki od uredjaja softverski prijavljivao na CAN mrezu - elegantnije i maltene fabricko resenje.

Cisto ideja za blinkanje ako niste probali - sa varijantom timera. Ko radi sa tim sema mu i ne treba, ali ima u mojoj temi za Stilo, u prvom postu:

 

 

Na pamet mi pada da se mozda pokusa i Proxy poravnanje pomocu "Examiner"-a. Posto njega zbog visoke cene i specificnosti uglavnom imaju specijalizovani servisi, ostali vecinom koriste kojekakve krekovane verzije FES/MES na PC, uz jeftine adaptere, tako da nema mogucnosti da se uvek pristupi svim modulima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otprilike razumem o čemu pričaš, ali nemam ni znanje ni alat da to odradim pa te molim ako znaš ko možda može da mi preporučiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Timer moze da ti napravi bilo ko ko se iole ozbiljnije bavi elektronikom. Potrebno je napraviti plocicu, zalemiti par komponenti sa seme i spakovati u kuciste sa 3 izvoda (masa, napon sa kontakta i delayed napon). Moguce da je i meni ostao negde kuci jedan komad jos od Stila, ako pronadjem mogu da vam dam za probu (ako cisto hocete da testirate i tu varijantu, posto vidim da se problem odavno razvlaci).

Share this post


Link to post
Share on other sites

@banderash

Pronasao sam svoj stari timer koji sam pravio za Stilo. Pa ako hoces da probas i tu varijantu za eventualno sprecavanje blinkanja kilometraze (posto se problem odavno razvlaci, a dok se ne nadje elegantnije resenje), javni se da ti dam da probate:

180620185480.thumb.jpg.4b96ea22fa16a80b63405e399506517f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 18.6.2018. at 11:29 PM, Ivan said:

@banderash

Pronasao sam svoj stari timer koji sam pravio za Stilo. Pa ako hoces da probas i tu varijantu za eventualno sprecavanje blinkanja kilometraze (posto se problem odavno razvlaci, a dok se ne nadje elegantnije resenje), javni se da ti dam da probate:

180620185480.thumb.jpg.4b96ea22fa16a80b63405e399506517f.jpg

Kaže mi zecabg da je provalio da odradi proxy da više ne blinka pa ću videti možda sledeće nedelje da odem do njega. U svakom slučaju, hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav... danas sam instalirao Uconnect Live aplikaciju na telefonu i probao da povezem sa autom, medjutim izbacuje mi gresku na telefonu: “Sorry Uconnect LIVE services are not enabled on your vehicle”.

Na multimediji na autu u delu za aplikacije imam Uconnect Live i kad udjem radi mi ono pracenje parametara voznje, ubrzanje, kocenje...

Telefon je povezan preko bluetooth-a i sve ostalo radi... pozivi, muzika... 

Da li je neko imao slican problem? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

Apsolutno identicna stvar i kod mene na Fiat 500X sa Uconnect infotainment 5" Radio NAV. Problem nisam uspeo da resim, ali koliko vidim i na stranim forumima se ljudi zale. Treba nesto kao dodati VIN# u Uconnect bazu a to se ne uspeva bas tako lako...

 

Ako neko zna, neka podeli iskustva.

 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...