Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

Ajde ako neko zna kako preko board-a naštelovati sat i datum neka napiše. Meni blinka sada i ne znam kako naštelovati dok se ne zameni multifunkcionalni uredjaj.

U servisu mi je rečeno da ne može bez njega što je baš loša karma uzevši u obzir da takvi uredjaji generalno nisu dugotrajni.

Inače, kada sam kupovao auto to pitanje sam postavio znajući da se uredjaj može lako pokvariti i da posle garancije neću možda želeti da kupujem identičan/zastareo uredjaj. Rečeno mi je da se sve može raditi preko displeja kako inače rade oni bez paketa 1.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd malo da pohvalim uconnect. Od kada mi je nokia lumia izvrsila update na windows 8.1 dobio sam neka poboljsanja i na uconnectu. Kada je ukljucen bluetooth i radi navigacija na telefonu glas za navođenje se cuje na zvucnicima i to bas dobro, prekine se muzika, glas kaze sta ima, pa se nastavi muzika. Takođe sad vidim na ekranu i ceo dnevnik poziva sa telefona, sto nije bio slucaj pre

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel na ovo mislite?

sat.jpg

Da na to mislimo ali nije primenljivo na naše automobile.

Nema opcija vreme kod nas na displeju.

Probaj da promeniš datum i vreme sa ugašenim ekranom pa ćeš videti da ne može na žalost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kubura da li je moguce da to ne znaju u ovlascenom servisu!?

Mislis na automobile koji fabricki nemaju radio uredjaj? Kod njih na bordu,a ako je uredjaj pokvaren,izvadjen itd,verovatno nikako... Body computer verovatno diktira to sve,tako da on nije isti na automobilima sa i bez fabricki ugradjenog radija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna postupak kako se skida fabrici radio uconnect iz 500L? Hteo bi da stavim drugi uređaj sa GPSom. Znam za savet da odem u servis ali me ipak zanima. Hvala

Edited by mvujad

Share this post


Link to post
Share on other sites

skines plastiku crnu oko radija i volana i imas ispod 4 srafa koja drze radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde i koj nadje sa GPSom?

 

Mozda ovaj...

 

uconnect.jpg

 

...nego, sta mislite... moze li ovo da se ugura kod nas i da li bi radilo ?!?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se ugura može sigurno, ali je pitanje da li bi radilo i šta bi radilo.

Ovo je uređaj za USA tržište pa je prvo pitanje da li su konektori isti, mada je to manji problem.

Veći problem je kompatibilnost na nivou softvera, a tu bi verovatno moralo da se nešto aktivira, nešto deaktivira i kako to već ide kad se dodaje oprema.

 

Vrlo je verovatno da bi na kraju sve radilo uz potencijalno dosta zezanja.

 

E da, poseban problem je koje mape ima USA uređaj (ako se nisam istripovao da je USA) i kako u njega ubaciti mape Evrope.

Edited by pavaobg

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ne mogu da tvrdim da je i dalje tako, ali nekada su USA uređaji imali samo "neparne" frekvencije, tj. završavale su se samo neparnim brojem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni deluje da je ugradnja USA uređaja besmislena rabota. Ako bi naleteo evropski model to bi već bio posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ne mogu da tvrdim da je i dalje tako, ali nekada su USA uređaji imali samo "neparne" frekvencije, tj. završavale su se samo neparnim brojem.

Upravu si, na neparne su, Kubura ce nam to potvrditi samo kad odradi seata  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i slike:

de_instalacija_radia_fiat_500_L_page_001

'de nadje ovo uputstvo?

Mozda je neko objavio ranije ali izgleda da nisam pazio na tom casu

Gde nađoste ovakve stvari?

Pronašao sam na

metraonline.com

interesuju me i ostali sklopovi - koliko se sećam, neko je kačio uputstvo kako se skida "kačket" pozadi...

Gde to sve nađoste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za zainteresovane, postojeći uređaj koji smo platili uz paket 1 za 500L ili kako već, Uconnect 330 Continenal VP2 je samo radio sa određenim dodatnim funkcijama za bluetooth i praćenje potrošnje i sl. Međutim ugradnja navigacije na samom uređaju nije moguća iz više razloga. Sam uređaj nema GPS modul niti je moguće isti dodatno ugraditi li priključiti i sl i ostatak hardwera u samom uređaju ne omogućava izmen. Samim tim nadogradnja softwarea i dobijanje navigacije nije moguća. Postoji sličan uređaj ali i sa ovim dodatnim funkcijama koji je za druga tržišta  i nosi oznaku Uconnect 5/RA2.

Ja sam sticajem okolnosti imao Uconnect 6.5/RA3 koji je neprimenjiv za našu zemlju jer sve vuče za US tržište.

 

I da, u slučaju nadogradnje softwarea ili izmene uređaja, sve mora u ovlašćenom servisu jer su svi uređaji vezani za VIN vozila (broj šasije). Nema ništa sa interneta. Slučajno ili namerno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nisam pazljivo pratio, ali nije nedoumica bilo oko GPS-a, vec da li moze kamerica da se prikaci na njega? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I odakle Vam sva ta uputstva o demontaži (i montaži)

Znam da sam dosadan ali mislim da nisam jedini kome to treba ili će trebati.

Npr, da bih nabudžio kamericu pozadi, valjalo bi imati uputstvo kako se skida oplata sa zadnjih vrata

Hvala na razumevanju!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda nisam pazljivo pratio, ali nije nedoumica bilo oko GPS-a, vec da li moze kamerica da se prikaci na njega? 

Ne može. Info iz fabrike samog HU.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...