Jump to content
FAS Goran
sale nacionale

Fiat 500L / Fiat 500X - Uconnect multifunkcionalni uređaj, iskustva i problematika

Recommended Posts

Kao sto kubura rece,i jos treba stvari da se doda.Ziroskop,Yaw sensor,Lateral acceleration sensor...

Update software-a za body se vrsi online programiranjem.Procedura reflash-a traje oko 45 minuta,i potrebna je dilerska dijagnostika(Chrysler WiTECH) i dilerski login.

Edited by Sima-Koya

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje bi bilo da jesu...

Simo, uozbilji se , mislio sam samo strujno kolo sa prekidacem da metem, a numem sam jer sam samo 'teo da to budu fickove maglenke a ne neke budzene...

Edited by Bimba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf bre, veruj mi mislio sam da se salis.

Naravno da mi je zelja da to sto ugradim ne budu plava i bela zica sa jednopolnim prekidacem za na kabal i sijalicom. Otvoricu temu, mozda i iznedrimo neka resenja za 500L-ovce "preko Male Krsne". Sada mi zao sto nisam uzeo i II paket opreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo bi idealno sam uzeo  I + II paket opreme, + 1.6 dizel motor + automatska klima + retrovizor za decu... nakupilo bi se... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I moj uredjaj počeo da zeza po prvi put....

Poče danas da seca muzika i ugasi se ubrzo posle toga...

Pokušao sam da ga upalim na dugme posle toga ali se nije upalio. Izadje Fiat logo pa se ugasi, pa pokuša ponovo da digne sistem (bez pritiskanja dugmeta za paljenje) pa eventualno dodje do upozorenja za korišćenje u vožnji i ugasi se. Tako u krug nekih 15 min koliko je trajala ta vožnja.

Potom je auto bio ugašen nekih 50 min ali opet isto.

Ako ujutru bude isto da skidam kleme ili samo servis pomaže?

Pitam jer mi se čini da ste pominjali skidanje klema...

Biće jebeno ako uspe noćas da se upali na parkingu jer su The Ramones bili namešteni na maximum u trenutku crkavanja! :)

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da slucajno nema veze izmedju glasne muzike i padanja sistema?

 

Pomisljam jer se meni od pocetka jos nijednom nije desilo da mi otkaze uConect... a muziku uvek slusam ispod polovine.... kuc, kuc, da ne cuje zlo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće jebeno ako uspe noćas da se upali na parkingu jer su The Ramones bili namešteni na maximum u trenutku crkavanja! :)

 

Hahaha, zamisli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj noćas da ga upališ. Kad mi se desilo isto što i Bojanu samo se stabilizovalo posle par sati. Nisam skidao klemu.

 

A u servis idi da ti ubace update.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upaliću ga ujutru. To je 12+ sati stajanja. Ako ne bude radio, skinuću kleme na par sati preko vikenda.

Ako ni tada ne bude radio ići ću u servis u ponedeljak..

Javljam...

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je posle petnestak minuta sam prekinuo napajanje kad mi je radio blokirao zbog blututa. Upalio ga opet i radi od tad bez greške! Pu pu da ga ne ureknem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda bolje da si sad probao da upalis, pa ako ne radi, da skines kleme, pa ujutru da probas... Mozda negde vuce struju, pa da ti ne izvuce akum nocas?

Edited by Marko-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da auto lose prima ramonse. Na pop i dance je ok. Od gitarske muzike moze da svari samo clash i motorhead. Metalika i iron maiden samo do pola volume-a :-D zakljucak, nikako ramonse u auto :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koju velicini zvucnika ima L u vratima?

Ako je 13-ca zanoravite na bilo kakav kvalitet zvuka.Punto vlassic sa fabrickim 16-cama i prosecnim HU je davao pristojan zvuk.Necu da pominj sta sam ja u Zuntu napravio,ground zero 16-ca sa visokotoncima ( model iznad osnovnog) koji je bio uparen sa malo kvalitetnijim jvc HU...

Edited by zunto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ramonsi su blaža verzija punk muzike. :)

Uredjaj je mrtav i danas. :(

Verovatno ću morati da slušam cvrčke narednih 15-30 dana zbog odmora u Italiji.

Sreća pa sviraju kao simfonijski orkestar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

16 su i napred i pozadi. Imao sam ja ideju da ubacim Hertz koje sam imao u Puntu, al me je Peteroberts pokolebao. On je ubacivao neke Alpine ako se dobro sećam i nije bio zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci da je hu definitvno slab,da li postoji upgrade istpv? Tipa vufer sa pojacalpm? ja sam u 166-ci ubacio fabricko Harman Kordon ozvucenje tzv dsp,skroz drugaciji zvucnici kako visoko tonci tako i basovi,plus sto idu dva vufera u zadnju policu koji su kontra okrenuti i na kraju je doslo pojacalo takodje fabricko ali mizerne snage 40 w,prosto da ne.poverujea kakva je razlika u zvuku.

Mnogo zavisi od magneta i membrane ali zapremine vrata.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da slucajno nema veze izmedju glasne muzike i padanja sistema?

 

Pomisljam jer se meni od pocetka jos nijednom nije desilo da mi otkaze uConect... a muziku uvek slusam ispod polovine.... kuc, kuc, da ne cuje zlo ;)

nije zbog glasnoce sigurno, jace od 16 nisam nikada ni pojacao a kamoli slusao duze vreme.

 

Meni je super zvuk u 500L, bez dsp,hu,isptv......vrata su odlicna kao muzicka kutija tako da je i zvuk bas extra. Mozda za one koji hoce do daske ne odgovara ali za normalnu upotrebu su extra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...