Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

ne znam ali ni AF nisam nasao....mozda su kao po obicaju nama prvima to zaboravili da stave.......RDS, ispisivanje stanice to ima ali ostale funkcije jok  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe, ali reko da li je jos nesto ubaceno ovima(nama) koji nisu popasli veslo u prvom krugu/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada izaberete broj koji hocete da zovete na ekranu ucoonect-a, da li mozete pritiskom dugmeta podignute slusalice na volanu pozovete taj broj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne mogu da zovem preko uređaja. Moram preko telefona. U pitanju je neki bag jer mi je telefon noviji od HU pa nije podržan. Videću na servisu da mi ažuriraju softver.

Ali put je npr uđeš u listu poziva ili imenik i zoveš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada izaberete broj koji hocete da zovete na ekranu ucoonect-a, da li mozete pritiskom dugmeta podignute slusalice na volanu pozovete taj broj?

 

Moraš da ekranu da pozoveš, ne možeš na volanu. Na volanu možeš da prihvatiš dolazeći poziv i da prekineš poziv ( u oba slučaja). 

Ja ne mogu da zovem preko uređaja. Moram preko telefona. U pitanju je neki bag jer mi je telefon noviji od HU pa nije podržan. Videću na servisu da mi ažuriraju softver.

Ali put je npr uđeš u listu poziva ili imenik i zoveš.

 

Ja sam probao sa puno telefona (neki od njih nisu ni podržani u onoj specifikaciji, ali su android, npr Prestigio PAP 5044, Acer V370, ...) i sa svima uconnect perfektno funkcioniše što se tiče poziva i multimedije, jedino ne rade sms-ovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i neka ne rade smsovi, kod mene radi sms ali cita ga engleskinja, to je uzas a istovremeno i smehoteka  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja ne mogu da zovem preko uređaja. Moram preko telefona. U pitanju je neki bag jer mi je telefon noviji od HU pa nije podržan. Videću na servisu da mi ažuriraju softver.

Ali put je npr uđeš u listu poziva ili imenik i zoveš.

 

Ja sam probao sa puno telefona (neki od njih nisu ni podržani u onoj specifikaciji, ali su android, npr Prestigio PAP 5044, Acer V370, ...) i sa svima uconnect perfektno funkcioniše što se tiče poziva i multimedije, jedino ne rade sms-ovi.

 

Samsung S4 definitivno neće da zove. Pozovem preko HU, on krene da zove i prekine vezu u nekom trenutku. U telefonu ne ostane trag o tom pozivu.

Mora da se pozove sa samog telefona.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice kompatibilnosti sa S4 ako je tacno da ga ne podrzava i/ili da baguje sa njim (sto uopste ne sumljam) - bas mi je neozbiljno da jos uvek - za vise od godinu dana kako je s4 izbacen na trziste - nije uradjen update za  jedan od takvih telefona - vise klase... za koje se podrazumeva da ce ih u svetu koristiti ljudi koji voze 500L...

 

Meni na staroj nokiji delimicno radi, prepozna telefon, ali ne prepoznaje imenik ni SMS, pa moram da rucno ukucavam broj telefona (ako ga znam napamet)... Kod vise Samsung androida sve lepo radi... mada meni SMS ne deluje tako los... ako znate sta treba da cujete, tj. ocekujete neku poruku dosta je razumljiva. Ako je poruka oblika    "dolazim za..." - "istice vam parking za vozilo..."   "kupi to i to..."   "imate priliv na racun..." <- pogotovo je je ova zadnja vrlo razumljiva, jer je vrlo ocekivana... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uopšte ne mora da znači da uređaj ne podržava S4. Možda ne podržava Kitkat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnja verzija iz decembra je 4.01.38. Kuburu da navatamo da javi koja je poslednja verzija :-)

Edited by debelizmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam inasistirao na ažuriranju software-a pre nekih šest meseci možda, pre svega za klimu.... Rečeno mi je da moj broj šasije ne prihvata ažuriranja, šta god to značilo...

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objasniću se ja već sa njima. Bićete obabvešteni, samo se strpite još mesec dana da odem na servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su u kompresoru rekli da nema mogućnost za update. Meni ne čita imenik sa LG Nexus 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videćemo šta će meni reći. Ako ne može update onda će da dobiju reklamaciju na uređaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti si mladji, mozda je tvoj noviji i ima update.

U AK KOle su rekli da moj br sasije ne podleze updejtovima........

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti si mladji, mozda je tvoj noviji i ima update.

U AK KOle su rekli da moj br sasije ne podleze updejtovima........

Onomad kad je Kubura objasnio za verziju softvera i kako je pročitati sam proverio i video da je i kod mene neka prastara.

 

Ljudi stvar je vrlo jednostavna. Uređaj ne radi onako kako bi trebalo. Svima tehnički pismenim je jasno da je problem u softveru koji nije kompatibilan sa novijim telefonima. U stvari moj S4 i nije baš nov telefon. Uveliko je postojao u vreme kad sam ja kupio auto. Zato i mislim da je problem u verziji androida, a ne u modelu telefona.

 

Postoje dva rešenja - prvo je da se softver update-uje što bi bilo normalno ili da se uređaj reklamira kao neispravan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...